FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Forum...
Wersja do druku
Takumi Płeć:Kobieta
Dzieczynka z Japonii


Dołączyła: 13 Cze 2006
Skąd: Opole
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2006, 15:35   Forum...

Tu zadajemy pytania jeśli czegoś nie wiemy na temat tego lub wogóle jakichkolwiek for dyskusyjnych.
Ja mam jedno pytanko:
Na jakim portalu zostało utworzone to forum??????

_________________
www.grafikaworld.fora.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 13-06-2006, 15:40   

na portalu Tanuki.pl ?

a tak poza tym, to nie jest właściwy dział...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 13-06-2006, 15:48   

Rozumiem, ze chodzi Ci o jeden z tych portali, na których zakładasz sobie konto, po czym automatycznie tworzy Ci się na ichnim serwerze forum, które potem możesz sobie w jakimś zakresie modyfikować? Takim, jak fora.pl na przykład?
To forum na żadnym takim serwerze nie stoi, zostało postawione "ręcznie" na wykupionym prze administratorkę serwerze. Do tewgo potrzeba 1. mieć kasę na serwer, 2. umieć postawic forum :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Takumi Płeć:Kobieta
Dzieczynka z Japonii


Dołączyła: 13 Cze 2006
Skąd: Opole
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2006, 15:50   

THX. Jeśli to niewłaściwy dział to przenieście ten temat do właściwego jak możecie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 13-06-2006, 16:42   

Temat przeniesiony do najbliżej odpowiadającego mu (według mnie) działu, poniewaz tematyka, jako żywom nie ma nic wspólnego z "Pytaniami i kometarzami do recenzji" ==

Miłego dnia
IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2006, 10:04   

Serika napisał/a:
Do tewgo potrzeba 1. mieć kasę na serwer, 2. umieć postawic forum :)

1. nie trzeba. są darmowe hostinig z PHP i MySQL, na przykład members.lycos.co.uk, yoyo.pl i kilka innych
2. a to nie problem. wystarczy znać najbardziej podstawowe podstawy podstaw MySQL.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2006, 10:12   

ad 1. Nie wiem jak Ty, my przerabialiśmy kilka darmowych hostingów. Jak coś jest za darmo, to coś jest badziewne. Oczywiście reklamy, ale takie wyłażące w najmniej oczekiwanych miejscach, a przy tym trudne do wyłączenia (trudno się temu dziwić...), poza tym zazwyczaj zero obsługi technicznej w razie jakichkolwiek problemów... Jeśli całość ma do tego centralę za granicą, to w ogóle szansa, że odpowiedzą, jest praktycznie żadna. Ale też hosting teraz bardzo potaniał i jeśli ktoś nie ma strasznych wymagań co do transferu (a forum tak dużo transferu nie je), to za kilkadziesiąt złotych rocznie spokojnie można sobie coś wykupić.

ad 2. Ani ja, ani Serika, ani niestety spora część netowej społeczności nie ma najbledszego pojęcia o podstawach MySQL... O ile wiem "gotowe" fora, takie jak phpBB, są łatwe do postawienia nawet dla laika. Ale podejrzewam, że problemem nie jest samo posadzenie, żeby działało. Tylko jeśli nie ma się o MySQL pojęcia to potem w razie jakiegokolwiek problemu nie umie się absolutnie niczego z tym zrobić.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2006, 10:31   

1. tu się zgadza. ale na sam początek wystarczy. a z płatnych hostingów to dobre są maniak.pl, webd.pl i ota.pl

2. do założenia forum potrzebne są najbardziej podstawowe podstawy podstaw czyli założenie bazy danych i użytkownika. to jest jedyna potrzebna umiejętność do postawienia forum PHPBB, IPB, vBulletin, SMF i innych takich. ogólnie rzecz biorąc najlepszymi skryptami forum są IPB i vBulletin ale są one płatne. co prawda można bez problemu załatwić pirata ale jest wtedy ogromne ryzyko że ktoś doniesie firmie która wymyśliła ten skrypt i wtedy kończy się to natychmiastowym usunięciem forum lub sprawą w sądzie. dlatego też lepiej jest użyć darmowego skryptu takiego jak PHPBB modified by Przemo, który niestety jest tak dziurawy że łatwo go można wyhacukować xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-06-2006, 10:57   

