FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  AnimeCover.org
Wersja do druku
Qidin Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2008, 16:24   AnimeCover.org

Serwis istnieje od miesiąca. Przez ten czas wpakowaliśmy w niego kilkaset godzin pracy. Nie mówię już o zawalonych nocach i litrach wypitej kawy (albo czegoś mocniejszego na lepszą kreatywność). Serwis działa i ma się dobrze. Jest na dedykowanej maszynie oraz działa na autorskim cmsie. W swojej bazie posiada około 43 okładek i 26 etykiet. Każdy z tych projektów to indywidualna koncepcja robiona tylko dla polskich fanów anime. Wierzmy że dzięki naszej pracy uszczęśliwimy nie jedną osobę i zachęcimy do powiększania swojej kolekcji. Obecnie poszukujemy osób które mają smykałkę do photoshopa czy innego programu graficznego i chcą spróbować swoich sił w robieniu okładek. Ponadto potrzebujemy osoby które zajmą się pisaniem krótkich wstępniaków fabularnych do poszczególnych okładek oraz moderatów. Ogólne potrzeba nam ludzi, zarówno tych którzy będą ściągać nasze okładki i tych którzy pomogą w ich tworzeniu. Serwis przez ten miesiąc zmienił silnik oraz laja. Cały czas pracujemy aby był jak najbardziej przystępny i ciekawy dla każdego z nas. Jako 5 strona o takiej tematyce na świecie mamy nadzieję że godnie będziemy „reprezentować” Polskę a nasze pracę będą budzić zazdrość u innych osób zajmujących się podobną tematyką. Zapraszam wszystkich do korzystania z naszego serwisu oraz do wzięcia udziału w konkursie. Nagrody są RZECZOWE. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na animecover.org.

Ps. proszę administrację o nie usuwanie tego tematu z forum. Pod wizualizacjami okładek oraz samymi okładkami są fragmenty recenzji z anime.tanuki.pl wraz z bezpośrednim linkiem do samej recenzji na waszym portalu. Jakby co to proszę pisać do mnie albo Avellany po więcej informacji.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2008, 16:58   

...Administracja tego forum to ja i Crack :) Temat jest bezpieczny, w żaden sposób nie narusza naszych zasad. Życzę powodzenia.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krejd Płeć:Mężczyzna
Uaaa :P

Dołączył: 05 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2008, 17:05   

Przejrzałem trochę serwis - pochwalam pomysł, bo jest dobry i chyba świeży jeśli chodzi o polską scenę anime. Niestety - cała reszta serwisu według mnie leży na całej linii. Oprawa graficzna jest po prostu brzydka (z wyjątkiem logo - to jest ładne). Co to za gradienty? Niebieski, pomarańczowy, żółty i czerwony w jednym przycisku - bleee. Spróbujcie zmienić wszystkie "przyciski" i nagłówki w menusach na jakieś mniej denerwujące oko.

Także większość okładek (tych do pobrania) z Photoshopem ma wspólnego chyba tylko tyle, że były w nim kompresowane, a obrabiane już w MS Paincie. Piksele wychodzą na prawo i lewo, a postacie powklejane są tak, że czasem widać nawet fragmenty zdjęć z których pochodzą.

Użycie recenzji z Tanuki to rzecz też niezbyt trafiona - bo opis danego serialu/filmu na jego okładce powinien być krótki i rzeczowy, powinien zawierać jedynie najważniejsze informacje i przede wszystkim być czymś, co zachęca do zapoznania się z głównym daniem.

Przykro mi, że piszę takie słowa, ale z mojego punktu, jako webdevelopera - trudno mi napisać coś innego. Jeśli chodzi o interfejs - jest dość przejrzysty, wygodny w użytkowaniu witryny. Rozmieszczenie przycisków i menusów na dzień dzisiejszy powinno więc zostać takie, jakie jest.


Mam nadzieję, że pomysł się rozwinie - bo naprawdę chciałbym mieć wysokiej jakości okładki anime w swojej biblioteczce, ładnie wydrukowane i wpakowane w DVD boxa. Życzę pomyślnych wiatrów, wielu ludzi znających się na Photoshopie, kogoś kto zajmie się merytoryczną stroną okładek i zwróci uwagę na kilka rzeczy, na które ja jeszcze nie zdążyłem :).

Trochę o technicznej stronie serwisu
Co do zabezpieczeń serwisu - powinniście napisać skrypcik robiący miniaturki okładek żeby z wejścia nie ładowały się całe zdjęcia. Po kliknięciu na miniaturkę skrypt powinien sprawdzić czy użytkownik jest zalogowany i jeśli tak - rozpocząć pobieranie. Aktualnie każdy może hotlinkować wasze okładki i przeglądać je nawet będąc niezalogowanym - dla przykładu: http://animecover.org/cl/cover/deathnote.jpg Tak być zdecydowanie nie powinno.

