FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Czy leci z nami pilot, czyli o przyszlosci slow kilka....
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-05-2005, 09:43   Czy leci z nami pilot, czyli o przyszlosci slow kilka....

Ok, mamy serwis. Mamy duzy serwis (w tej chwili chyba najwiekszy serwis z recenzjami w Polsce). Pytanie, co dalej. Chyba juz nieco wyroslismy z konceptu „tylko serwis z recenzjami anime” - pojawiaja sie piosenki, w planach jest encyklopedia, mangi, fanfiki.... redakcja niedługo przekroczy 20 osób.... powstaje wiec jedno pytanie – kiedy przekroczona zostanie masa krytyczna, po ktorej wszystko sie rozlezie. Wniosek (mój, osobisty, ale podejrzewam, ze sporo z was po przemysleniu calosci sie zgodzi) brzmi: trzeba usiasc i chwile pomyslec nad dalszym ksztaltem calosci.

Wiemy juz, ze planujemy 3 (conajmniej) serwisy. Wiec:
- na ile wspolna ma byc ich szata graficzna (uklad strony, kolorystyka itp.)
- na ile wspolna ma byc część techniczna (chociazby zarzadzanie ocenami, redakcja, slownik, itp.)
- na ile wspolna ma byc i co ma zawierac „czesc wspolna” - czyli to cos, co bedze laczylo wszechbiblie/nekopedie/kosmografie A/M/F/cokolwiek sie jeszcze pojawi.

I jest t pytanie, na które warto jest odpowiedziec zanim prace nad ww. czesciami znajda sie w stanie zaawansowanym, by potem nie musiec wywalac wszystkiego do kosza i zaczynac od poczatku.
Przejdź na dół
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2005, 10:02   

Odpowiem na szybko, bo sprawa ważna, ale ja jestem przysypana koszmarnym przerabianiem siedmiostronicowego dokumentu Worda na listę w html (metodą wstawiania poszczególnych linijek między już istniejące w starej wersji pliku).

Przyznam, że kilka wizji mam, ale prawdę powiedziawszy, ja akurat jako całkowity laik techniczny powinnam się wypowiedzieć ostatnia. Natomiast chciałabym posłuchać opinii PT Informatyków, czyli Raula, Tilka, Xenipha, Cracka - i może Dark Raela?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-05-2005, 11:43   

Jak dla mnie NAJPIERW powinni się wypowiedzieć laicy, przedstawić swą wizję, a potem eksperci popukać się w głowę i powiedzieć co w tej wizji jest nie tak;].

Co do oprawy graficznej nowych podstron: IMHO na razie powinna być możliwie najbardziej podobna do W-Anime. Potem, gdy już trochę się rozwiniemy i zwiększy się nam (bo przecież cały czas rośnie) "zaplecze intelektualne" można zacząć wprowadzać jakieś zmiany pomiędzy stronami.

Pewnie mówię rzecz oczywistą, ale każdy dział powinien mieć osobnego naczelnego:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 24-05-2005, 12:27   

Ja nie wiem, puścić moja osobistą wizję jako linka na forum? tyle, że to ma ok 500kb i jest ciut dziiiwne :/ (różowość się tam szwęda)
Ogólnie mówiąc polega ona na tym, że strony sa podobne, pod względem graficznym <może inne zestawienie kolorów> ale każda ma inne maskotki i ułożenie tabeli... a głowna strona pełni rolę newsów, i rozdzielnika do poszczególnych serwisów (cos jak Maritnowe, ale o niebo ładniejsze) ^^'

Edit:

COS DZIWNEGO - najlepiej zapisz element docelowy jako =='


Ostatnio zmieniony przez IKa dnia 24-05-2005, 12:48, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-05-2005, 12:31   

panie i panowie - pytanie brzmi jak to ma FUNKCJONOWAC, a nie jak ma WYGLADAC ;)
Powrót do góry
darkrael Płeć:Mężczyzna
Tańczący z przecinkami


Dołączył: 06 Mar 2005
Skąd: Janów Lubelski
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2005, 18:21   

Chyba najlepiej zrobic moduly i kazdy modul dac komus innemu do roboty. nalezaloby opracowac bardziej portalowy wyglad, zaprojektowac go z mysla o modulowosci i przydalby sie jakis prawdziwy grafik do tego. Trzebaby tez zmienic kolorystyke, zeby mozna bylo wprowadzic jakas ludzka wariacje odcieni dla poszczegolnych modulow. Nie wiem co na to tilk, ale przydalaby sie jedna spojna baza danych do wszystkiego, zeby mozna bylo efektywnie wykorzystywac zalety polaczen danych, miedzy modulami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2064223
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 30-05-2005, 21:04   

Poza tym w samych serwisach szatę graficzną też bym proponował w miarę podobną, tak, żeby było widać, że do jest jednak całość a nie oddzielne strony. Co do funkcjonowania, wydaje mi się, że obecna wszechbiblia działa całkiem dobrze i spokojnie może posłużyć jako podstawa przynajmniej dla mang piosenek itp. (nie wiem, jak z newsami).

