FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Propozycja - zamiast sie prosic - zarobmy
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2006, 21:20   

Nie, to nie ma związku z Grupą Warszawską - ostatnio taż Grupa szarpie się z (niebawem niedoszłym) pokazem i o stronie praktycznie nie rozmawia.

Jedyną rzeczą, o której ostatnio nie wiedziałeś, była sprawa tych nieszczęsnych słów kluczowych, ale to głównie dlatego, że nie chciałam Ci głupotami głowy zawracać...

Natomiast strona techniczna (baza) mang to jedno, a jej obsługa i wypełnienie to drugie. Trochę recenzji mamy gotowych, ale... Ale jak widać, ja na razie nie jestem w stanie nawet wypełnić woluminów anime. Nie mam też w tej chwili chętnych do pisania recenzji. Przypominam, że egzemplarze recenzenckie są świetne, tylko że w przypadku Anime-Gate, które wydaje coś raz na kilka miesięcy, muszę się napraszać i dopraszać z każdą nową pozycją o recenzję... Albo sama robię. Więc czarno to widzę.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2006, 21:42   

Avellana napisał/a:
Nie mam też w tej chwili chętnych do pisania recenzji. Przypominam, że egzemplarze recenzenckie są świetne, tylko że w przypadku Anime-Gate, które wydaje coś raz na kilka miesięcy, muszę się napraszać i dopraszać z każdą nową pozycją o recenzję... Albo sama robię. Więc czarno to widzę.

No to trzeba poszukac. Moge dac ogloszenie. Po za tym tych mang nie bedzie wiecej jak 10 miesiecznie (o ile wiem wiecej tytulow sie miesiecznie u nas nie wydaje). A zrecenzowac tomik mangi jest latwiej i trwa to krocej niz cala serie anime.
Ja sie zajme egzemplarzami recenzenckimi lub reszta (zalezy na co sie umowie).

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”


Ostatnio zmieniony przez Raul dnia 03-03-2006, 22:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-03-2006, 22:02   

Cytat:
No to trzeba poszukac. Moge dac ogloszenie. Po za tym tych mang nie bedzie wiecej jak 10 miesiecznie (o ile wiem wiecej tytulow sie miesiecznie u nas nie wydaje). A zrecenzowac tomig mangi jest latwiej i trwa krocej niz cala serie anime.
Ja sie zajme egzemplarzami recenzenckimi lub reszta (zalezy na co sie umowie).

wiesz co...... wez ty napisz 10 recenzji tomikow mang. zobaczymy ile ci to zajmie. jesli wyrobisz sie w miesiac to wrocimy do tego pomyslu. bo ja rozumiem ze robienie calej roboty cudzymi rekoma jest zawsze najprostsze, ale zaczynam miec tego dosc, przynajmniej w twoim wydaniu (tak, ten rss NADAL nie chodzi. to juz pol roku............. spytaj kogo chcesz i ci powiedza ze to sprawa na pare godzin...... o ile sie nie myle nie zrobiles tez do konca niczego z calej masy innych rzeczy ktore zrobic miales). z niewiadomego powodu wydajesz sie tez uwazac ze wszyscy oprocz ciebie maja niesamowite ilosci wolnego czasu i nic co mogliby z nim zrobic. i ze tylko kasumi ma takie problemy ze znalezieniem kogos kto by cos zrobil na stronie, bo do nas ludzie wala drzwiami i oknami i teskia bo nie ma dla nich dosc roboty.
Powrót do góry
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2006, 22:51   

Przeprasza Cie, ale to nie moja wina. W Homie twierdza ze to wina waszego providera (ze cos zablokowal). I ja to przekazalem i Ave i Tilkowi. Przykro mi ze zwalasz wine na mnie, skoro akurat ja na to wplywu nie mam. I tlumaczylem Ci to. Moze Ty masz za duzo pieniedzy i stac Cie na przenoszenie sobie strony od providera do providera.
Ja proponowalem rozwiazanie - Kasumi i Tanuki na jednym serwerze. I co? I nic.

Prosilas mnie o poszukanie osob chetnych do Twojego pomyslu z projekcja anime - znalazlem , ludzie sie pytali jak Ci pomoc i co? Jak chcecie jakies ogloszenia to nigdy nie odmawialem.
Jak korzystasz zmojej pomocy to dobrze, ale jak musisz sobie na kims pojezdzic to znalazlas sobie kozla ofiarnego.