Takie coś także nie powinno mieć miejsca: http://animecover.org/cover.php?pokaz=gdfgdfg Sprawdzajcie w bazie czy dany tytuł istnieje żeby nie było później takich krzaczków, że ktoś wystawia komentarz tam, gdzie nie powinno go być.

Kolejny błąd - brak informacji o tym czy dany użytkownik głosował już na daną prośbę: http://animecover.org/prosby.php Łatwo można zrobić taką głupotę.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia, pierwsza zasada programisty wygląda prosto: nigdy nie ufaj użytkownikowi :). Trzymajcie się jej!

_________________
Kyuuu :).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qidin Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2008, 17:44   

Cytat:
Także większość okładek (tych do pobrania) z Photoshopem ma wspólnego chyba tylko tyle, że były w nim kompresowane, a obrabiane już w MS Paincie. Piksele wychodzą na prawo i lewo, a postacie powklejane są tak, że czasem widać nawet fragmenty zdjęć z których pochodzą.


To było poniżej pasa. Owszem na serwisie staramy się zamieszczać każde prace które przejawiają chęci itp. Tyczy się to prac Keenic'a (znakomity webmaster ale z grafiką on nigdy nie miał nic wspólnego, Rosux'a (od tygodnia bawi się photoshopem) czy też Meza (typowy ziomal który stara się coś robić nie mając o tym za bardzo pojęcia :D). Ale starają się i robią co tylko mogą aby ich prace były coraz to lepsze. Kolejna sprawa. Przyjęty standard na okładki do anime jest NIEBOTYCZNIE mniejszy niż ten który obecnie wprowadziliśmy na serwisie. Moje prace posiadają x2 większą rozdziałkę oraz są w 150 dpi na cal. Sprawdź okładki na cdcovers.cc i potem pisz że komuś wylatują piksele. Akurat z tym nie mogę się z tobą zgodzić i co najważniejsze napisze to wprost. Nie masz pojęcia, błagam nie rozpisuj się bo to jest naprawdę krzywdzące. Sprawdź sobie serwis animecoversfan.com Tam jest około 100 covermakerów. Przeglądnij sobie forum oraz ich zbiór. Czy aby każda z tych okładek jest tak genialna? Serwis istnieje od bardzo...... dawna. Nie chcę strzelać datami bo okaże się że strzelam ślepakami.

Ale tak czy owak twoje uwagi są i będą zawsze mile widziane. Nie chodzi w tym wszystkim żeby spocząć na laurach i wmawiać sobie jacy to my jesteśmy "zajebiści". Serwis jest w wersji drugiej i na pewno będzie jeszcze wielokrotnie przebudowywany. To nie jest jego finalna wersja. W tej chwili zbieramy opinie innych i staramy się wprowadzać je w życie. Co do tych błędów to bardzo dziękujemy. Postaramy się coś podziałać w tej kwestii. Nie od razu Rzym zbudowano i podobnie będzie z nami. Zdajemy sobie sprawę że czeka na nas ogrom pracy. 90% treści twojego posta jest rzeczowa i bardzo konstruktywna. I za to szczerze ci DZIĘKUJĘ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qidin Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-08-2009, 18:55   

Odświeżam temat!



Na wstępie dziękuje za otwarcie niniejszego topiku. Pragnę wszystkim zainteresowanym przedstawić naszą nową odsłonę serwisu z okładkami i etykietami do anime. Jest to już 4 odsłona w ciągu minionego roku. Obecna platforma w pełni pozwala nam realizować naszą ideę oraz hobby. Obecnie w bazie znajduje się 175 okładki i etykiety. Strona pracuje na dedykowanej maszynie, jest pozbawiona reklam itp. Oprócz tego oferuje szeroką pomoc wszystkim chętnym którzy chcą zacząć swoją przygodę z okładkami do anime. Wystarczy się zarejestrować aby mieć pełny dostęp do zasobów strony. To nic nie kosztuje! Proszę administrację innych serwisów o wsparcie. Stron naszego pokroju które poważnie traktują to co robią jest tylko 2. Efekty przykładowych prac możecie ocenić sami na poniższych zdjęciach. GORĄCO zachęcam nie tylko do ściągania ale również czynny udział w życiu naszego serwisu. Dla najbardziej aktywnych przewidziane są nagrody rzeczowe w postaci oryginalnych anime wydanych w Polsce jak również za granicą. Chętnych do nawiązania współpracy serdecznie zachęcam do kontaktu.

ANIMECOVER.ORG






ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group