FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  D.Gray-man
Wersja do druku
Rhey Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Paź 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2009, 05:12   

Anime nie jest złe ale czytanie mangi jest o wiele lepszym pomysłem. Jak ktoś już wspomniał nie ma w nim zbyt wiele mrocznego klimatu który miejscami pojawia się w mandze a większość filerów jest zbyt nudna aby obejrzeć je do końca.

Spoiler: pokaż / ukryj
Chyba jedyną rzeczą jak naprawdę wyszła twórcom jest pojawienie się Akumy 4 poziomu w siedzibie zakonu

ale zaraz po tym anime się kończy. Z drugiej strony lepiej chyba będzie jeśli wstrzymają się z kolejną serią aż manga zbliży się ku końcowi niż gdyby mieli ładować w nią kolejne tony fillerów.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NataliaKiSS Płeć:Kobieta


Dołączyła: 29 Mar 2010
Skąd: Grudziądz
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2010, 21:30   

Polecam bardzo to anime poniewaz ja nie zauwazylam nawet kiedy fillery sie zaczely.A walki mi sie podobaja.Nie wiem o co wam chodzi ze to anime jest cienkie. ^^

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ryuuken Płeć:Kobieta
Jestem twoim Vatrem ;o


Dołączyła: 05 Kwi 2010
Skąd: Centrum Świata - Poznań
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2010, 18:27   

Wg. mnie to anime to cud, miód, malina. Może to przez muzykę, którą tak pokochałam. Awww, Mada Kaoru rulz *O* Podczas oglądania tego nie czuć, ale po ściągnięciu OST, przekonałam się jak długo trwają wszystkie ścieżki dźwiękowe razem. O.o A mnie się wydawało, że cały czas tą samą muzykę puszczali... OP i ED również są niezłe, szczególnie 2 i 4 op.

A jeśli chodzi o całą resztę... Fatk, anime ma minusy. Głównie fillery, miejscami cenzura, kilka przeinaczeń, mniej mroczny klimat... Niestety i kreska już nie ta... ;/ Tzn. później jest bardziej podobna, bo autorka znacząco zmieniła styl. Troszkę denerwujące jest to, że niezależnie od miejsca, w którym przebywają bohaterowie - zawsze ze wszystkimi się płynnie dogadają, ale w M&A to już norma... ^^"
Oczywiście anime swoje plusy też ma. Np. bardzo ładne dobranie kolorów. Mi w przeciwieństwie do pozostałych bardzo odpowiadają te szarości, kolor granatowy, fiolet, czy raz po raz ciemna zieleń. Przynajmniej nie wali po oczach, a i do atmosfery pasuje. I proszę nie mówić, że wszystkie postacie takie od razu uśmiechnięte prócz Kandy. Mamy jeszcze Generała Crossa, Link'a, Nine Klaud, Skina Bolica, Mirandę, Kuro-chana. Nie wydaję mi się by ci wciąż byli weseli, szczególnie ostatnia trójka. Właśnie pod koniec bardzo ubolewałam nad tą zmianą atmosfery. Wszyscy stali się poważni, nikt już raczej nie żartował i zrobiło się tak jakoś... nijak. Jednak wesołe postacie wiele wnoszą do serii.

Pomysł z akumami również wydaje mi się bardzo trafiony. Zawsze wyobrażałam sobie demona jako tego z rogami i widłami w dłoni, a tu taka zmiania... Gdyby to coś z D.Gray-man'a ręce chociaż miało... Że już o tych widłach nie wspomnę... xD

Podsumowując, jak na tak długiego shonena (bite 103 odcinki), twórcom naprawdę udała się ta seria. Wprawdzie niedokończona, ale zatrzymana w doskonałym momencie. Przez te 103 odcinki udało im się mnie nie zanudzić, a to rzadkość. O.o D.Gray-man NAPRAWDĘ zasługuję by dać mu szansę. Przez pierwsze odcinki może być trudno, jednak z czasem robi się coraz ciekawiej. Ja z niecierpliwością czekam na kolejną serię jednej z moich ulubionych pozycji. :D Jezz... Znów się rozpisałam... ==
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9271141
RavenV Płeć:Mężczyzna
Power is Back...


Dołączył: 20 Kwi 2010
Skąd: się biorą dzieci?
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2013, 09:56   

Wybaczcie za odkopanie wątku, ale czy jest szansa, że znów zaczną emitować anime? Stanęli na 103 odcinku w połowie akcji. Anime jest dla mnie bardzo dobre i chciałbym zobaczyć kontynuację. Z tego co wiem manga dalej trwa. Czy ktoś wie dlaczego wgl przestali wydawać to anime? ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-02-2013, 12:10   

Bo dogoniło ostatnie rozdziały mangi, w związku z czym przerwali emisję. Później za to pochorowała się autorka D.Graymana i sama seria mangowa miała dłuższą przerwę. Obecnie seria została wznowiona, ale w formacie miesięcznym, w związku z czym materiał na kontynuacje zbiera się znacznie wolniej. Zresztą nie ma raczej sensu teraz próbować adaptować, bo seria chyba powoli, ale jednak zbliża się do końca i lepiej poczekać aż będzie cała.

...osobiście mam nadzieję, że kontynuacja nie powstanie, bo manga tuż po wydarzeniach na których przerwało anime to równia pochyła w dół jeśli chodzi o fabułę. Brak sequelu oszczędzi fanom anime cierpienia (i wątku Kandy, który został tak popisowo schrzaniony...).

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group