A to o wykorzystywaniu waszych rak do pracy ... Moze przeczytaj raz jeszcze. To jest propozycja na ktorej mozecie skorzystac lub NIE. Jak nikogo do niczego nie zmuszam. Proponuje rozwiazanie. Nie musi sie podobac. Skoro mozna dostac mange za napisanie recenzji to chyba jest jakas zacheta?

Czemu mowisz ze ja jeden mam zrecenzowac 10 mang miesiecznie. Wystarcza 3 osoby zeby tych recenzji bylo 3 na glowe. Katka miala ochote to robic jesli dostalaby egzemplarz recenzencki. Ja moge poszukac ludzi na Kasumi. I widze ze bede musial to zrobic.

Mam nadzieje, ze to jest tylko Twoja opinia.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-03-2006, 23:42   

Raul, nie, to nie jest tylko moja opinia. NIE MAMY LUDZI by pociagnac cokolwiek nowego. Avellana probowala powiedziec to dyplomatycznie - jak widac nie dotarlo.

3 osoby ktore napisza po 3 recenzje NADAL nie sa toba. tak wiec nadal chcesz robic robote cudzymi rekoma. i nie, nie mozemy wziac ludzi, bo nie mozemy zagwarantowac ze owi ludzie po wzieciu mang napisza cokolwiek.

co do projekcji, to prosilam o sprawdzenie czy ktos by byl zainteresowany, nie o ludzi do pomocy - ale to jest swoja droga niezly przyklad czemu zaciaganie zobowiazan finansowych jest niezbyt dobrym pomyslem. brakuje nam (jako tanukowi) organizacji (co wynika chociazby z tego ze ludzie nie maja czasu i maja inne rzeczy do roboty). i zwalanie np. na avellane odpowiedzialnosci finansowej za to ze recenzje nie powstana (bo umowmy sie, to ze przeprosimy dcpk oznacza tyle tylko ze nie mamy w przyszlosci opcji kontaktu z nimi - jezeli bedziemy musieli przeprosic sklep, to moga zarzadac jakichs kar) jest glupie i bez sensu
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-03-2006, 09:47   

Jak zauważyła Bianca nie mamy wystarczającej ilości ludzi, a ci ludzie, których mamy często są obecni jedynie na papierze, inni natomiast robią inne rzeczy.

Tak, naturalnie wiemy, że musimy:
a) Wywalić wirtualnych redaktorów
b) Poszukać nowych
c) Skończyć projekty, w które są zaangażowani pozostali
Ale czemu mamy
d) Robić to k(...) właśnie dziś?

Uczciwie mówiąc większość z nas jest obecnie zmęczona, robota dawno przestała przynosić nam satysfakcję, dodatkowo wielu ma albo własne problemy w świecie za firewallem, o których opowiada, co też działa amotywacyjnie. Większość z nas nie ma zwyczajnie ochoty się tym zajmować.

Owszem nie jest wykluczone, że kiedyś to zrobimy, może nawet wedłóg identycznego pomysłu. Nie mniej jednak odbędzie się to wtedy, kiedy sami postanowimy, że mamy na to czas i ochotę.

W tej chwili nie mamy. Nie wykluczamy, że możemy nie mieć ich nigdy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-03-2006, 12:51   

Zegarmistrz, nie wspominajac ze za 2 miesiace zaczynaja sie najpierw sesje/egzaminy, a potem wakacje kiedy spora czesc ludzi nie bedzie miala dostepu do kompa. a jak znam zycie to wszystkie te umowy skonczylyby sie wlasnie wtedy
Powrót do góry
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2006, 14:47   

Bianca napisał/a:
Raul, nie, to nie jest tylko moja opinia. NIE MAMY LUDZI by pociagnac cokolwiek nowego. Avellana probowala powiedziec to dyplomatycznie - jak widac nie dotarlo.

Dlatego napisalem ze ja znajde ludzi i ja moge za nich odpowiadac.

Bianca napisał/a:
3 osoby ktore napisza po 3 recenzje NADAL nie sa toba. tak wiec nadal chcesz robic robote cudzymi rekoma. i nie, nie mozemy wziac ludzi, bo nie mozemy zagwarantowac ze owi ludzie po wzieciu mang napisza cokolwiek.

Moge pisac recenzje jak ktos sie zajmie utrzymywaniem i upgradowaniem stron na Kasumi, bedzie wyszukiwal newsy i redagowal itp. itd.

Bianca napisał/a:
co do projekcji, to prosilam o sprawdzenie czy ktos by byl zainteresowany, nie o ludzi do pomocy


A nie mozesz najpierw zapytac a nie mowic o zobowiazaniach finansowych? Gdzie ja napisalem, ze w wypadku niepowodzenia bedziecie odpowiedzialni finansowo?
Nigdzie. Ale oczywiscie zamiast zapytac, od razu sobie cos przyjmujesz za pewnik.

