FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Zero no Tsukaima - Futatsuki no Kishi (TV)
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 13-02-2008, 16:15   Zero no Tsukaima - Futatsuki no Kishi (TV)

Przeniesione z komentarzy:

Sir Mavins : 13.02.2008 15:09:10

ZnoT - Futatsuki no Kishi
Cytat:

Kwestią czasu było nakręcenie kolejnych odcinków tegoż serialu.

Cóż, przyznaję, sezon 1 był udanym „produktem”.

FnoK muzycznie nie odbiega od ZnoT, z tym że wydaje się troszkę lepsza. O jakieś 0,5 – 1/10.

Na uwagę jak zwykle zasługuje opening oraz, bodajże 3, utwory podczas samych odcinków – są bardzo charakterystyczne i wpadają łatwo w ucho. Nie będę podawał szczegółów.

No tak, sezonowi 1 dałem 10/10, więc i tu muszę dać tyle samo; 10/10.



Co do grafiki, to i ona ma się lepiej. Kreska jest dokładniejsza. Jest mało, a możne nawet wcale, takiego wstawianego badziewia. Zarówno postacie jak i tła są w miarę poprawne. Ocena 7/10.


Historia, czyli treść.

O ile w S1 mieliśmy głównie „wstęp” (że tak to nazwę), o tyle tu mamy już rozwinięcie.

Akcja rozpoczyna się tam gdzie skończyła się wcześniej, za to praktycznie cały sezon dotyczy już konkretnej sprawy – wojny. A jak wiemy wojna „miała swój czas” w dosłownie ostatnim odcinku (z małym wyjątkiem). Wojna jak to wojna, dużo się na niej dzieje…

Samego jej przebiegu nie będę komentował, bo chcę dać szansę innym na zobaczenie jej.

Za to skupię się na bohaterach.

Uff…Zero-Luise, matko, trzymajcie mnie bo nie zdzierżę. O ile w S1 była totalnie głupia, o tyle tu ciut zmądrzała. Dzięki. Choć przyznam, że jej zachowanie pozostawia wiele do życzenia,

a chwilami wpienia. Śmieszna, ale denerwująca. Widz może się znudzić ciągle tym samym.

No dobra, w jej zachowaniu jest pewien postęp… po czym następuje regres.:)

Saito – podziwiam faceta, ja bym już dawno se poszedł. A on nie. Dziwi mnie jego zachowanie, za mądre to ono nie jest. Choć zaczyna „czuć” cel swej misji…

Aniesse z Milano – całkiem interesująca postać, cieszę się, że taką wprowadzono. Mam nadzieję, że twórcy o niej nie zapomną i dadzą jej jeszcze coś do pokazania.

Siesta – dobrze, że jakoś połączyli ją z tym (pożal się Boże) teatrem. A jej samej dali trochę większy udział w serii. Tak trzymać.

Mamy jeszcze kilka innych postaci, ale na nich się nie będę skupiał.

Szkoda tylko , że obcięli rolę Kirche, ale jest nadzieja…

W S1 tematem głównym była „płaska deska”, za to w S2 „problem balonowy”.

Ciekawe co wymyślą jeszcze? Akurat te scenki były jednymi z najlepszych w tej serii.

Podsumowując sezon 2 muszę stwierdzić, że jest jest troszkę lepszy od S1, ale przedstawienie jednego tematu – wojny, nudzi. No ostatecznie, zubaża tę serię.

Jednak płynne i „lekkie” przejście pomiędzy seriami wyszło nie tylko S2 na dobre, ale też całej serii 25-odcinkowej. To umiejętne połączenie daje nam możliwość cieszenia się w pełni DUŻĄ serią.

I zapewnia pokaźną dawkę humoru na kilka godzin.

Wiem już dziś, że S3 będzie, bo sukces S1 i S2 jest niewątpliwy.

Wiem również, że materiału jest aż nad to, a nakręcenie kolejnych serii jest tylko kwestią czasu.

Mam nadzieję, że kolejne sezony będą dłuższe, i że będzie ich przynajmniej kilka.

Mam też nadzieję, że twórcom starczy weny, aby „pójść” do przodu i dadzą nam w najbliższej przyszłości multum zabawy.


