FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Macross Frontier
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-01-2008, 13:42   

Macross Frontier 01 - aż mi trochę żal Sunrise, ponieważ ten odcinek wgniata w ziemię nowego Gundama pod każdym względem. Szczegółowa grafika, kreatywne wykorzystanie CG, spektakularne walki w kosmosie i w kolonii kosmicznej - jakość porównywalna z kinówkami, a to przecież seria TV (poważnie martwię się o ich budżet). Co do muzyki, to jako rekomendacja wystarczą chyba dwa słowa - Yoko Kanno. O fabule ciężko jeszcze coś powiedzieć, ale widać, że czerpie mocno z poprzednich części - zapalczywy młodzian, który ma szansę zasiąść za sterami mecha, dwie kobiety, z których jedna jest piosenkarką o światowej sławie itp. Czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki i mam nadzieję, że nie skończy się takim zjazdem jak Romeo X Juliet.[/b]

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2008, 12:16   

Macross Frontier 07
Przepraszam, czy ja właśnie obejrzałem najlepiej wykonany odcinek w historii anime? Jak na moją wiedzę i doświadczenia - tak. I pomyśleć, że seria do 6 odcinka w ogóle mi się nie podobała, ale te dwa wgniotły mnie w ziemię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
teplex_ Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2008, 20:26   Macross Frontier

Jak w opisie tematu, Wasze wrażenia, opinie zarówno krytyczne jak i pozytywne.

Ja jestem zachwycony nowym Macrossem (poprzedni jaki widziałem to był Macross 7 więc to zrozumiałe), graficznie i dźwiękowo-muzycznie jest po prostu rewelacyjnie (muzykę pisała Yoko Kanno więc nie ma co marudzić). Bardzo dobre wrażenia zostawiają insert songi (po 2 w prawie każdym odcinku) Sceny walk w kosmosie po prostu zapierają dech, co prawda jest mnóstwo CG (nie mylić z Geassem :D) ale wygląda pięknie. Jestem po 8 odcinku i fabuła zaczyna się ciekawie zawiązywać. Są też odcinki stricte komediowe (ósmy rządzi jak na razie, turlałem się na ziemi). Obsada bardzo dobrze dobrana, sporo znanych nazwisk ale też bardzo podoba mi się debiutująca Megumi Nakajima w roli Ranki Lee. Postaci dobrze zaprojektowane, jakoś nie drażnią po kilku odcinkach.

Moja ocena po 8 odcinkach to 9/10. Ocena na podstawie wersji AonE-Gekkostate-Menclave, bo Gattai to się nadaje do obejrzenia i skasowania, paskudny speed-sub, a ostatnio jeszcze GG się wzięło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-05-2008, 21:04   

Cóż....graficznie nie wytrzymuje porównania z poprzednim Macrossem <ZERO>, natomiast jak na serię TV jest jak najbardziej poprawnie. Widać, iż graficy skupili się na mechach, nieco po macoszemu traktując rysunek postaci (epizod ósmy chyba robili asystenci...). Co do fabuły - albo będzie baaardzo epicka (nawiązania do birdman'a z Zero, wstępy wyjaśniające naprawdę sporo historii uniwersum, protoculture, etc), albo epicki fail, że użyję chanowego języka. Gdyż podejrzewam twórców o lekką przesadę. I nie chodzi mi nawet o zhackowanego VF-27 (swoją drogą, na czym to-to lata, spiritię?) czy pewne sugestie co do pochodzenia Vajra.

Coś mi tu smierdzi.

Wrażenia - jako samodzielny tytuł MF broni się samo. Jako kontynuacja serii dostaje ode mnie póki co 8 na 10 punktów. A epizod 8, traktowany jako szkolna komedia, 9/10.
Od czasu Full Metal Panic nie miałem tak zadowolonego pyska, oglądając komedię...
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 31-05-2008, 11:13   

Macross Frontier... jednym zdaniem: mój wewnętrzny fanboy wreszcie otrzymał wszystko czego mu potrzeba w jednym, poręcznym opakowaniu >;D

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-07-2008, 14:29   

*kopie trupa*

No ładnie. Jedna z lepszych serii sezonu, a w temacie nikt sie nie udziela. No nic, trzeba zabrać się za pracę.

