FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  not again........
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-01-2006, 15:18   not again........

no coz, ciekawe.....

http://news.ft.com/cms/s/0d644d5e-7bb3-11da-ab8e-0000779e2340.html
Przejdź na dół
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-01-2006, 17:16   

Nic nowego. Monokultura PC ∧ monokultura Windows ∧ Microsoftowe tempo patchowania ∧ miliony niespatchowanych komputerów ⇒ kłopoty.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 03-01-2006, 19:33   

O żesz ty jasny gwizdek =="

potwierdzenie micro$hitu:
http://www.microsoft.com/technet/security/advisory/912840.mspx

nieoficjalny patch, bo micro$hit swój puści dopiero 10 stycznia:
http://isc.sans.org/diary.php

a w98 można o kant d... potłuc. ¬_¬

I tak będę musiał zmienić mój stacjonarny w kalekę... albo zainstaluję wreszcie fedorę! x_x

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-01-2006, 19:40   

Ke? WTH? Mógłby mi ktoś teraz wyjaśnić co się dzieje i jaki to ma wpływ na moje użytkownictwo kompa? Bo póki co rozumiem, że znowu Microsoft coś spartolił, ale co dokładnie...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 03-01-2006, 20:46   

1) .wmf to format zapisywania grafiki.
2) Jak wszystko co wymyślił M$, jest spartolony ale teoretycznie łatwy w obsłudze dla idiotów.
3) można spreparować taki plik .wmf, który poza tym że będzie obrazkiem, użyje funkcji służących w założeniu do pokazywania zawartości .wmf - do załadowania w twoim kompie wirusa, a ty nic nie zauważysz.
4) grafię otwiera wszystko - każda przeglądarka, każdy program poczty, ale też Windows Explorer pokazujący zikonizowane obrazki/podgląd z boku folderu...
5) problem w tym, że taki archetypiczny wirus.wmf można nazwać dowolnie: także "Zdjęcie_tanukowych_szaleństw.jpg". Albo podłożyć jako element layoutu dowolnej strony, albo papeterii poczty, albo załącznik. I tu zaczyna się kaskada - przeglądarka/program od grafiki zaglądnie plikowi w nagłówek i odkryje że to jest WMF a nie jpg, i zrobi jedno z dwojga:
A: wywoła windowe wsparcie do odtwarzania .wmf, które można wyłączyć. Jesteś uratowana.
B: jeśli ma wbudowane wsparcie, sam sięgnie po systemowe funkcje i nie ma bata - uruchomi wirusa. To właśnie zrobi IE, Outlook, IRFAN, ACDSee, i cała masa innych...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2006, 21:56   

Jakbyś jeszcze łaskawie mógł dodać do tej listy Firefoxa albo go odrzucić, to byłbym szczęśliwy ^^'. Albo chociaz podać link do pełnego wykazu przeglądarek, o ile istnieje :P.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 04-01-2006, 00:55   

chyba dość jasno pokazałem, że problem leży głębiej - jeśli coś może pokazywać grafikę, jest podatne. A więc Firefox też. A nie wiem czy poza mną ktoś jeszcze ma 32-bitowego textowego lynxa... ja na razie prowizorycznie wyłapałem wszelkie moduły podlinkowane w rejestrze pod stosowne typy, czyli .emf i .wmf - były dwa, ten opisany przez microsoft, plus jeszcze jeden nieudokumentowany - biblioteka office'a. Potem zmieniłem 'Content Type' dla obu rozszerzeń na application/x-msdownload, co powoduje że pliki tego typu są traktowane z obostrzeniami jak dla aplikacji. Tyle że jak się ma do czynienia z zamaskowanym wmf - np plik z grafiką i wirusem o nazwie zmienionej na bmp albo jpg, to jakiś viewer może chcieć ładować, pozna header wmf i... po ptokach.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-01-2006, 10:58   

aha, i mozna sie tylko cieszyc ze dialery juz wyszly z mody :D
Powrót do góry
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-01-2006, 13:07   

Za to w modzie są popupy. W czasie mojej nieobecności w domu skubańce dwa różne złapali. Jak oni to robią?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2006, 13:27   

Może się to wydać dziwne, ale wg rejestru u mnie jedyne programy przypisane do obu formatów to te z Office'a i IrfanView :/. Jeszcze Liska sprawdzę inaczej, bo by było dziwne, jakby tego nie obsługiwał. Gorzej właśnie z podmianą rozszerzeń :/.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2006, 13:57   

Micro$oft po raz kolejny pokazuje, na co go stać :>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-01-2006, 13:59   

tilk, popup jest tylko wredny - a dialer byl rowniez drogi. co by nie mowic, jednak wole to pierwsze (chociaz po czystkach ktore zrobilam w systemie juz od roku w zasadzie nie mam sie na co skarzyc....)
Powrót do góry
ril Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Wrz 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2006, 14:49   

na http://hacking.pl/5674 jest to dokładnie opisane. Zresztą podawali to kilka dni temu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2006, 18:53   

No to wynika z tego, że nie jestem tak do końca zdany na niełaskę bitów :D. O ile w tym artykule sie nie mylą - tak czy siak dzięki, Ril ;).

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
~ril
Gość
PostWysłany: 05-01-2006, 01:12   

wa-totem napisał/a:

2) Jak wszystko co wymyślił M$, jest spartolony ale teoretycznie łatwy w obsłudze dla idiotów.

Chciałbym zauważyć, że ten systemu dla idiotów znajduje się na 97% komputerach domowych, więc większość użytkowników tego forum również go używa. I coś jednak sprawia, że mimo możliwości pracy na darmowym systemie operacyjnym z wszystkimi potrzebnymi narzędziami (jeśli ktoś nie gra i nie używa zaawansowanych aplikacji) większość osób, również technicznych go używa. Więc coś jednak w sobie ma.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group