Ogólna ocena ZnoT i FnoK to 8/10.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2008, 17:36   

Gdybym ja był na miejscu Saito, seria zakończyła by się po 3 odcinku. Powód ? Luise=zero zginęła by w tragicznym wypadku [*]. Pierwszy raz jakakolwiek postać z anime mnie tak denerwowała :P.
Spoiler: pokaż / ukryj
Saito natomiast, ehh mógłby raz pokazać kto tu rządzi a nie potulnie dawać się lać pejczem :D



Aczkolwiek seria bardzo miła dla oka i umysłu. Drugiego tytułu nie widziałem, a Zero no Tuskaima polecam tym co nie mają co obejrzec, nic nadzwyczajnego, ale też nic kiepskieo. Średniak.[/spoiler]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-02-2008, 19:02   

Pierwsza seria była anime może nie wybitnym, ale jednak przyjemnym do oglądania.
W drugiej wyglądało to tak, jakby twórcy sami nie wiedzieli, czy chcą zrobić komedię ecchi, czy coś poważniejszego, co zaowocowało bardzo niespójnym połączeniem obu. Futatsuki no Kishi bardziej zmęczyłem, niż obejrzałem z przyjemnością.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-08-2008, 00:34   

A ja muszę wziąść w obronę biedną drugą serię ZnT. Może i było jeszcze więcej ecchi, co mnie bardzo denerwuje, ale cieszy mnie, iż twórcy starają się wprowadzić jakieś poważniejsze wątki. Wiem, że zakończenie było schematyczny, przewidywalne, "dramatyczne" i wielu mogło się nie spodobać, ale ja lubię takie końcówki.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
olka_90210
Gość
PostWysłany: 03-12-2008, 15:26   

A tak nawiasem kiedy będzie nastęona seria? Ja słyszałam, że w lipcu 2009 to prawda?
Powrót do góry
i386 Płeć:Mężczyzna
190


Dołączył: 02 Gru 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2008, 15:51   

a potwierdzone jest oficjalnie że będzie? ja nic o tym nie słyszałem..

tak w ogóle to cześć wszystkim ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olka_90210
Gość
PostWysłany: 08-12-2008, 15:05   

Nie potwierdzone oficjalnie, po prostu się natknęłam, że ktośtam od kogośtam słuszał...
więc możliwe, że to nie prawda, a nawet, że to jest trzecia prawda ;) . Jakby ktoś coś na ten temat wiedział to piszcie.
Powrót do góry
Sam-kun Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-12-2008, 15:02   

Mnie tam się podobały wszystkie serie.
Często spotykam się z opiniami, że trzecia seria była najgorsza, jednak myślę, że ludzie ''szukają dziury w całym''...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olka_90210
Gość
PostWysłany: 25-12-2008, 17:04   

Bzdury mimo, że wg mnie druga seria była najlepsza to trzecia też jest dobra...
Powrót do góry
Kon Płeć:Mężczyzna
Wanna die?


Dołączył: 27 Gru 2008
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2008, 18:07   

Mi się to anime bardzo podobało, co do 4 serii też słyszałem że ma powstać w 2009 roku w (chyba lipcu, badź czerwcu)


Gość napisał/a:
Bzdury mimo, że wg mnie druga seria była najlepsza to trzecia też jest dobra...

Zgadzam się z przedmówcą

_________________
Nie mówcie mojej mamie że jestem otaku :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
722996
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-12-2008, 18:36   

Ja obejrzałem na razie pierwszą serie Znt. Średnio mi się podobało, choć to anime w moim odczuciu żadną porażką nie jest. No ale, jak tak można, by główna bohaterka prawie przez cała serie, lała swojego biednego sługę pejczem. Ja bym nie chciał nigdy podpaść takiej dziewczynie ;-).
Powrót do góry
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-12-2008, 22:19   

Kwestia przyzwyczajenia i punktu widzenia. Niektórzy po prostu przesadzają z wnioskami i nie potrafią docenić wątku komediowego tej serii. Nie mówię, że jest on najwyższych lotów, ale całe to zamieszanie z Louis i Kaito prowadzone jest jedynie na podłożu komediowym i nie raz przez to jest trochę wyolbrzymiane.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-12-2008, 03:58   

ZnT jest wyjątkowo równy jeżeli chodzi o poziom poszczególnych serii, więc nie ma co tutaj wchodzić w dywagacje jakieś większe. Jeżeli komuś podobała się jedna seria, to na pewno też zasmakuje w innych - mogę to obstawić w ciemno.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-12-2008, 10:10   

Obstawianie w ciemno ma to do siebie, że łatwo można przegrać :)
Chociażby po ocenach fma i mojej przy recenzjach pierwszej i drugiej serii, plus o ile dobrze pamiętam wypowiedzi totema na forum widać, że pierwsza seria podobała nam się bardziej niż druga. Ja swoje zdanie wyraziłem parę postów wyżej, mogę rozszerzyć je o trzecią serię - jest ze wszystkich najgorsza, a poziom ZnT to moim zdaniem równia pochyła w dół.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-12-2008, 10:19   

Mimo wszystko obstawiam dalej w ciemno. Jeszcze nie spotkałem się z osobą, która miała pozytywne zdanie o "jedynce" i nie była by w stanie obejrzeć reszty.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group