2. Założenia forum phpBB by Przemo jest na tyle proste, że ja sobie z tym swego czasu sama poradziłam. Co nie zmienia faktu, ze reklam na lycosie było tyle, że jeszcze tego samego dnia nawiałam na fora.pl - mam proste, działające stabilnie forum prawie bez reklam i wszystko gra. Moim zdaniem trochę nie było sensu mącić.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
SG Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2006, 13:39   

2. Zakładanie czegokolwiek na fora.pl się nie opłaca, bo forum jest ubogie w opcje. Lepiej się pokusić o postawienie go na forka.us.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5670230
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2006, 15:01   

Serika, fora.pl nie są dobrą stroną ponieważ nie dają pewnych podstawowych wolności jak instalacja modyfikacji/dodatkowych, nie zamieszczonych w portalu skórek/dodatkowych emotek, skasowanie forum oraz najważniejsze, zrobienie zrzutu bazy danych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-06-2006, 15:26   

Nezumi, moze pozwolisz administratorce forum samej decydowac jak ma je prowadzic? bez twoich wielce swiatlych rad?

swoja droga, ten post jest doskonala demonstracja powodow dla ktorych ludzie cie nie lubia:
1) czy ktos cie pytal o zdanie?
2) jesli uwazasz ze faktycznie fora.pl sa zle, to podalbys moze jakies lepsze? chyba ze uwazasz ze dla twojego widzimisie osoba ktorej kompletnie nie obchodzisz ma nagle zaczac placic za cos co ma za darmo? bo ty uwazasz ze tak jest dla niej lepiej?

Daruj sobie kobieto. edit = Zeg
Powrót do góry
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-06-2006, 16:45   

*liczy do 10 i z powrotem....*

Nezumi, mam pytanie: czy Ty usiłujesz mi wmówić, że jestem ciężko niedouczoną i nieporadną idiotką celowo, czy zupełnie niechcący?... Bo piszesz oczywistości takim tonem, jakbyś mnie, głupią, łaskawie oświecał. I w dodatku nie przeczytał mojego posta.

Widzisz, mogę (i potrafię) zainstalować sobie forum na darmowym serwerze. I potrafię dograć do niego dodatki. Zrzutu bazy zrobić nie potrafię - ale podejrzewam, ze głównie dlatego, że nie próbowałam. Darmowe serwery, przynajmniej te, na które ja trafiałam, mają to do siebie, że zasypują tonami reklam, chwilami uniemożliwiającymi korzystanie z forum, a w dodatku zdarzają im się długie pady. Fora.pl nie mają dodatkowych funkcji, maja ograniczoną ilość skórek itp., ale w przeciwieństwie do darmowych serwerów są stabilne i umożliwiają pisanie bez konieczności przebijania się przez wyskakujące okienka. A jeżeli zakładam forum, to robię to po to, żeby na nim spokojnie pogadać, a nie po to, żeby zaszpanować, jakie to dodatkowe funkcje jestem w stanie na nim zainstalować. Do pogadania naprawdę nie potrzeba bajerów...

Widzisz, też sie potrafię mądrzyć tak, że wszystkich naokoło szlag trafia :)

SG - trochę za późno, ale dzięki wielkie, jeśli mi jeszcze kiedyś będzie potrzebne, to pewnie skorzystam :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2006, 17:16   

sory, Serika, nie chciałem nic takiego zasugerować.
Bianca napisał/a:
chyba ze uwazasz ze dla twojego widzimisie osoba ktorej kompletnie nie obchodzisz ma nagle zaczac placic za cos co ma za darmo? bo ty uwazasz ze tak jest dla niej lepiej?

mogłabyś przestać na mnie najeżdząć co chwilę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-06-2006, 17:17   

Nezumi, jak tylko przestaniesz bredzic. a jesli uwazasz ze nie bredzisz to wytlumacz jaki cel/sens miala twoja powyzsza wypowiedz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group