FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Neostrada T(o)P(adaka)
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-08-2006, 15:59   

sugi napisał/a:
-limit (też oszukany nieco , strona podaje dane opuźnione czasem o 29 dni, więc kontrola limitu czy raczej limiciku jest nie łatwa bez liczenia ile się ściąga )

Tu właśnie przydaje się Tiny Dialer, bo ma wbudowanh plugin "Statistics", który co do MB pokazuje, ile ściągnęliśmy i jest aktualizowany na bieżąco.
sugi napisał/a:
limit wiekszy lub brak

Ale limitu właśnie kiedyś nie było... Przynajmniej na wersji 640, która limitu nie ma do dziś, ale wychodzi chyba drożej niż 1024. No i można ją mieć tylko przedłużając umowę.
/me pamięta, kiedy pojawiły się pierwsze informacje, że wszystkie Neo będą miały limity i ludzie w pierwszej chwili myśleli, że to jakieś głupie plotki...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
sugi Płeć:Mężczyzna
przygnieciony śniegiem


Dołączył: 17 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2006, 17:56   

Nasza kochana tepsa po prostu zauważyła ,że polak potrafi ... :) . 640 można podzielić na 3 a dla mniej wybrednych nawet na 4 osoby ,więc taniej wyjdzie . Niestety kiedy wprowadzili limit
pozbyli sie takiego "chałupnictwa" ,a dodatkowo dokuczyli wszystkim niemalże użytkownikom .
Wogóle wielką łaske robia że po roku przeskakujesz ze 128 na 2 x tyle ... ale limit ten sam ,więc nie wiem po co to komu :?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 09-08-2006, 21:14   

Martita, to zależy w której promocji brałaś i na jak długo. Zajrzyj do umowy i poczytaj :> Jeśli mówisz o obecnej promocji (28 zł przez rok, i 56 przez 2 kolejne lata bez prawa zmiany, albo 33 i 66 przez rok) to czeka cię 100% podwyżki i rok lub dwa bez prawa zerwania umowy bez płacenia kar. Ja cieszę się że mi się kończy umowa w styczniu, bo może telepies do tego czasu ruszy z telewizją (obiecują już na jesień) i nową ofertę zrobi. A jak nie, to ich poślę na drzewo i wejdę w Aster.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 09-08-2006, 21:40   

To jest oczywiście moja prywatna opinia, ale dla mnie tepsa to jest absolutna ostateczność (poza szemranymi osiedlówkami oczywiście :P). Pewnie mało wiem i właśnie przez to nie rozumiem, czemu oni nie stali się jeszcze naprawdę silnym rywalem innych sieci. Bazują na tym, że wiele osób ma tylko ich do "wyboru", zamiast na jakości usług.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-08-2006, 22:08   

@sugi - ale 640 przecież dalej można dzielić, a limitu nie ma.
A pomysł z limitami chyba nie jest tepsowski, ogólnie chyba parę innych "operatorskich" sieci takie coś ma, ale może się mylę...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-08-2006, 15:42   

sugi napisał/a:
Dla mnie neostrada ma dwie poważne wady :
-limit (też oszukany nieco , strona podaje dane opuźnione czasem o 29 dni, więc kontrola limitu czy raczej limiciku jest nie łatwa bez liczenia ile się ściąga )

Monitor ruchu sieciowego: NetLimiter 2 Monitor.

Cytat:
-koniecznosć płacenia abonamentu za tel.

Teoretycznie powinno to już być dostępne, w praktyce TePsa nie stosuje się do obowiązujących przepisów. I tak jak to wprowadzą to rónica będzie niewielka: pewnie podniosą abonament na neo bez abonamentu telefonicznego.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 20-09-2006, 17:30   

A ja mogę wam z czystym sumieniem powiedzieć że wiem, jak powinna wyglądać Neostrada. Skąd wiem? Bo mam Internet przez Orange Broadband w UK.

-Dzierżawa za linię telefoniczną w British Telecom tylko 12 funtów.
-Tylko jeden mały dialer plus pasek do MSIE, żadnych wielkich pakietów obciążających komputer w stylu TP czy AOL.
-Bezproblemowe działanie. Zerwanie łącza zdarza się raz czy dwa na miesiąc a i to jak komputer długo bez restartu chodzi.
-abonament za Net 1Mbps z limitem 2 GB za 15 funtów
Taniocha. :P

Jedyny problem jaki mieliśmy był z linią. Dwa tygodnie zajęło technikom z BT naprawienie tego. Ale potem już działało bez pudła.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-09-2006, 17:44   

LunarBird napisał/a:
-abonament za Net 1Mbps z limitem 2 GB za 15 funtów



Limit 2 GB? albo ja tu czegoś nie rozumiem albo to straszna chała :/ Ouran odcinki 1-13 zajmują 2.22 GB : P

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-09-2006, 17:48   

LunarBird napisał/a:
-Tylko jeden mały dialer plus pasek do MSIE, żadnych wielkich pakietów obciążających komputer w stylu TP czy AOL.


