FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  promocja
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-09-2005, 20:20   promocja

mam zgode na rozmieszczenie ulotek w jednym z warszawskich sklepow z manga i anime (tak, maja w ofercie calosc tego co daje anime virtual). stad, wartoby jakies ulotki wytworzyc jesli chcemy (a chyba jednak chcemy)
Przejdź na dół
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2005, 20:35   

A ja grzecznie mówiłam, nie wszystko na raz na mnie jedną. Bo będziecie musieli opracować jakąś naprawdę skuteczną metodę klonowania. I ostrzegam, z dwoma Avellanami nie przeżyjecie długo.

Myślałam już o ulotkach pod kątem konwentowo-rozmaitym. Mogłabym się zorientować, jak wygląda możliwość wydrukowania ich i na jakie ulgi mogłabym liczyć. Trzeba tylko znaleźć odpowiedź na kilka pytań.

1. Format. Najrozsądniejszy to A5 - drukuje się wtedy dwustronne A4 i ma się z każdej kartki 2 ulotki. Istnieje jeszcze możliwość ulotki A4, złożonej na trzy części - ale to wymaga sporo pracy, takie składanie. No i mniej wydajne. Można jeszcze myśleć o czymś mniejszym niż A5, ale to już zależy od tego, czy chcemy, żeby to była "ulotka" czy "taka nieco większa wizytówka".

2. Kolor. Praktycznie jedyna możliwość to druk czarny, ale można np. użyć kolorowego papieru (kolor?). Poza tym to oznacza, że rozmaite elementy graficzne, w tym jenot, muszą zostać do tego przystosowane.

3. Forma. Do rozważenia, ale zastanowiłabym się, czy nie da się do tego wykorzystać elementów strony (np. guzików z jenotowym łebkiem). Musiałabym zrobić kilka próbnych wydruków.

4. Zawartość. Tu pole do dyskusji, ja widziałabym tam krótki opis strony + fragmenty co lepszych recenzji. Uwaga: byłoby dobrze wybrać te, które są u nas wydawane.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-09-2005, 20:49   

wiesz, to i tak jest raczej nie do ciebie a do zega, i zaczac trzeba od grafika. co do a5...... zalezy czy tekst sie zmiesci - bo jedno to ulotki "jenot jestesmy" - a zupelnie co innego takie na ktorych ma sie zmiescic tekst recenzji.

a na a5 raczej duzo tych fragmentow nie dasz (tu juz o takim "jenocie" mowa) - plus, ja bym sprobowala takie z recenzjami, tak z ciekawosci na ile to ludzi zainteresuje - sklep jest w koncu profilowany.
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2005, 20:54   

Wiesz, ja od trzech lat produkuję ulotki w BUW. Uwierz mi, dwustronne A5 to do cholery i trochę tekstu, to się przecież 10 pisze, nie 14. Obawiam się też, że Zeg akurat niekoniecznie się do tego przyda. A grafik to będzie potrzebny, jak wymyślimy, jaki materiał idzie. Jeśli możesz, to mi przypomnij, co ma w ofercie Anime Virtual, zobaczymy, co się da dobrać.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 02-09-2005, 23:22   

ad2 - jak w druku czarno-białym wychodzą odcienie szarości? Nie będzie się to zamazywać? Od razu mówie, że z ulotkami niewiele miałam wspólnego - oprócz tych wpychanych mi na ulicy =='

kwestia fragmentów:
Wydają w sensie animowanym rozumiem, czyli należałoby przeleciec sie po sklepach mangowych (Av, AG i in) i sprawdzic, które tytuły mają w sprzedaży (GTO, Gravitation, co tam jeszcze...). Mozna tez umieścic fragmenty recenzji "kultowych" serii...

pytanie zasadnicze, czy idziemy śladem rzeszy "najlepszych, najwiekszych i najdokładniejszych stron o M&A"- jak się co poniektórzy reklamują - czyli:
- Jakie hasło reklamowe?
- czy tylko jenot na obrazku?
- Przeciez nie możemy umieścić bez pozwolenia obrazków z serii, które są wydawane legalnie w Polsce, a tym bardziej nie wydawanych, czyz nie?

Układ graficzny na pewno będzie zależał od grafika, który sie tym zajmie, ale CO damy na grafikę? oto jest pytanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-09-2005, 08:32   

to tak:

- odcienie szarosci wychodza ladnie, bo to laser. ale jesli sie bawic w odcienie, to kolorowy papier chyba odpada bo to sie znieksztalca
- obrazki (pojedyncze) z serii licencjonowanych wykorzystywac mozemy (bo moga chociazyb sklepy)
- chyba jednak dawanie czegos do mang ma srednio sensu, z anime wychodza:
-- GTO
-- GetBackers
-- Gunslider Girls
-- 3x3 oczka
-- Ninja Scroll
-- Gravitation
-- Ninja Resurrection
-- Saiyuki Requiem
-- Mobile Suit Gundam (2 kinowki)
-- Mobile Suit Gundam Seed

czyli troche tego jest.....
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-09-2005, 09:00   

Bianca napisał/a:
wiesz, to i tak jest raczej nie do ciebie a do zega,


Ja co najwyżej mogę udzielić błogosławieństwa całej akcji i zadeklarować, że spróbuje załatwić pozwolenie na reklamę serwisu na Falkonie. I tyle. Anie po sklepach / konwentach nie jeżdżę, ani ulotek nigdy nie robiłem.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-09-2005, 11:34   

Przepraszam mój błąd - miałam na mysli "animowych" :> a nie mangowych.