Bianca napisał/a:
brakuje nam (jako tanukowi) organizacji (co wynika chociazby z tego ze ludzie nie maja czasu i maja inne rzeczy do roboty).

Rozumiem i przeciez nie mowie ze musza to robic osoby ktore pisaly dotychczas.

Bianca napisał/a:
i zwalanie np. na avellane odpowiedzialnosci finansowej za to ze recenzje nie powstana (bo umowmy sie, to ze przeprosimy dcpk oznacza tyle tylko ze nie mamy w przyszlosci opcji kontaktu z nimi - jezeli bedziemy musieli przeprosic sklep, to moga zarzadac jakichs kar) jest glupie i bez sensu

I Ty mi mowisz ze ja Cie nie czytam? Odpowiedzialnosc finansowa to ja biore na siebie. Po za tym chce to zalatwic tak zeby mozna bylo sie wycofac jesli nic z tego nie wyjdzie.
Ale o to trzeba najpierw chciec zapytac, wiesz?

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-03-2006, 15:01   

Raul napisał/a:
A nie mozesz najpierw zapytac a nie mowic o zobowiazaniach finansowych? Gdzie ja napisalem, ze w wypadku niepowodzenia bedziecie odpowiedzialni finansowo?
Nigdzie. Ale oczywiscie zamiast zapytac, od razu sobie cos przyjmujesz za pewnik.


Przychodzi sobie wydawca i wysyła nam 10 tomów mang do zrecenzowania. Nie robi tego z dobrego serca, tylko po to, żeby mieć recenzje i odsyłacz do nich głoszący: "Tu Kupisz". Recenzje nie powstają... Wydawca jest wściekły, włożył w to jakieś 200 złotych... "Gdzie recenzje" woła. "Nie ma" opowiada Avellana. "To oddawaj mangi" - woła wydawca! "Rozdałam ludziom!" odpowiada Avellana. "To zapłać za nie + koszta przesyłki"

Raul napisał/a:
Moge pisac recenzje jak ktos sie zajmie utrzymywaniem i upgradowaniem stron na Kasumi, bedzie wyszukiwal newsy i redagowal itp. itd.


Gdybym był złośliwy napisałbym, że musisz w takim razie poszukać.

Raul napisał/a:
Rozumiem i przeciez nie mowie ze musza to robic osoby ktore pisaly dotychczas.


To kto?

Cytat:
Zegarmistrz, nie wspominajac ze za 2 miesiace zaczynaja sie najpierw sesje/egzaminy, a potem wakacje kiedy spora czesc ludzi nie bedzie miala dostepu do kompa. a jak znam zycie to wszystkie te umowy skonczylyby sie wlasnie wtedy


Z takim natomiast podejściem Bianca to nic byśmy nie mieli. To da się zrobić, będzie to trzeba zrobić, a czasu i tak NIGDY nie ma. Rzecz w tym, że z całą pewnością nie zrobimy tego w tym momencie. Nawet największym fanatykom pisania recek się obecnie nie chce.

Nie sprężymy się i nie zrobimy tego na "Raz! Dwa! Trzy! Hop!". Do wykonania tego potrzeba dużej liczby systematycznej pracy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-03-2006, 15:22   

Zegarmistrz napisał/a:
Z takim natomiast podejściem Bianca to nic byśmy nie mieli. To da się zrobić, będzie to trzeba zrobić, a czasu i tak NIGDY nie ma. Rzecz w tym, że z całą pewnością nie zrobimy tego w tym momencie. Nawet największym fanatykom pisania recek się obecnie nie chce.

zeg - jakby tu stal tlumek chetnych i wolal "ja chce" to co innego. ale robienie na sile w sytuacji w ktorej ludzie i tak nie sa chetni to co innego nawet.

Raul napisał/a:
Dlatego napisalem ze ja znajde ludzi i ja moge za nich odpowiadac.

to moze przybliz nieco ten temat.............. a konkretnie gdzie ich znajdziesz jesli na kasumi nikogo nie byles w stanie. i jak bedziesz odpowiadac.

