FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Czy leci z nami pilot, czyli o przyszlosci slow kilka....
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2005, 09:41   

OK, ja wieczorem będę na pewno - tylko może nie równo o 20, bo będę biegała i psa szkoliła, więc mogę mieć czasową obsuwkę. Ale postaram się być jak najwcześniej.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-05-2005, 09:44   

hmm, na pewno warto....... ale na bank warto zeby sie wypowiedzieli ci co beda (badz nie), bo co niektorzy sa tam bardziej potrzebni od innych (np. Tilk, bo polowy redakcji moze nie byc, a on raczej musi)

ja sprobuje (na razie nie widze nic co by mi przeszkodzilo, ale jak to zwykle bywa z szacunkami)
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-05-2005, 18:26   

poprawka, przed 21 raczej sie nie pojawie....... niech zyja deadline-y :(
Powrót do góry
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2005, 20:00   

Tzn ja nie dlatego mowilem o grafiku, ze nie chce tego robic, po prostu moge nie podolac wymagan takiego portalu, ale jesli chcecie to chetnie sie pobawie, chocby zeby udowodnic sobie ze potrafie :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2005, 19:06   

Trochę uprzedzam tu Raula, który też zamierzał plany rozwojowe przedstawić - za co z góry przepraszam. Akurat mnie chwilowo męczy wena do pisania (i robienia), a to rzadkie zjawisko i trzeba je wykorzystać. Uwaga: propozycja Raula różni się od mojej, ale niech ją sam przedstawia, żebym czegoś nie pokręciła w tej delikatnej materii.

Otóż pytanie, co dalej z tak pięknie rozpoczętym portalem... A raczej, jak teraz zacieśniamy współpracę. Otóż mój pomysł (wiem, że na wyrost i dziwny), jest taki:

Stworzyć jedną "platformę wejściową" dla głównych modułów Tanuki (Forum, Anime, Czytelnia...) oraz Kasumi (News, Encyklopedia, Artykuły, Sklep, Forum - czy o czymś zapominam?). Platforma miałaby formę portalową - czyli dużo tekstu, mało grafiki, to by było dla ludzi szukających informacji, a nie wstrząsu estetycznego (jak portale Gazety czy Onetu). Gromadziłaby wszelkie "nowości" tych stron, a przynajmniej najważniejsze nowości (ostatnie recenzje, ew. ostatnie piosenki, ale niekoniecznie ostatnie komentarze). Można by zrobić tak, że np. tło tabel z Kasumi byłoby inne od tła tabel z Tanuki... Szata graficzna mogłaby chwilowo być "własna", choć można wprowadzić elementy (maskotki?) obu stron. Teraz clou sprawy: na tę stronę wskazywałyby równorzędnie adresy www.tanuki.pl i www.kasumi.pl, a obie nazwy pojawiałyby się w nagłówku. Wiem, że to spowoduje zamieszanie ze statystykami, ale w zamian zyskujemy tyle, że ani Tanuki nie wygląda na część Kasumi, ani na odwrót. Ewentualnie - jeśli by to miało sens - można dać równorzędne subdomeny portal.tanuki.pl i portal.kasumi.pl - ale to chyba nie ma większej przyszłości.

Żeby nie marnować Waszej uwagi, rzucę drugą sprawę - też dużą, wizjonerską i absolutnie wstępną. Otóż stronka http://manga.pl/ kilka dni temu wypuściła pierwszy numer sieciowego magazynu. Na razie nie jest to impreza duża, ale na ile patrzyłam - dość sensowna. Poza tym są na tyle początkujący, że na pewno wszelka reklama dobrze im zrobi. Pytanie brzmi: jak to się ma do artykułowanych przez kilka osób kwestii popracowania nad własnym magazynem sieciowym? Może warto by z nimi porozmawiać? Tylko musielibyśmy mieć konkretne propozycje (nie wyglądające jak "oddajcie nam magazyn, bo fajny jest ;) ). Pierwsza i konkretna propozycja to miejsce na naszej platformie ;)

Trzeci punkt (pozornie obok, ale tylko pozornie): co z Malinkami? Proponowałabym powrzucanie linek do nich w takim układzie, o jakim była mowa (czyli przy recenzji link do odpowiedniego "folderka" Malinek), jako wymiana za nasze "ostatnio dodane"... A kto wie, co w przyszłości?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2005, 19:26   

Pozwole sobie najpierw skomentowac posta Avellany a pozniej napisze troszke od siebie.

Avellana napisał/a:
Uwaga: propozycja Raula różni się od mojej, ale niech ją sam przedstawia, żebym czegoś nie pokręciła w tej delikatnej materii.

