FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Catalysy 8.6 spostrzeżenia
Wersja do druku
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2008, 14:51   Catalysy 8.6 spostrzeżenia

Po zainstalowaniu nowy sterowników Ati zauwazyłem kilka ciekawych zjawisk.Robiłem testytesty z 2 kartami HD 3850 Saaphire zarówno w crosfire jak i z jedna kartą

1 ) pozytywne znaczny skok wydajnosci w starszych grach takich jak Gothic 3 , Fear , far cry , Half Life 2, w tym ostanim na jednej karcie to aż 29 FPS w rozdialce 1280x 1024
2 ) pozytywne poprawa jakosci i troche szybkosci w nowych grach takich jak Assasin Cread oraz Bioshock
3 ) wreszcie w Oblivionie samocieniowanie nie naklada cieni naodwrót, problem z AA które powodowało dziwna przeżystość lisci rozwiazały juz stery w wersji 8,5.

3) w crizisie niby fraps pokazuje przyrost mocy o kilkafps ale mam wrazenie że całosśc dział wolniej i wyglada gorzej w rozdziałce 1280x1024 i AAx4 oraz wszystkin na ful ( na takim ful ile pozwala dx 9) jest to nawet nieźle bo na pojedyńczej karcie aż 24-32 fps a na crosfire 34-45 fps , przedtem miałem 21-29 na jednej karcie oraz 28-37 na crosfire czyli duzy przyrost w crosfire
pod DX 10 na Viscie na pojedyńczej karcie w tych ustawieniach jest to tez skok bo przed tem miałem na jednej karcie 17-26 fps a na crosfire 24-32 fps a teraz jest na jednej karci 19-28 a na crosfire 26-36 fps, wszystko na wysoki 1280x1024 oraz AA x 4.
Lecz moje wrażenia optyczne sugeruja mi cos innego niz pomiary , niestety nie wiem z czego to wynika.

A teraz przejdźmy do negatówów sa dwa ale duże

1) maksymalna mozliwosc podkrecania zanim sie wykrzaczy i zartefakci spadła mi z GPU 755 mhz na gpu 722 mhz a memory z 915 na 844 mhz a z poczatku wydawało mi sie że jest to spowodowane druga wada czyli
2) znacznym wzrostem temperatury pracy układów podkrecona karta nagrzwała mi sie w stresie do 96 stopni na czujniku zewnetrznym a 88 według odczytu ze sterowników a na ustawieniach fabrycznynych w stresie niewiele lepiej bo 81 stopni na czujniku zewnetrznym a 76 według odczytu ze sterowników, co zmobilizowało mnei do przebudowy układu wiatraków w obudowie który odkładalem juz od dobrego miesiaca czyli od zamontowania drugiej karty . gdy juz skończyłem sie bawić z wiertarka i wiatraczkami revolteca, wyniki były bardzo duże nadmuch wiatraka 8 cm zamontowanego w boku osłony obudowy pomiedzy górna a dolna karta , oraz wyciag powietrza przez wetylator w obudowie montowany zamaist urzadzenia PCI dały znaczny spadek temperatur w stresie 52 na czujniku zewnetrznym i 58 na odczycie sterownika.
Lecz gdy zabralem sie za podkrecanie okazało sie że mimo wszystko karty sie wykrzaczaja na ustawieniach powyżej 725 GPU oraz 850 pamięc mimo że temperatura przy tych ostanich bezpiecznych skacze tylko o 5 stopni.
Dla sprawdzenia zainstalowalem stare 8.5 ( z niemałym problemem musiałem przywrucic stan systemu z przed instalacji 8.6) i okazuje sie ze wyniki cieplene przy fabrycznych w stresie to 42 odczyt zewnetrzny 45 stopni odczyt sterownika a po podkreceniu 46 odczyt zewnetrzny 53 odczyt sterownika. Czyli jednoznacznie nowe stery jakimś cudem zwiekszaja ilosc ciepła wydzielanego przez karty. Oraz redukują mozliwości podkrecania.

Konfiguracja mojego kompa to E 4500 podkrecony dla polepszenia stabilnosci tylko na 2,68 / 2 GB GOODRAM PC 800 /Płyta Asrock 4CORE 1600 Twins Wifi P35 Oraz / FEEL 3 Illumination 500W.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gallek Anonim
Gość
PostWysłany: 24-06-2008, 22:37   X

Czyli innymi słowy jeśli się nie podkręca kompa i/lub nie ma problemów z chłodzeniem to warto przejść na wersje 8.6 :)

Bardzo dziękuję za twoje informację mi się przydały.
Powrót do góry
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2008, 09:36   

Poza tym tradycyjnie domyslniej zabija "ć"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group