FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  zarzadzanie
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-10-2007, 14:22   zarzadzanie

dobra, wczoraj to przedyskutowalam z totemem, i wyszlo nam co nastepuje:

Musimy wprowadzic jakas forme zarzadzania czasem, ale klasyczne Time Sheety nas nie urzadzaja - bedzie za duzo przerywnikow, a "robilem zadanie X" nie implikuje "zrobilem/posunalem sie/mam trudnosci" itp. A nie da sie ukryc, ze bedziemy z czasem stali B. krucho - a zeby zonglowac taskami to trzeba wiedziec co i jak.

no wiec (i tak, dla wtajemniczonych: to sie nazywa XP):

1) probujemy w ciagu tygodnia osiagnac stan "czegos, co dziala" (nawet jesli dziala tylko na zasadzie obsluguje logowanie i pokazuje "tu jest strona glowna" i "ja jestem menu"
2) robimy listy taskow (podczepic guziki X, Y, Z), ja wiem, ze to upierdliwe, ale przyda sie tez do testow - zeby sie nie okazalo ze guzik pomiedzy zmianami X i Y po prostu wcielo.
3) jak tylko mamy cos, co moze zastapic "gotowa wersje" (albo robimy jakies minimalne zmiany), to na koniec dnia jest wgrywanie
4) jesli dobrymy duza zmiane i jest gotowa, to na koniec dnia jest wgrywanie
5) nie obslugujemy TimeSheetow, tylko TaskSheety - sa sobie zadania, do ktorych dopisany jest czas, ktory w teorii jest na nie wyznaczony. Trzeba odhaczyc procent wykonania. Jezeli sa jakies problemy, to zanotowac natychmiast.
6) TS powinny pozwalac na ustawianie zaleznosci miedzy taskami (dodanie rysunku do menu wymaga posiadania rysunku i posiadanie menu)
7) TS powinny pozwalac jakos wyfiltrowac to, co akurat jest do zrobienia
8) dodatkowo dalabym od razu jakies 10% czasu na tydzien dla kazdego (oczywiscie, z naszych, a nie z "najemnych" na "fajnie by bylo" - z jednej strony nas to, oczywiscie, spowolni. Z drugiej, jednak jesli czlowiek wie ze ma praco cos sam podlubac a nie tylko robic co kaza, to i jemu ma szanse lepiej isc, i wyniki maja szanse sie okazac dla nas ciekawsze
9) dla "kadry zarzadzajacej" trzeba to troche zmodyfikowac, bo taski pt "sprawdzic stan wykonania taskow z wczoraj" beda sie powtarzac i niekoniecznie zajmowac tyle samo czasu kazdego dnia

Tak, tez mi sie wydaje, ze na dluzsza mete bedzie nam do tego potrzebny wlasny program do zarzadzania zespolem, sie obaczy.
Przejdź na dół
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 21-10-2007, 14:06   

Cytat:
6) TS powinny pozwalac na ustawianie zaleznosci miedzy taskami (dodanie rysunku do menu wymaga posiadania rysunku i posiadanie menu)

I stopnia krytyczności, nie tylko tasku ale i zadań.
Bo o ile stopień krytyczności menu w takim przypadku wynosi 100% (no menu==no progress), o tyle rysunku tyle, ile cały task dodanie rysunku ('to tymczasowy rysunek', testerzy mogą sprawdzać działanie menu, a grafik robić coś co ma być dodane do wieczoru, i.e. coś do tasku o wyższym priorytecie/wyższym stopniu krytyczności). Na początek wystarczy flaga "Krytyczny", pokazująca bez czego dalej se ne da.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-10-2007, 14:27   

pytanie (za 101 punktow): czy bawimy sie w rozwijanie jakichs procedur/aplikacji do tego? bo na moje oko to tez moze miec przyszlosc....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group