FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Problemy z pratycją - błagam o pomoc!!!
Wersja do druku
Awris
Gość
PostWysłany: 02-04-2006, 15:13   Problemy z pratycją - błagam o pomoc!!!

Witam!
Mam potworny problem i mam nadzieję, że jakaś mądra inteligentna duszyczka mi pomoże...
Otóż mam dysk podzielony na dwie partycje - jedna na system, druga na przechowywane dane i inne ważne rzeczy. Pierwszą dość często formatuję, gdy zaczyna się dziać coś złego na komputerze (szpiegi itd). Niestety ostatni raz coś się zepsuło podczas formatowania... Druga partycja stala sie niedostepna. Wyczytuje ją ale we właściwiściach pisze że jest na niej system plików RAW, a gdy próbuję na niego wejść, to wyskakuje mi komunikat, że dysk jest niesformatowany i pyta się czy zrobić to teraz... Nie formatowałam go ani nie używałam scandiska.
RATUNKU! Miałam tam część danych których nie zdążyłam zapisać na płytkach, a są mi niezbędne do napisania magisterki. Proszę, pomóżcie mi!!!

Z góry dziękuję!
awris@o2.pl
Przejdź na dół
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 02-04-2006, 15:28   

Well, ja zacząłbym od małego kung-fu na gołych sektorach, żeby zobaczyć, co naprawdę się wydarzyło... Ale to chyba nie dla śmiertelników ;D

Przy odrobinie szczęścia powinien pomóc jakiś zautomatyzowany program do odzyskiwania danych (zapytanie Google). Poleci jakiś forumowicz coś konkretnego?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-04-2006, 17:39   

getdataback bogajze sie nazywa (plus/minus spacje), ale trzeba znalezc wersje odpowiednio pod ntfs albo fat - zalezy co bylo na dysku
Powrót do góry
Zennos Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Lis 2006
Skąd: nicosc
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2007, 22:01   

znajdz jakas mila osobe z kompem i podlacz do niej swoj dysk na slave,przy czym zbootuj z jej dysku,skoro partycja z danymi zawierala tylko,dane powinna byc latwo dostepna pod innym kopem,jesli beda jeszcze jakies zabezpieczenia.mozesz uzyc knopix'a ewentualne wyjsc - najprostsze i najszybsze to format przy czym odzyskiwanie danych osobiscie polecam program"easy recovery" dostepny w wiekszosci sieci p2p :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group