FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Pomoc w badaniu
Wersja do druku
wer
Gość
PostWysłany: 16-03-2010, 00:35   

Witam,

Trochę w temacie a trochę nie, ale może ktoś się skusi :D

Bardzo proszę o wzięcie udziału w badaniu do mojej mgr - trochę dotyczy ona subkultur (hip-hopowej i gotyckiej, wiem, że dziwne połączenie), ale nie tylko - są też reklamy:P
Nadmieniam, że badanie nie ma na celu opisanie subkultur, weryfikacje ich wartości itp. Chodzi mi po prostu o to, żeby przeankietować osoby z różnych subkultury.

Zapraszam pod poniższym adresem (przewidywany czas badania to 20 min, ale miażdżąca większość mieści się w 15):
http://bakemono.netau.net/kwestionariusz

Będę wdzięczna za każdą osobę, bo jest już połowa marca, a ja mam dopiero połowę badanych...

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Wer
Przejdź na dół
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 16-03-2010, 10:59   

Części pierwszej Hip-Hop jest określeniem ogólnym widzę dla wszystkich kultur typu Chavs, Dresy, Lanserzy, Hip-Hop'owcy, Beboye itp. co jest bardzo nie trafne - gdyż wszędzie występują osobne elementy i nie powinno się tego podpinać pod całość. To samo z Gothami, chyba zbyt wiele pojęć mylisz z kulturą EMO.

W części 2 jest masa tych samych pytań skonstruowanych w inny sposób, nie pozostawiasz też raczej dużej możliwości opisania problemu jaki występuje w tej reklamie, chodziło ci tylko o ogólną opinie, czy jest dobra, czy czemu jest zła? Usilnie wypytujesz o to, czy reklama jest dość szczegółowa - a przecież nie o to chodzi w reklamach, tylko przykucie uwagi potencjalnego kupca.

To samo w części 3, przez kilka pytań odpowiadam, że jestem niezdecydowana w życiu a tu nagle pytanie, czy moje życie jest ułożone i wiem co robię itp... "27.Cenię sobie zorganizowany styl życia." <- znowu... jak mogę odpowiedzieć na to pytanie, albo pytanie o Studentach? Przecież można być dobrym studentem nie będąc zorganizowanym.


Mam nadzieje, że zajrzysz jeszcze do nas na forum poczytać ;] ( Ankietę wypełniłam, też kiedyś potrzebowałam pomocy w swojej )

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-03-2010, 17:10   

Wypełniłam ankietę :) Ciesze się, że mogłam pomóc.
Lila --> które elementy uważasz za niegotyckie, ale za to emo? Niektóre się przenikają ze sobą IMHO... (jak np mocny makijaż, czy artystyczność)

_________________

Androgenizm ftw <3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-03-2010, 20:15   

Ankietę wypełniłam. Swoją drogą ciekawa, ale... zgadzam się z Lilą. W części 2 i 3 wiele pytań się powtarzało. Zdawało mi się (zwłaszcza jeśli chodzi o część 3), że czasami zaznaczam rzeczy całkiem się wykluczające. Choć starałam się podchodzić do każdego pytania "indywidualnie". Co do części 1 to za bardzo uogólniasz. Wyodrębniłaś tylko dwie subkultury, ale przecież jest ich więcej. I ja również odniosłam wrażenie, że zadając pytania dotyczące subkultury gotyckiej miałaś na myśli emo (do Alex -> niezrozumienie ze strony świata i innych nawet z tej samej subkultury to raczej nie gothic tylko właśnie emo, ale Gothem nie jestem to może nie wiem;)).
To tylko takie moje subiektywne odczucia.
Powodzenia w pisaniu mgr i na obronie oczywiście:)

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-03-2010, 21:28   

Mononoke napisał/a:
W części 2 i 3 wiele pytań się powtarzało.

Nie powtarzały się pytania...po prostu dotyczą tej samej zmiennej...

Mononoke napisał/a:
Co do części 1 to za bardzo uogólniasz. Wyodrębniłaś tylko dwie subkultury, ale przecież jest ich więcej.

Skąd Wy do jasnej ciasnej wiecie, co dziewczyna bada? Jeżeli narzędzie tak skonstruowała to znaczy, że bada potrzebne jej zmienne (np. nie to jak kto postrzega daną subkulturę, tylko jego skłonność do przypisywania subkulturze cech czy skłonność do ich grupowania. A może całkiem z innej strony - błędne przypisywanie cech subkulturze, której się nie zna). Pozycje w kwestionariuszu mogą być nawet nie do końca zgodne z prawdą - wystarczy zapis wszystkich udzielonych odpowiedzi, żeby poznać jakąś skłonność. Poza tym w wielu narzędziach niektóre pytania mają punktację "na odwrót" - żeby badany nie zaznaczał sobie tych, co dają najwięcej punktów.

Na koniec - ankiety psychologiczne to nie jest żadna psychozabawa. One muszą być metodologicznie poprawne, więc myślę, że wszelkie rady są tutaj zbędne. Albo pomagacie albo sza ;P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-03-2010, 21:34   

No dobra, to już sza;) i nie bij Paweł. Napisałam, że to tylko moje odczucia i nie każę się nikomu tym sugerować.

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-03-2010, 21:42   

OK, nie będę :)

Chciałem tylko zwrócić uwagę na to (co może się w końcu przydać, bo nie wiemy, kiedy ktoś nas jakimś narzędziem będzie badał), że testy psychologiczne czy autorskie narzędzia do magisterki, to nie zabawy typu "którym smerfem jesteś" i do czegoś konkretnego służą. Jeżeli taka ankieta jest pozbawiona sensu to od tego jest promotor, żeby na to zwrócił uwagę/doradził.

Oczywiście w przypadku takich internetowych ankiet zawsze można podejrzewać, że osoba wcale nie pisze pracy magisterskiej, a zbiera dane do bliżej nam nieznanych celów - cóż, decyzja co do jej wypełnienia to już tylko kwestia naszej dobrej woli.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2010, 15:25   

Mononoke napisał/a:
I ja również odniosłam wrażenie, że zadając pytania dotyczące subkultury gotyckiej miałaś na myśli emo (do Alex -> niezrozumienie ze strony świata i innych nawet z tej samej subkultury to raczej nie gothic tylko właśnie emo, ale Gothem nie jestem to może nie wiem;)).
)

O emo wiem wszystko, z doświadczenia i wikipedii :P ale gotów troche mniej.
Niemniej wydaje mi się, że i oni chcą czuć się troche niezrozumiani, inni, mroczni.
Nie wydaje mi się, żeby się to wykluczało, poza tym wyjdzie to z odpowiedzi :D
Też zauważyłam, że czasem pytania tyczą się dwóch przeciwnych rzeczy -ale o to chyba chodzi?
Autorka sama najlepiej wie, po co jej takie a nie inne odpowiedzi ^^

_________________

Androgenizm ftw <3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group