Eeee, a wiesz o tym, że ten "wielki pakiet obciążający komputer" to jest idiotensoft, bez którego można się spokojnie obyć? Wystarczy driver pozwalający na użycie modemu przez PPPoE oraz wbudowana funkcjonalność sieciowa Windows XP. Tak, wiem, że TPSA nic o tym nie wspomina, no ale techniczna możliwość jest.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 20-09-2006, 18:01   

Vodh napisał/a:
albo ja tu czegoś nie rozumiem albo to straszna chała :/ Ouran odcinki 1-13 zajmują 2.22 GB : P

To najtansza wersja (porownaj z najtańszą w TPSA :P). Za 27 funtów jest wersja full wypas z 6Mbps transferu i brakiem limitu :) Sprobuj w TP cos takiego znalezc. Tez mamy zamiar upgrade'ować. Tylko że u nas w Shotton centrala obsługuje tylko do 1Mbps ale to już nie wina Orange.
tilk napisał/a:
Eeee, a wiesz o tym, że ten "wielki pakiet obciążający komputer" to jest idiotensoft, bez którego można się spokojnie obyć?

Wiem, tilk. Ale łącza i tak zrywa a jak zerwie to restart kompa required (kumpel ciągle tak miał). Tutaj tak nie ma, nawet jak zerwie to bez problemu łączy ponownie. Dialer XP sobie nie radzi ale dialer Orange jest malutki i milutki, żaden problem. A Orange Toolbar można odinstalować w każdej chwili. A w takim AOL na przykład nie da się ominąć pakietu a tam jest tego do czorta i trochę. I w dodatku jakość usług marna.

Apel: nigdy nie róbcie interesów z AOL, to d**a a nie firma.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
gadrael Płeć:Mężczyzna
Ukryty we mgle


Dołączył: 23 Lip 2006
Skąd: Meszna
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2006, 18:57   

LunarBird napisał/a:

Wiem, tilk. Ale łącza i tak zrywa a jak zerwie to restart kompa required (kumpel ciągle tak miał). Tutaj tak nie ma, nawet jak zerwie to bez problemu łączy ponownie. Dialer XP sobie nie radzi ale dialer Orange jest malutki i milutki, żaden problem. A Orange Toolbar można odinstalować w każdej chwili. A w takim AOL na przykład nie da się ominąć pakietu a tam jest tego do czorta i trochę. I w dodatku jakość usług marna.


Nie ma to jak router ADSL, duzo przyjemniej niz podlaczanie modemu do kompa...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7162418
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 20-09-2006, 19:20   

Cymes polega na tym że w tej droższej wersji Orange Broadband jest modem z wbudowanym routerem :)

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-09-2006, 19:31   

LunarBird napisał/a:
To najtansza wersja (porownaj z najtańszą w TPSA :P)


Najtańsza TPSA ma chyba 10 gb albo nawet 15 limit :P Też uważam że Tepsa ssie, wcale nie mówię że to orange broadband czy jak tam jest złe ale 2 gb limit to czysty śmiech na sali :P Tepsa dla 1 mbit ma limit 25 giga co i tak jest niewystarczające więc nie wiem skąd oni wzięli 2 giga xD

edit - a tym bardziej za 15 funciaków, jeżeli nic nie pochrzaniłeś z limitem to od tej najtańszej wersji już lepsza tepsa ^^

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
gadrael Płeć:Mężczyzna
Ukryty we mgle


Dołączył: 23 Lip 2006
Skąd: Meszna
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2006, 20:18   

no z tym limitem to sie niestety musze zgodzic, 2G to ja w 24 godz wysysam na mojej neo 256...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7162418
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 20-09-2006, 20:46   

Cytat:
edit - a tym bardziej za 15 funciaków, jeżeli nic nie pochrzaniłeś z limitem to od tej najtańszej wersji już lepsza tepsa ^^

Kolego ja u siebie przez Net TV oglądam ^^

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group