Sklepy mogą, pytanie, czy one maja na to pozwolenie w ramach promocji firmy, czy płacą firmom za prawo do wykorzystania? tu by sie prawnik przydał (WT, Ysen :P)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-09-2005, 11:37   

IKa, na bank nie placa (chociazby na takiej aukcji internetowej sie daje kadry, a tam sie zwykle tego typu rzeczy pilnuje) - nawet kawaii czy mangazyn daali screeny )czasem z widocznym fansubem) --- nie wpadajmy w paranoje
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-09-2005, 11:49   

ok, rozumiem.
Jednak nie zmienia to faktu, że jednak JAKOŚ na ulotce należy się zareklamować uzywając hasła ... którego nie mamy ==.
Mam nadzieje, iz nie podązymy tropem pozostałych serwisów i nie zaczniemy się reklamować "Najlepszy, niepowtarzalny, jedyny, najwiekszy serwis z recenzjami w Polsce!!!" (co nie zmienia faktu, że to raczej pasuje :P) - Fragmenty recenzji, fragmentami... ale coś musi być przyprawą, oprócz wstępniaka Ave...
Nagłowek "Tanuki-Anime - serwis z recenzjami anime" brzmi strasznie sztywno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2005, 22:04   

Z gory mowie, za mam wtyki zarowno w Poznanskiej Matsuyi jak i w Druhu. Czyli obu potentatach komiksowych na Poznan jesli mowimy o Mandze. Mozna do Skate Shopu podrzucic (Jimdigriz zaswieci oczkami, nie wiecie ile tam jest Mang), mozna empikowi wepchnac, jak sie obczai wtyki z Klubu Fantastyki.... no i do Ego (kryptonim Ksiegarni Powrzechnej).... a ja sie nawet moge zaofiarowac i rozprowadzic w pozadane rece takiez ulotki.

Bianca napisał/a:
z anime wychodza:
-- GTO
-- GetBackers
-- Gunslider Girls
-- 3x3 oczka
-- Ninja Scroll
....


Wychodza! Nie zapomnijmy ile juz wyszlo! Serie TV i kinowki na kasetkach :) MAMY TEGO CALKIEM SPORO JUZ!!

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2005, 13:24   

1. Nie macie hasla.
2. Drukowac to na laserowce? Przy ilosciach liczonych w tysiac (tak sadze - na samej Bace bedzie z 600 osob) taniej wyjdzie wydrukowac to w drukarni - moge sie dowiedziec - mam znajomosci w Krakowskiej drukarni (i jakos tak w pazdzierniku sie wybieram :>).
3. Dwie strony A5 na informacje o Tanuki. W kaciku wzmianka o Kasumi?
4. Jak cos zrobic to raz a porzadnie, moze by jakis maly zespol ktory sie zajmie przygotowaniem i opracowaniem 2-3 ulotek?

Pozdrawiam,
Raul

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2005, 13:46   

ad 1. Przeżyje się.

ad 2. A pewnie, jeśli możesz, to się podowiaduj... Tylko pytanie, ile my w wytworzenie tego damy radę włożyć :(

ad 3. To wcale nie jest głupi pomysł, bo ze wstępnych projektów wynika, że miejsca mamy nadmiar.

ad 4. OK. Warto by, przy czym ja jestem niezbędna, bo wiem, jak się robi ulotki ;) Jacyś inni chętni?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2005, 06:53   

Avellana napisał/a:
ad 1. Przeżyje się.

Eee, nie :D
A moze "Czytaj i delektuj sie".

Avellana napisał/a:
ad 2. A pewnie, jeśli możesz, to się podowiaduj... Tylko pytanie, ile my w wytworzenie tego damy radę włożyć :(

Moge i sie dowiem.
Spokojnie, na razie trzeba sie dowiedziec ile to by kosztowalo. ^_^

Avellana napisał/a:
ad 3. To wcale nie jest głupi pomysł, bo ze wstępnych projektów wynika, że miejsca mamy nadmiar.

A juz ze wstepnych rozmow nie bardzo :P

Avellana napisał/a:
ad 4. OK. Warto by, przy czym ja jestem niezbędna, bo wiem, jak się robi ulotki ;) Jacyś inni chętni?

Ja chyba musze, skoro czesc bedzie o Kasumi :)

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-09-2005, 11:01   

Skoro to nie ma być robione w wysokiej rozdzielczości i separacjami pod przygotowalnię... w razie czego, mogę się pomóc bawić w grafikę coby innych odciążyć...

Z góry zakładam, że będziemy się starać użyć elementów grafiki z Laya? Bo jak widać, elementy typu pantsu potrafię narysować z ręki, ale to zajmuje czas - zwłaszcza że nie mam tableta :(

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group