Po ósmym odcinku fabuła trochę się ruszyła do przodu. Mamy odcinek o kręceniu filmu o pilocie którego myśliwiec rozbija sie na półdzikiej wyspie - skojarzenia z poprzednimi Macross'ami w pełni uzasadnione. Kariera Ranki nabiera przyspieszenia. Rozwija sie główny watek romansowy - do 12 epa wygrywa Sheryl, potem do trójkącika wraca (niestety?) Ranka.

Ep 12. Czy mi sie zdaje, czy scena w której Ranka ląduje w samym środku walki olbrzymów jest naprawdę tak absurdalna?

Ep 14. O, tu sie działo.
Spoiler: pokaż / ukryj
Czarna dziura okazała sie teleportem, który przeniósł armie Vajira, w pobliże floty. Ranka, podczas pobytu w kokonie słyszy melodie, która sama często śpiewa, oraz spotyka sie z osobą wyglądającą jak jej dorosła wersja - czyżby jej matka? Grace jednak jakimś cudem przeżyła. Alto i braciszek wspólnie ratują Ranke, którą Grace nazywa małą królową (Vajira?).

Fabuła ma potencjał, ważne tylko by twórcy jej nie zepsuli.

*kopie trupa jeszcze raz*
Powrót do góry
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-07-2008, 09:18   

Przeczytałem spoiler, cierpię po dwóch tygodniach bez sieci. Jak nadrobię zaległości, skomentuję.

Jedno pytanie:
Spoiler: pokaż / ukryj
Skąd, na bogów, tam się wziął oryginalny Macross?
Powrót do góry
teplex_ Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2008, 23:47   

To nie był oryginalny Macross, tylko statek tej samej klasy co pierwszy Macross, a należał do 117 floty badawczej, zniszczonej przez Vajra, z której tylko Ranka przeżyła (z tego co było powiedziane). No i Grace jest EVIL i to totalnie, aż mi się gęba śmieje do takiego czarnego charakteru.


Spoiler: pokaż / ukryj
No i wydaje mi się po końcówce 14 i po części 15 odcinku można uznać że Ranka jest swego rodzaju "kluczem" do pokonania/ujarzmienia Vajra, po tym jak grace nazwała ją "Little Queen".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-07-2008, 20:03   

A ile Macrossów pierwszej generacji zrobili? Bo ja pamiętam tylko oryginał <przerobiony gunship protokultury> i Megaroad, który był przebudowanym projektem pierwszego. Następne już chyba były budowane w oparciu o nowy projekt?

Takoż, śpiewający duet z piętnastki był jak na razie najlepszą, nie-mechową sceną w całej serii. Po prostu, urocze.


Spoiler: pokaż / ukryj
Zastanawia mnie, jaki los czeka Sheryl. Tabletka, którą Mikhaił sobie przywłaszczył, budzi ciekawe nadzieje na przekwalifikowanie piosenkarki na pilotkę.
Albo pogrzeb.
Powrót do góry
teplex_ Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2008, 17:04   

Co za debil wymyślił nowy opening?? Normalnie skazał bym go na 30 lat ciężkich robót za taki numer. Utwór jest zbyt kawaii, a o kresce i ogólnym stylu nawet mi się nie chce wspominać. Po prostu kompletna pomyłka i za cholerę nie pasuje do takiej serii bo do jakiegoś moe/kawaii wynalazku by może jeszcze uszło.

Co do samego filmu to czuję że Sheryl czeka jakiś smutny los, skoro nie jest już przydatna dla Grace i jej "innych osobowości". No i pewnie Rance też coś paskudnego szykują próbując ją odseparować od przyjaciół i innych bliskich osób.

Usunięto Cap Lock, pozdrawiam.
Mara
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 07-08-2008, 09:12   

Oglądam oglądam i jestem zachwycony, grafika świetna, rewelacyjna, boska. Nigdy nie lubiłem efektów 3D, a tutaj jakoś ładnie to wkomponowali, że pasuje idealnie. Jeśli chodzi o bohaterów, najbardziej do gustu przypadła mi kana. Po męskiej stronie nie ma zbyt fajnych ziomków, ale princess alto jest wporządku ^^.

Seria ma jeden minus, czasami mam wrażenie, że producenci z bollywood mają w tym swoje 5 groszy. Piosenka za piosenką ^^, lubie jak gra muzyka, ale tutaj ta muzyka jest taka sama, utwory zbytnio od siebie sie nie różnią, poza tym co za dużo to nie zdrowo.