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2005, 21:07   

Eltanin -> so-so. Zauwaz, ze przerobienie tego co jest teraz ZANIM powstana mangi itp jest nieco latwiejsze niz przerabianie tego pozniej.....
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2005, 21:39   

Poza tym, że:

Grafik mający się zająć całkowitą szatą graficzną - sztuk: 0 (przy czym doceniam Dark Raela, ale sam mówił, że wolałby, żeby ktoś zdjął z niego projektowanie)

Recenzji mang - sztuk: 0 (tak, jest sesja, ale temat rzucono jakieś 2 miesiące temu)

Wprowadzonych piosenek - sztuk: 1 (ok, wprowadzę te, co mam, ale to nadal prawie nic)

Decyzji co do priorytetów pracy (dla Tilka) - sztuk: 0

Więc o czym my mamy właściwie rozmawiać...? Same plany nie wystarczą.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2005, 21:47   

wiesz, warto jest miec plany ZANIM zacznie sie cos robic ;) po to jest ten temat - zainteresowanie 0

a potem znowu beda pretensje ze zmiany w ostatniej chwili i bez konsultacji (bo nie mial kto z kim i kiedy, a trzeba bedzie cos pilnie zdecydowac)
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2005, 21:55   

Bianca - ale na razie mamy plany ZAMIAST coś robić. Całe mnóstwo planów. W świetnym gatunku. Temat o mangach powstał miesiąc temu. Pojawiła się w nim wyliczanka tytułów z domowej biblioteczki. Nie zobaczyłam ani jednego tekstu. Dlatego nie widzę sensu w pytaniu np. Tilka, kiedy postawi bazę. Ma inne rzeczy do roboty, a skoro i tak nie ma tekstów...

Poza tym ja już mam doświadczenie. Idą wakacje. I wszyscy mówią, że po sesji, to ho-ho, mnóstwo zrobią. W wakacje nie dzieje się prawie nic, w odróżnieniu od roku szkolnego/akademickiego. Ludzie coś robią pomiędzy klasówkami i kolokwiami. W wakacje na ogół nic im się nie chce. Nie krytykuję tu, tylko stwierdzam fakt. Prawdopodobnie Tilk będzie pisał, bo on zawsze pisze. Tylko pytanie, czym to, co napisze, wypełnimy. Chwilowo przestałam wierzyć w istnienie mang.

Co do reszty modułów - do chwili zmiany nazwy (i rzeczy z tym się wiążących) jesteśmy on-hold ze wszystkim innym... Bo trudno w tej chwili coś planować bez Raula, więc dajmy mu czas, żeby się włączył.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-05-2005, 22:09   

ave - ok, mamy plany, a powinnismy miec projekt ;) lepiej?
Powrót do góry
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 30-05-2005, 22:37   

Lepiej, lepiej, tyle, że jak na razie to mamy ogólną wizję tego co chcemy. Niezbyt precyzyjną i nie dokładną. Zanim zabierzemy się do projektowania, trzeba to wszystko dograć, bo inaczej w połowie roboty okaże się, że jest cała masa szczegółów które wszyscy zainteresowani wyobrażali sobie na różna sposoby i się rozkraczymy w samym środku. Już lepiej wałkować temat teraz do u...nej śmierci niż potem mieć problemy. Ludzi też z pod ziemi nie wyciągniesz, zanim sekcje ruszą trzeba mieć gotowe ekipy do ich prowadzenia.

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-05-2005, 03:15   

Cytat:
po to jest ten temat - zainteresowanie 0
Powrót do góry
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2005, 09:40   

Moze jakas dyskusje na BH? Krotka, zwiezla i na temat. Osobiscie mam inny pomysl co do podzialu rol w Redakcji - bardziej pasujacy do struktury przyszlej Tanuki.pl (Ulatwilo by to o wiele cala planowanie i dzialania).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group