FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Szkoła Strikes Back
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-11-2006, 11:41   Szkoła Strikes Back

Cytat:
W grupach dwuosobowych proszę zaplanować dowolną formę kształcenia historycznego uczniów z liceum wykorzystującą jedną z następujących witryn nurtu Web 2.0 (więcej na ten temat w artkule "Perspektywy Web 2.0 a rozwój edukacji historycznej" - gdy pojawi się okno logowania proszę wybrać - Zaloguj się jako gośćUśmiech
1. Wikipedia
2. Wykop
3. FilmWeb
4. Biblionetka
5. Miejsca
Szczegółowy plan lub konspekt takich działań (pracy lekcyjnej lub pozalekcyjnej) powinien zawierać: cele operacyjne, które osiągną uczniowie; zadania postawione przez nauczyciela; formy pracy uczniów; oczekiwane rezultaty ich pracy wraz ze sposobami ewaluacji; kryteria oceny zadania; książki, artykuły prasowe i strony WWW, w których uczniowie będą szukali potrzebnej wiedzy. Pamiętajcie - istotne jest zaktywizowanie uczniów tak, by przyrost wiedzy i umiejętności był skutkiem wykonywanych przez nich działań.


Dzisiejsze zadanie z Dydaktyki Historii.

Interesują mnie opinie zwłaszcza osób związanych w jakiś sposób z działalnością różnego rodzaju serwisów internetowych.

Wyobraźcie sobie, że doszło do nieszczęścia i Zegarmistrz został Nauczycielem Historii. Obsługuje 4 klasy (razem 120 uruk - hai) i wybrałem Wasz serwis, żeby moje kochane pociechy pisały na nim artykuły o historii. Wśród moich pociech tylko 1 osoba ma śladowe pojęcie o zagadnieniu.

Jak bardzo się cieszycie?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 27-11-2006, 20:20   

Współczuję i skromnie radzę przekwalifikuj się.

P.S. Bardzo mi przykro że nie mogę być pomocna.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-11-2006, 21:19   

Niech no ja pomyślę...."Bardzo przepraszamy, z powodu problemów technicznych serwis będzie zamknięty aż do odwołania"

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-11-2006, 09:51   

moshi_moshi napisał/a:
Współczuję i skromnie radzę przekwalifikuj się.


Ja ten kurs robie, bo mogę i to za darmo. A nóż-widelec się przyda, choćby po to, żeby przyszły pracodawca widział, że coś na tych studiach robiłem, a nie tylko piłem i imprezowałem przez 5 lat.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-11-2006, 19:47   

Zeg co do pierwszego posta, to inicjatywa w pewnym sensie ciekawa - młodzież ma szansę napisać coś, po czym zostanie jakiś ślad oprócz oceny w dzienniku :) A jeżeli chodzi o prowadzącego dany serwish, to cóż... Podejrzewam, że 90% prac będzie mógł odrzucić po przeczytaniu pierwszego akapitu, a nuż zostaną mu ze dwie perełki i może kolejne dwa art które się nadają? Inna sprawa że roboty może być przy tym od diabła i trochę...


A co do robienia takiego kursu - wprawdzie mam jeszcze półtora roku do rozpoczęcia studiów, ale już się tym trochę interesuję i na pewno kurs lepiej zrobić niż nie - zawsze będzie dodatkowa cegiełka do CV.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-11-2006, 12:59   

Vodh napisał/a:
Podejrzewam, że 90% prac będzie mógł odrzucić po przeczytaniu pierwszego akapitu, a nuż zostaną mu ze dwie perełki i może kolejne dwa art które się nadają? Inna sprawa że roboty może być przy tym od diabła i trochę...


No właśnie... Roboty przy tym będzie jak stąd do Chin. Ktoś te 120 artów będzie musiał najpierw przeczytać, potem wywalić te 116, które się na nic nie nadają i marnują tylko zasoby oraz obniżają markę strony.

A potem będzie musiał się przez miesiąc użerać z tą bandą dzieciaków, których teksty poszły do kosza i tłumaczyć im dlaczego, po co i że to nie na złość. Dodajmy, że ma to odbywać się na stronach typu Wikipedii, które są nader podatne na uszkodzenia.

Może to koliduje z deklaracjami pokroju "pisz dla Tanuki, bardzo się ucieszymy", ale prawda jest taka, że owszem, serwisy internetowe czekają na teksty, ale chciałyby, żeby to były teksty pisane przez ludzi, których błędy da się łatwo poprawić, a nie bandę dzieciaków, które nie mają pojęcia o tym, o czym piszą, a robią to dlatego, że pan nauczyciel kazał. W skrócie: potrzeba nam ludzi, którzy może nie będą geniuszami, ale będą oddawać tekst raz na miesiąc, którzy może popełnią błędy, ale da się je łatwo poprawić. Po 120 dzieciakach, z których jeden dostał 2 a drugi 6 poprawić łatwo się NIE DA.

Różnica między dostarczeniem kilku tekstów, nawet słabych, a dostarczeniem góry niepotrzebnej makulatury jest - nie przymierzając - jak między rozrzuceniem rolnikowi oborniku na polach, a utopieniem owego rolnika w szambie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 29-11-2006, 18:03   

Ja moge wypowiedziec sie z perspektywy uczennicy liceum ;) Przede wszystkim dolicz do tego 10% prac zerżniętych z internetu (a co tam prawa autorskie, przypomniałem sobie o zadaniu dzien przed oddaniem), narzekanie i potem jeszcze wykłócanie się o ocene. Moim zdaniem taka inicjatywa miałaby szanse fajne, ale na czyms w rodzaju kółka historycznego, gdzie osoby zainteresowane są juz wybrane i nikt nikogo nie zmusza.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group