Jeden utwór wywarł na mnie wielkie wrażenie, mianowicie Aimo Aimo ... :). Przypomina troche Akatsuki no Kuruma z Gundam Seed, bardzo mi się podoba.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
teplex_ Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-08-2008, 10:45   

Cytat:
Jeden utwór wywarł na mnie wielkie wrażenie, mianowicie Aimo Aimo ... :). Przypomina troche Akatsuki no Kuruma z Gundam Seed, bardzo mi się podoba.


Zależy która wersja Aimo, bo są już trzy, zdecydowanie najlepsza jest ta najnowsza z odcinka 16, kiedy pierwszy raz Ranka "sparaliżowała" wroga swoim głosem. Ta wersja ma świetny podkład muzyczny, kompletnie inny niż pozostałe wersje, no i tekst jest inny. A do tego ja wcale nie uważam żeby było za dużo muzyki, taka już jest specyfika Macrossa

A co do Akatsuki no Kuruma, dla mnie jest to jeden z najlepszych insertów jakie słyszałem w anime, wyżej stawiam tylko Meteor, też z Gundam Seed i Aozora z AIR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sejuro Płeć:Mężczyzna
??????????


Dołączył: 06 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-08-2008, 20:56   

Cóż, mi Aimo nieszczególnie przypadło do gustu, być może dlatego, że jestem fanboyem Sheryl ;-) Z dotychczasowych piosenek najbardziej spodobał mi się Northern Cross. Ponadto pozwolę się nie zgodzić z tym Bollywoodem, Macross bez swojej oprawy muzycznej straciłby wiele.

Spoiler: pokaż / ukryj
18. Wbrew wcześniejszym spekulacją, Sheryl nie okazała się klonem, natomiast w jej ciele znajduje się wirus, na wskutek czego wkrótce umrze. Bardzo przykry odcinek dla Sheryl. Nowy opening jest fantastyczny.

_________________
every time you masturbate,
God is dead and you are alone in an uncaring universe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-08-2008, 17:04   

Jak to szło? Drama, mechy, śpiew = Macross?


Spoiler: pokaż / ukryj
Szczerze wątpię, by sheryl się pożegnała. Kawamori nie robi takich numerów fanom. Nie, on idzie dalej i odwraca nasze oczekiwania na grzbiet i drapie je po brzuszku >]
A poważnie mówiąc, nowy opening należy traktować jako zapowiedź finału. Bo nie daliby radosnej i uśmiechniętej Sheryl na dzień dobry, gdyby nie miała większej roli do końca. Pewnie będzie to coś miało wspólnego z wyciąganiem idolki z dołka emocjonalnego i papierowym samolotem...


A propos Ozmy

Spoiler: pokaż / ukryj
Czy w końcu mógłby go ktoś ostatecznie ukatrupić? Jego, albo braciszka...


Co do nowej muzyki. Osobiście wielkie wrażenie robią na mnie kolejne bgm-y pod walkę. Takoż nowe Aimo z szesnastego epizodu robi wielkie wrażenie w połączeniu z masakrą Vajra na ekranie. I po zwróceniu uwagi na fakt, iż nowe słowa są wyjątkowo dumne i jakieś takie no...napuszone..
Natomiast zakochałem się w nowym endingu. I muzycznie i wizualnie >]
Powrót do góry
Kamyk Płeć:Kobieta
być czy mieć


Dołączyła: 25 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2008, 17:59   

Oj Macross.. spodziewałam się czegoś podobnego do Macross Plusa (ach te złudne nadzieje). Pierwsze spojrzenie na nowego Macrossa troszkę mnie przystopowało, czyżby coś w stylu Macrosa 7? Ale uparłam się i obejrzałam kilka odcinków i... wcięło mnie.
Spodobał mi się całkiem niezły trójkącik, nie jestem fanką Sheryl ale uważam, że byłaby dobra partnerką dla Alto, Ranka jest za dziecinna...
Muzyka jak na Yoko Kanno jest no, średnia. Yoko od czasów Wolf`s Rain przestała wpadać mi w ucho. Jest owszem kilka fajnych piosenek w tym Aimo i wersja `Tori no Hito`, ale tak no... gdzie jest to mistrzostwo od czasów Escaflowne ?!
Grafika? Owszem wspaniała, ale kto rysował te twarze?! Jak na serie o tak dużym budżecie powinni postarać się bardziej.

Narazie Macross wypada 7,5 - 8 punktów na 10 : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group