FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Przeglądanie usuniętych komentarzy
Wersja do druku
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-03-2009, 10:52   

Może by tak zezwolić recenzentom (i redakcji - najlepiej przez osobne uprawnienie) na przeglądanie usuniętych komentarzy?

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2009, 12:39   

Dobry pomysł, za jestem. Nie raz ktoś z recenzentów prosił mnie o informację, co było w skasowanym komentarzu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-03-2009, 22:55   

Jestem za, w tym również z powodów osobistych :-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2009, 23:05   

Ja się nie do końca zgadzam. Z wyjątkiem zaspokajania ciekawości do niczego to nie będzie służyło. Redakcji tak, to jeszcze mogę się zgodzić, mam natomiast poważne wątpliwości co do "recenzentów", czyli - jak rozumiem - osób uprawnionych do oceniania "z zalogowaniem" (bo chyba nie każdego, kto nadesłał jakąś recenzję). Otóż przypominam, że jest to grupa niejednorodna, rosnąca i wcale nie jestem pewna, czy chcę, żeby wszyscy oni widzieli te komentarze, które przecież moderacja usuwa właśnie po to, żeby ich nie było widać. Bo naprawdę jakoś nietrudno mi sobie wyobrazić jakiegoś Feia czy innego durnia, który zaczyna dyskusję prosząc o wyjaśnienia przy kolejnych komentarzach, dlaczego są usuwane i jakie jest pisemne uzasadnienie.

Innymi słowy, jest to bajer, który może na dłuższą metę przynieść więcej problemów niż pożytku. Oczywiście mogłaby to być możliwość dawana "po uważaniu", krewnym i znajomym jenota, jednak szczerze mówiąc ja jestem dość przeciwna tego rodzaju przywilejom, w dodatku niczemu praktycznemu niesłużącym.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-03-2009, 23:08   

Przez recenzenta rozumiałem autora danej recenzji (który widział by komentarze do niej z automatu). Dodatkowo specjalne uprawnienie które można będzie przydzielać krewnym i znajomym jenota.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-03-2009, 23:41   

Nie uważam, żeby możliwość czytania usuniętych komentarzy do recenzji przez autora też było takim dobrym pomysłem. Skończyło by się tym, że któryś by zaczął zawracać głowę moderacji twierdząc, iż danego komcia nie należało usuwać, bo chciałby akurat podyskutować na ten temat i wytłumaczyć komentatorowi, jaki jest głupi (celowo nie precyzuję, kto byłby tą głupią osobą).

Mnie prawdę mówiąc nieszczególnie nęci możliwość stykania się z ludzką głupotą, bo zawsze jest ryzyko, że się można czymś zarazić :P

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-03-2009, 11:10   

Aby nie zaśmiecać spraw do załatwienia, wydzieliłem temat.

Po przemyśleniu sprawy. Nie mam wątpliwości, że uprawnienia do przeglądania komentarzy mogą mieć wszyscy członkowie redakcji. Z racji dostępu do podforów Archiwum i Tajnego, osoby te już teraz mają dostęp do o wiele ważniejszych informacji. Odnośnie recenzentów - oczywiste jest, że nie możemy dać uprawnień każdemu "z automatu", jest kilka osób (nie tylko Fei), które raczej nie powinny mieć do nich dostępu. Można dać uprawnienia "po uważaniu" recenzentom z grupy półtajnej, wątpię aby wiązało się to z jakimś zagrożeniem. Jawi się tu raczej problem natury logistycznej (ogarnięcia przez Avellanę całości uprawnień - obecnie w bazie jest już koło setki osób).

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dostaję średnio jeden wniosek na tydzień o podanie, co było w usuniętym komentarzu. Ostatnimi osobami które się do mnie zwracały w tej sprawie (a które pamiętam), były Nanami oraz Moshi.

Przy czym uwaga - zakładam, że rozmawiamy tu o włączeniu tych uprawnień w celach rozrywkowych lub dla zaspokojenia ciekawości recenzenta. Jeżeli komuś uprawnienia do przeglądania komentarzy są potrzebne w związku z pracą redakcyjną, albo uważa że mu się przydadzą, to oczywiście niech to zgłosi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-03-2009, 11:27   

Tak, ja również mam na myśli tylko "cele rozrywkowe". Właściwie wszystkie ważniejsze argumenty "przeciw" zostały podane w tym temacie i widać, że jeśli coś takiego miałoby działać, to tylko przy przydzielaniu uprawnień "po uważaniu", a nie automatycznie.