Raul napisał/a:
A nie mozesz najpierw zapytac a nie mowic o zobowiazaniach finansowych? Gdzie ja napisalem, ze w wypadku niepowodzenia bedziecie odpowiedzialni finansowo?
Nigdzie. Ale oczywiscie zamiast zapytac, od razu sobie cos przyjmujesz za pewnik.

tak przyjmuje. bo gdyby wydawnictwa i sklepy rozsylaly mangi za darmo wszystkim i za tak, to juz dawno by zbankrutowaly

Cytat:
I Ty mi mowisz ze ja Cie nie czytam? Odpowiedzialnosc finansowa to ja biore na siebie. Po za tym chce to zalatwic tak zeby mozna bylo sie wycofac jesli nic z tego nie wyjdzie.
Ale o to trzeba najpierw chciec zapytac, wiesz?

wiesz co........... jezeli my nie mamy ludzi a ty masz, a do tego bierzesz na siebie cala odpowiedzialnosc, to znajdz czlowieka ktory napisze kod do bazy mang (bo lay juz jest), redaktora (bo avellana tez ma ograniczony przerob), a potem pogadamy.

a co do "mozna sie bylo wycofac" - watpie zeby to tak wyszlo, bo sklep ponosi koszta dajac mange. on nie jest wydawnictwem i musi za nia zaplacic. czyli, przy marzy 25% musi sprzedac 4 mangi z naszych polecen zeby mu sie to oplacilo. jesli nie bedzie recenzji i nie sprzeda zadnej, to bedzie chcial zwrotu kosztow. albo zacznie rozmowe od "to wy powiescie odnosniki, zobaczymy jakie bedzie zainteresowanie, jesli bedzie to wam damy mangi"
Powrót do góry
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2006, 18:19   

Ten pomysl nie jest na za dwa tygodnie. Jesli bedzie trzeba to moze byc i za 3 miesiace i za pol roku.

Bianca napisał/a:
zeg - jakby tu stal tlumek chetnych i wolal "ja chce" to co innego. ale robienie na sile w sytuacji w ktorej ludzie i tak nie sa chetni to co innego nawet.

Czyli ludzie nie wchodza w rachube.

Bianca napisał/a:
to moze przybliz nieco ten temat.............. a konkretnie gdzie ich znajdziesz jesli na kasumi nikogo nie byles w stanie. i jak bedziesz odpowiadac.

Obchodzi Cie to czy jestes zlosliwa? Jak zaczniesz ze mna dyskutowac , to Ci odpowiem.
A jak bedziesz zlosliwie komentowac to przestane w ogole odpisywac na Twoje posty.

Bianca napisał/a:
tak przyjmuje. bo gdyby wydawnictwa i sklepy rozsylaly mangi za darmo wszystkim i za tak, to juz dawno by zbankrutowaly

Jakos rozsylaja i nie bankrutuja. Moze nie wszystkim ale ja wlasnie chce zebysmy dolaczyli do tych wybranych. I to ma byc z obopolna korzyscia , inaczej nikt by sie nie zgodzil.

Bianca napisał/a:
a co do "mozna sie bylo wycofac" - watpie zeby to tak wyszlo, bo sklep ponosi koszta dajac mange. on nie jest wydawnictwem i musi za nia zaplacic. czyli, przy marzy 25% musi sprzedac 4 mangi z naszych polecen zeby mu sie to oplacilo. jesli nie bedzie recenzji i nie sprzeda zadnej, to bedzie chcial zwrotu kosztow. albo zacznie rozmowe od "to wy powiescie odnosniki, zobaczymy jakie bedzie zainteresowanie, jesli bedzie to wam damy mangi"

A ja wiem, ze wedlug mojego pomyslu by tak bylo - z miesiecznym wypowiedzeniem. I jesli to bedzie wina po mojej stronie to biore za to odpowiedzialnosc finansowa. Jesli sklepu to rozliczamy sie na koniec miesiaca. I tyle. O linkach na ktorych ja i wy byscie nie zarabiali nie ma mowy.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-03-2006, 18:44   

Raul napisał/a:
Obchodzi Cie to czy jestes zlosliwa? Jak zaczniesz ze mna dyskutowac , to Ci odpowiem.
A jak bedziesz zlosliwie komentowac to przestane w ogole odpisywac na Twoje posty.

obchodzi? trudne pytanie. w tej chwili probuje ci wytlumaczyc ze na te chwile na Tanuki nie znajdziesz nikogo kto by mogl cokolwiek zrobic w gestii mangi (bo to ze chcial to inna sprawa). a za 3 miesiace to rownie dobrze mozna o tym za te 3 miesiace zaczac rozmawiac.

a dopoki na tanuki nie znajdzie sie conajmniej pare osob zdolnych cos zrobic w temacie, to nikt nie jest sprawa zainteresowany
Powrót do góry
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2006, 10:55   

Tyle chcialem wiedziec. Dziekuje.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group