Kwestie ktora omawialem z Avellana na razie odlozymy (dotyczy ona podpiecia sie zasobami Kasumi.pl i Tanuki.pl pod pewna znana stronke (i to tylko wylacznie jako linkownia). Ze wzgledu na pewne sprawy o ktorych nie chce tu mowic, wolalbym to odlozyc na jakis czas dalszy (po wakacjach).

Avellana napisał/a:
Stworzyć jedną "platformę wejściową" dla głównych modułów Tanuki (Forum, Anime, Czytelnia...) oraz Kasumi (News, Encyklopedia, Artykuły, Sklep, Forum - czy o czymś zapominam?). <CUT> na tę stronę wskazywałyby równorzędnie adresy www.tanuki.pl i www.kasumi.pl, a obie nazwy pojawiałyby się w nagłówku.

Ciekawe jakby to wygladalo w praktyce. Ja sie nie chce rozpedzac. Mysle ze to czy
bedziemy mieli portal wirtualny czy jeden wspolny okaze sie za jakis dluzszy czas (ja nie przewiduje zeby to bylo predzej niz za rok, a to jest i tak optymistyczna wersja).

Avellana napisał/a:
Pytanie brzmi: jak to się ma do artykułowanych przez kilka osób kwestii popracowania nad własnym magazynem sieciowym? Może warto by z nimi porozmawiać? Tylko musielibyśmy mieć konkretne propozycje (nie wyglądające jak "oddajcie nam magazyn, bo fajny jest ;) ). Pierwsza i konkretna propozycja to miejsce na naszej platformie ;)

Boje sie ze sie za bardzo rozpedzamy i nie zdazylismy sie sami dobrze przygotowac.
Zapytac zawsze mozna. Tylko jeszcze troszke do tej "platformy" brakuje. A sie juz raz przejechalem na tym ze chcialem zbyt wiele na raz a pozniej sie okazywalo ze woz ciagnie tylko jeden "osiolek" (nie mylic z osilkiem).
Moze zlapmy na razie jedna sroke za ogon? :D

Avellana napisał/a:
Trzeci punkt (pozornie obok, ale tylko pozornie): co z Malinkami? Proponowałabym powrzucanie linek do nich w takim układzie, o jakim była mowa (czyli przy recenzji link do odpowiedniego "folderka" Malinek), jako wymiana za nasze "ostatnio dodane"... A kto wie, co w przyszłości?

Przyznam ze nie za bardzo wiem co to maja byc Malinki wiec sie nie wypowiem.

Teraz kilka slow ode mnie (moj pomysl na najblizsza przyszlosc):
Plan wymiany RSS'owej mozna uznac za wykonany.

Co dalej:
1. Chcialbym dolaczyc RSS z recenzji z Tanuki do Newsletter'a. (Czas potrzebny na to to pewnie jeden dzien ale ze wzgledu na napiety kalendarz prosze o dwa tygodnie - deadline 3 lipca)
2. Rozpoczeliscie juz wpisywanie hasel do Encyklopedii - czy moge uznac ze bedziecie ja juz wspoltworzyc zawsze? :)
Jesli odpowiedz na powyzsze dwa pytania jest Tak to proponuje:

3.Kasumi.pl rezygnuje calkowicie ze swoich recenzji (nie ma tego duzo, zapytam autorow czy beda chcieli je umiescic na Tanuki) przyjmujac ze recenzje sa czescia Tanuki.pl (ewentualnie kiedys wspolnego portalu).
Tanuki.pl rezygnuje z newsow (zreszta nie wiem czy je planowaliscie wogole), a newsy umieszczacie na Kasumi.pl.
Ja dostaje 2 miesiace na odpowiedni modulik i na zmiane modulu newsow - po to bym mogl nadac uprawnienia Redaktorom.
4. Wrzesien 2005: nadaje uprawnienia wybranym osobom z Redakcji Tanuki.pl (w sumie moge kazdemu nadac jakies, to nie jest wielki problem, chodzi tu o kogos kto bedzie redagowal).
5. Sprawdzimy jak to dziala. Byc moze Wy uruchomicie jeszcze jakas funkcjonalnosc (recki mang?) do tego czasu (czyli kolejne RSSy).
6. Pazdziernik 2005: Decydujemy co dalej.
7. Blizej nieokreslony miesiac 2006 roku: Wielki portal (wirtualny/zjednoczony pod wspolna nazwa) otwiera swoje podwoje na ludzkosc. :D

Jeszcze jedna sprawa: link do sklepiku - nie wiem czy jakakolwiek opcja reklamy a przez to zarabiania na sprzedazy w sklepiku wchodzi w rachube, dlatego jestem ciekaw co Wy na to. Przyznam ze sam jestem ciekaw co by z tego wyszlo. Na razie nie bede pisal o warunkach gdyz chce sie dowiedziec czy wogole taka opcja wchodzi w rachube.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2005, 20:51   

W kwestii rozpędzania - ok, ja się nie upieram. Jak powtarzam, ja poeta jestem, nie saper. Nie mam pojęcia o robocie informatycznej i faktycznie chwilami może mnie trochę ponosić.