To zaś wymagałoby tak naprawdę dwóch modyfikacji (pomijam tu to, co pisałam wcześniej - co myślę o takich uprawnieniach, bo rozumiem, że mogę zostać przegłosowana). Po pierwsze, dodanie w bazie uprawnienia do przeglądania (ale nie edycji) usuniętych komentarzy. Po drugie, dodanie opcji administracyjnej pozwalającej na łatwy podgląd grupy użytkowników z danym uprawnieniem, bo inaczej rzeczywiście nad tym nie zapanuję. To jest wykonalne, ale zależy od Tilka, a nie jestem pewna, czy tego typu rzeczy znajdują się wysoko na liście priorytetów poprawek na stronie...

Można by - już kiedyś o tym myślałam - zrobić kącik "humor z komentarzy" na Zjazdowym i przerzucać tam co lepsze kwiatki. Bo ja nie żartuję mówiąc, że przeglądanie usuniętych komentarzy jest zwyczajnie nudne. Poniżej przedstawiam 10 ostatnich komentarzy z Anime (pomijam anfanowe):

Cytat:
Czy Cagali i Athrun beda razem? a tak pozatym za mocne i bardzo wciagajaca fabula :) 10/10


Cytat:
ech mam proźbe potrzebuje odcinków do mermaid melody a nie wiem gdzie moge je znalezc bo nigdzie mi nie działaja.jest druga seria???Jak by ktoś wiedział prosze o kontakt 2318121 Dzieki


Cytat:
to było jedno z najlepszych anime jakie kiedykolwiek widziałam :D wszystko było w nim cudne xD cut

To nie skrzynka kontaktowa.
Moderacja

(usunięty został zdaje się mail z prośbą o pisanie, jak ktoś podziela opinię)

Cytat:
Mushishi przygnębiające? Powiedziałbym, że raczej odwrotnie – jest refleksyjne, może czasem smutnawe (choć lepszym byłoby określenie „wzruszające”) ale przede wszystkim przez cały czas przepełnione nadzieją i pozytywną energią.

(komentarz do Sky Crawlers)

Cytat:
lecz sie


Cytat:
Dziecko na poziomie gimnazjum/podstawówki faktycznie może tego nie zrozumieć, ale dla kogoś kto już nauczył się myśleć(a w przypadku większości ludzi myślenie to coś przykrego, więc i tych to nie dotyczy) film genialny pod każdym względem.


Cytat:
Clannad, oraz druga czesc: Clannad After Story(moim zdaniem troche lepsza, choc bardziej dramatyczna), wywarl na mnie wrazenie nie do opisania. nigdy w tak emocjonalny sposob nie przezywalam losow bohaterow zadnych z anime. wszystko ze soba wspolgralo i bylo idealnie dobrane. cudne sceny, piekna muzyka, swietna grafika ii taki wielki uczuciowy kop, sprawil, ze Clannad trafil u mnie na pierwsze miejsce.. kliknij: ukryte a scena w odc 18 drugiej serii, kiedy Ushio i Tomoya zalani lzami, tula sie do siebie.. ojoj, poleciala lza..

.. piszac ze Clannad i AS bylo genialnie i niepowtarzalne, to malo.. :)

(komentarz do Clannada, omawiający After Story)

Cytat:
zal zal zal zal zal film zrobiony tylko dla kasy imo, to samo co Air the move nie warte uwagi no chyba ze ma sie ochote zobaczyc cos niesamowicie zjebanego xd


Cytat:
Witam. Kiedyś na tv4 oprocz wspomnianej wyzej bajki leciala jeszcze jedna tez o pilce noznej. Moze ktos mi podac jej tytul?


Cytat:
Manga też jest super!!!Polecam!!!



...I tak przez całe dłuuuugie strony. Faktycznie, przeglądanie tego to rzadki przywilej =="

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group