FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Potrzebny edytor plików tekstowych
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2007, 16:10   Potrzebny edytor plików tekstowych

Problem jest następujący: w panelu sterowania => ustawienia regionalne => jako język dla non-Unicode programs zamiast polskiego został zaznaczony Angielski (US). W efekcie:

1. Posypały mi się polskie czcionki na GG (inni widzą prawidłowo to, co ja piszę, ale ja widzę i piszę krzaczki.

2. Posypały się polskie czcionki w Total Commanderze (dodatkowo regularnie protestuje, że otwierany przez niego katalog zawiera nieobsługiwaną stronę kodową).

3. Posypały się polskie czcionki w otwieranych plikach .txt - czyli jak zaczynam pisać w czystym pliku, polskie znaki pojawiają się normalnie, ale jeśli otwieram jakiś kodowany w ISO albo Windows, wysypują się.

O ile 1 oraz 2 są po prostu bardzo uciążliwe, o tyle 3 jest absolutnie krytyczny - oznacza, że nie mogę edytować ani wstawiać recenzji. Pytanie brzmi: czy ktoś zna jakiś darmowy edytor dla txt, w którym pliki będą się normalnie edytowały i zapisywały prawidłowo. Od razu mówię, że Notatnik+ już wypróbowałam i jest ten sam problem, czyli potrzebne mi coś nieco bardziej złożonego, co będzie miało te ustawienia w nosie i samo wykryje i odczyta prawidłowo kodowanie. Word to absolutna ostateczność. Proszę darować sobie dobre rady, że powinnam zmienić te ustawienia - nie mogę ich zmienić i kropka.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-07-2007, 16:17   

http://windows.online.pl/programy/prog04.htm - notatnik+
Open office?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2007, 16:48   

Cytat:
Od razu mówię, że Notatnik+ już wypróbowałam i jest ten sam problem, czyli potrzebne mi coś nieco bardziej złożonego, co będzie miało te ustawienia w nosie i samo wykryje i odczyta prawidłowo kodowanie.

Open office jest za duże. Nie zainstaluję go w pracy. Potrzebny mi program mniej się rzucający w oczy, Notatnik+ byłby dobry, gdyby działał.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2007, 18:45   

Proponuję wypróbować któryś z tych: AbiWord, Angel Writer, EditPad Lite, QJot. Są niezbyt duże (relatywnie), darmowe i mają mniejsze i większe problemy z odczytywaniem formatu *.doc (ale w tym przypadku to chyba nie problem). Jak zadziałają, czy zadziałają - pojęcia nie mam. Do ściągnięcia ze stron oferujących freeware, np. "dobreprogramy.pl" albo "www.softpedia.com".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Herself Płeć:Mężczyzna
Eraser


Dołączył: 19 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2007, 20:29   

Edit pad lite zdaje się obsługiwać środkowoeuropejskie kodowania plików niezależnie od ustawień językowych. U mnie działa :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5060883
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2007, 12:12   

Jakby co można też uruchamiać powyższe programy (GG, notatnik) za pomocą AppLocale (instalacja tego wymaga niestety uprawnień administratora, ale możesz poprosić informatyków - później konfiguruje już się samemu). Niestety, nie działa w 100% przypadków.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2007, 12:40   

Na razie polskie znaczki mi oddano, bo jak się okazało, pomysłów na "prawidłowe ustawienia" jest kilka. W razie czego wypróbuję powyższe, dziękuję :)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group