FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Thief
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-05-2008, 10:46   Thief

http://www.softpedia.com/get/Internet/Browsers/Thief.shtml

Temat wygaśnie za 7 dni. Jako moderator uważam za wysoce niewskazane, by przeglądarka rozpowszechniła się... Potrzebuje jednak informacji od osób, które byłyby w stanie poinformować mnie, co właściwie daje ten program i jakie ryzyko niesie jego używanie do usera.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-05-2008, 10:55   

Z tego co chwilę się nim bawiłem, działanie programu wygląda następująco:
1. Wybieramy stronę.
2. Program ma bazę stron z proxy, wybiera losowe i wchodzi przez nie na stronę.
Skutki losowego wybierania są takie, że często widzimy ekran z błędem albo proxy nie działają. Jest to jednak zdecydowanie wygodniejsze niż wchodzenie do ustawień przeglądarki milion razy, kiedy szukamy działającego proxy.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2008, 12:35   

Tak się składa, że niektóre strony / serwery / whatever z różnych przyczyn nie nazwiązują połączeń z różnymi krajami lub nawiązują je tylko z wybrańcami. Za przykład niech posłuży taki Megaupload, którego polityka jest wyjątkowo irytująca (wiecznie zajęte sloty dla Polski i nie tylko dla Polski - bo uwierzę). Japończycy z kolei mają fioła na punkcie praw autorskich, a przede wszystkim łamania ich przez obcokrajowców (takie odniosłem wrażenie) i z wieloma serwisami można połączyć się tylko z Japonii. Często dotyczy to również darmowych dzieł fanowskich, np. dodatków do jakichś gier - ale autor z sobie tylko znanych powodów nie chce, by używał go ktokolwiek spoza Kraju Kwitnącej Wiśni (jakaś dziwna ksenofobia, olać).

Z takimi problemami można sobie poradzić łącząc się przez proxy, a Thief jest całkiem wydajnym narzędziem ułatwiającym ten proceder. Owszem, nie jest to do końca legalne, ale jakoś nie lubię naginać się pod cudzymi bezpodstawnymi uprzedzeniami albo lądować w jakiejś dziwnej szufladce...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-05-2008, 13:10   

Temat oczyszczono z Offtopu

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-05-2008, 13:37   

Co się tyczy Japończyków, to dochodzi jeszcze jedna kwestia - producenci eroge itd bardzo często odcinają swoje strony dla userów spoza Japonii, aby nie mieś problemów prawnych z tamtejszymi, nieco mniej liberalnymi, systemami prawnymi.
to się tyczy także niektórych stron prywatnych, gdzie np japońskie aktorki nie do końca pełnoletnie zamieszczają swoje fotki (bodaj była taka sprawa z jedną z aktorek grającychw Sailor Moon live).

Grisznak: co to ma do tematu tejże przeglądarki?
Powrót do góry
Light Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2008, 13:59   

Zegarmistrz moze mi powiesz co w moim poscie bylo offtopem poza tym, ze cie upomnialem?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-05-2008, 14:58   

Light, na litość...

Zapoznałam się z usuniętymi postami (tak, wszystkie "usunięte" posty są do wglądu reszty moderacji) i po pierwsze - zachowujesz się wyjątkowo nieuprzejmie i arogancko. Sugeruję przestać. Po drugie - Co było offtopem, poza tym, że go upomniałeś? Właśnie to. Zeg nie prosił o upominanie. Zeg prosił o konkretną informację. Nie tylko jej nie udzieliłeś, ale zacząłeś się czepiać słówek. W swoim drugim poście natomiast przekroczyłeś granice grzeczności i gdybyś nie dostał już osta od Zega, to dostałbyś ode mnie. Naprawdę, buta wynikająca z idiotycznie rozumianej "anonimowości" nie przynosi ci chluby ani sympatii.

Ponadto chciałabym zwrócić uwagę, że twój podpis jest... nie do końca zgodny z Konstytucją Forum Tanuki. Zmień go, albo ja to zrobię.

W każdym razie - proszę nie kontynuować offtopu, bo wtedy już na pewno polecą osty.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2008, 11:57   

Jakie minusy daje ten program? Obrazowo, może:

Załóżmy, że użytkownik Ala łączy się przez proxy hack.ru na stronę forum.tanuki.pl Pisze kilka obraźliwych postów. Nawet jeżeli nie dostanie bana, użytkownik Beata, która również połączy się przez proxy hack.ru, będzie miała to samo IP co Ala, czyli - de facto - zostanie posądzona o przewinienia, których nie dokonała. Wiele stron ma automatyczną blokadę dla podwójnych kont użytkowników, więc wystarczy, żeby dwie osoby zarejestrowały się przez jedno proxy, a obie lądują z banem. Polityka wielu serwisów zakazuje także łączenia się przez proxy.
Do czego można to wykorzystać? Jak każde proxy, do łączenia się z serwerem bez ujawniania swojego IP. Dzieciom neostrady wydaje się, że są wtedy bardziej anonimowe (w końcu TPsa ma obowiązek reagowania na złamania prawa przez swoich klientów), serwery proxy prowadzą jednak logi i w przypadku gdy ktoś naprawdę złamie prawo, ich administratorzy mają obowiązek udzielić informacji kto i kiedy z takiego serwera korzystał. W praktyce jednak jeżeli serwer znajduje się w Tajlandii jest bardzo ciężko o kontakt z administratorem.

Dodane Jeszcze jedno. Ryzyko, jakie to niesie jest takie, jak zwykle przy używaniu proxy: że administrator serwera proxy jest tak miły i nas podsłuchuje (a dokładniej, serwer notuje strony, które odwiedziliśmy i informacje, które na nich wpisaliśmy). Więc wpisując pin do strony www banku możemy się pożegnać z gotówką ;)

_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group