Raul napisał/a:
1. Chcialbym dolaczyc RSS z recenzji z Tanuki do Newsletter'a. (Czas potrzebny na to to pewnie jeden dzien ale ze wzgledu na napiety kalendarz prosze o dwa tygodnie - deadline 3 lipca)

Jak sądzę, nie ma sprawy :)

Cytat:
2. Rozpoczeliscie juz wpisywanie hasel do Encyklopedii - czy moge uznac ze bedziecie ja juz wspoltworzyc zawsze? :)

Tak, z tym, że na razie wstawione zostały terminy gotowe. Muszę teraz zebrać "encyklopedystów" i opracować jakiś plan działania. Ukończenie sesji przez kilka osób jest tu niestety kluczowe ;)

Co do dalszych punktów - wydają mi się rozsądne i zasadne. Kwestia newsów again - wymaga kilku ustaleń i popchnięcia rzeczy do przodu. Ale nie mamy nic przeciwko. Myślę, że można zacząć działania w tym kierunku.

Nie napisałam w swoim poście, że alternatywą - z tego, co pisze Raul wynika, że rozsądną - jest utrzymanie "sojuszu" poprzez wymianę linków i jasne reklamowanie stron przynależących do niego. Link do sklepiku moim zdaniem w grę wchodzi, czemu nie.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-06-2005, 10:02   

hmm, rozsadne i zasadne.

tyle ze:

Raul - potrzebujemy 2 rodzae newsow. Jedne takie "ze swiata" a drugie nasze osobiste (co zostalo zmienione/dodane), i nie chodzi mi tu o nowe recenzje - sam fakt dodania piosenek, rozbudowy encyklopedii itp.

Encyklopedie trzeba podlinkowac do nas - zamiast slowniczka ( z niego chyba mozemy zdezygnowac w miare bezbolesnie)

co z linkami? - ja mam wrazenie, ze nasz modul linkowy jest jednak troche bardziej czytelny (malinkow zostawmy na razie, zobaczymy co i jak im pojdzie z tym rss-em chociazby)
Powrót do góry
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2005, 19:30   

Bianca napisał/a:
Raul - potrzebujemy 2 rodzae newsow. Jedne takie "ze swiata" a drugie nasze osobiste (co zostalo zmienione/dodane), i nie chodzi mi tu o nowe recenzje - sam fakt dodania piosenek, rozbudowy encyklopedii itp.

Alez ja dotychczas uzywalem newsow do powiadamiania o zmianach na stronie. Mozna to jakos wyszczegolnic. Trzeba az dwoch rodzajow modulow newsowych? :)

Bianca napisał/a:
Encyklopedie trzeba podlinkowac do nas - zamiast slowniczka ( z niego chyba mozemy zdezygnowac w miare bezbolesnie)

To juz Wasza decyzja, jak dla mnie super :)

Bianca napisał/a:
co z linkami? - ja mam wrazenie, ze nasz modul linkowy jest jednak troche bardziej czytelny

Ale nie da sie wyszukac :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-06-2005, 09:43   

Raul napisał/a:
Trzeba az dwoch rodzajow modulow newsowych? :)


modul jeden, wyswietlanie w 2 miejscach - chodzi o to, ze przy duzej ilosci newsow "ze swiata" newsy ze strony sie za szybko przewijaja, a powinny chwile powisiec.

Raul napisał/a:
Ale nie da sie wyszukac :)


a ctrl+f to co? ;))
Powrót do góry
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2005, 19:18   

Bianca napisał/a:
modul jeden, wyswietlanie w 2 miejscach - chodzi o to, ze przy duzej ilosci newsow "ze swiata" newsy ze strony sie za szybko przewijaja, a powinny chwile powisiec.

Hm. Jesli chodzi o takie newsy to tez nie bedzie problemu :)

Bianca napisał/a:
a ctrl+f to co? ;))

Pewnie, zaznaczajac wszystkie. Wiesz ze mi chodzilo o wyszukiwarke :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2005, 18:11   

Dodalem juz rss'a do Informatora. Od nastepnego numeru w gazetce beda takze linki do recenzji z Tanuki.pl . ^_^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group