FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Ateizm, agnostycyzm
Wersja do druku
achiever
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-05-2008, 15:57   Ateizm, agnostycyzm

Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych dwóch światopoglądów. Wg mnie o niebo lepszy jest agnostycyzm, ponieważ w ateizmie wciąż zachodzi uzależnienie od nie-bycia Boga, a więc i tak wszystko kręci się wokół Niego.

Co więcej myślę też, że kręci się negatywnie ze względu na fiksację na pustce, która niejako nastąpi po śmierci. Stąd nihilizm, a więc hulaj dusza - taniec wre tak długo, dopóki nie boli to mnie. No a kiedy boli mnie, to znaczy że jednak nihilizm najlepszy nie jest lub trzeba się trochę bardziej natężyć, aby warunki zewnętrzne mnie nie bolały.

Jest to wstęp i być może forma nie jest jeszcze jasna, ale pewnie powoli się wyklaruje.
Przejdź na dół
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-05-2008, 16:01   

Generalnie, jest na jenocie przyjęte, że unika się, pro publico bono, podobnych tematów.
Czekam na zdanie moderacji i na razie się nie wypowiadam.
Powrót do góry
Mugen Płeć:Mężczyzna
Sealed


Dołączył: 02 Maj 2008
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2008, 16:10   

Kwestia wiary, o czym tu dyskutować?
Każdy ma swoją, zaczniesz ją krytykować stworzy się nieciekawa atmosfera.
Nie popisałeś się ujmując pierwszego posta w temacie w akurat takiej formie. Chyba nie mamy układać tu top ten najlepszych religii świata? Wybacz, ale po Twoim porównaniu to pierwsze o czym sobie pomyślałem.
Dobra rada na przyszłość, kiedy poruszasz kwestie odnoszące się do uczuć innych ludzi, przedstaw swoją wersję i jak ognia unikaj ataku. Chyba nie muszę, ale i tak to napiszę. 95% Twojego posta to atak na każdego ateistę i to w co wierzą.
Jak długo ludzie muszą się uczyć zanim zrozumieją, że takie tematy niczemu dobremu nie służą.
Rety, rety.

_________________
Music is needed to party
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7393255
Elof Płeć:Mężczyzna
Kowal


Dołączył: 12 Paź 2007
Skąd: Chmmm... dobre pytanie...
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2008, 16:16   

Zgadzam się z przedmówcą, nie jest najlepszym pomysłem aby poruszać tutaj takie tematy. Jeśli ktoś będzie chciał o tym podyskutować, to w necie jest od groma miejsc gdzie można to zrobić. Wydaje mi się, iż na tym forum można to sobie darować. To moje zdanie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 05-05-2008, 16:25   

Tematów religijnych i stricte politycznych się na tym forum unika, co było wielokrotnie podkreślane przy okazji różnorakich prób nawracania/odwracania/przewracania, oraz licznych prób narzucenia swoich poglądów innym użytkownikom.

Temat zamykam.

IKa
Zua Biuokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group