FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Togainu no Chi.
Wersja do druku
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2010, 16:58   Togainu no Chi.

Chyba nie widziałam takiego tematu, a zrobiłam go, bo mam sprawę, ale skoro ma być to temat o TnC, a nie o moich pytaniach i podejrzeniach, trzeba coś napisać o samym tytule, prawda? W grę nie grałam, przeczytałam kawałek mangi, ale co nieco napisać mogę.

Togainu no Chi jest japońską grą zrobioną(?) przez Nitro+Chiral. (w dalszej części mogą znajdować się błędy. Mój angielski jest beznadziejny) Opowiada ona o Akirze, który bierze udział w grze o nazwie "Igura" w post-apokaliptycznej Japonii zniszczonej przez trzecią wojnę światową. Akira został fałszywie oskarżony o popełnienie przestępstwa i pewnego dnia pojawia się przed nim kobieta oferując uwolnienie z więzienia w zamian za wzięcie udziału w owej "grze". Jego celem jest pokonanie "Il-Re" czyli najsilniejszej osoby w Igurze.

"Małe" opisy postaci (tu również mogą być błędy)...


Spoiler: pokaż / ukryj
Akira. Główny bohater. Z reguły cichy. Szarowłosy chłopak z niebieskimi oczyma, 172 cm wzrostu. Dorastał wraz z Keisuke. Został oskarżony o morderstwo i skazany na dożywocie. Trafił do Igury dzięki Emmie. Jego bronią jest nóż.

Keisuke. Przyjaciel Akiry. Ma brązowe oczy i włosy. 178 cm wzrostu. Jest słabszy od Akiry, dlatego zawsze podziwiał jego siłę. "Poszedł" za Akirą do Igury pomimo braku siły i doświadczenia w walce.

Motomi. Nieogolony kolekcjoner informacji w średnim wieku. Ma brązowe włosy i oczy. 183 cm wzrostu. Nie bierze udziału w grze pomimo iż jest w Toshimie.

Arbito. Manager organizacji narkotyków Vischio. Blondyn który zawsze nosi maskę na twarzy. Ma 181 cm wzrostu. Ma dziwne hobby, a mianowicie modyfikowanie ciał młodych, atrakcyjnych mężczyzn. Ze względu na ową "pasję" jego posiadłość pełna jest posągów nagich mężczyzn i trzyma Kau, człowieka, jako swojego "psa".

Shiki. Czarnowłosy człowiek z czerwonymi oczyma. 188 cm wzrostu. Zawsze ubrany na czarno. Jego bronią jest katana. Najsilniejszy człowiek w Igurze. Zabija szybko i bez ostrzeżenia. Ludzie się go po prostu boją. Choć często zabija uczestników Igury, nie kolekcjonuje plakietek (?) i raczej nie bierze udziału w grze.

Kiriwar. Eliminuje ludzi naruszających zasady gry. Pracuje dla Arbito, lecz jego powiązania z nim są dość luźne i często doprowadza go do szału. Ma 200 cm wzrostu i zawsze chodzi ze swoją miłością - Mitsuko, która jest... rurą - jego bronią. Ma krótkie czarne włosy i bliznę na czole. Zazwyczaj widujemy go z Gunzi'm.

Gunzi. (czyli moja ukochana postać xD) Tak samo jak Kiriwar, kara tych którzy nie przestrzegają zasad gry. Blondyn. Ma 195 cm wzrostu. Walczy za pomocą metalowych "pazurów". Nosi zawsze rozpiętą czerwoną bluzę, tym samym ukazując jego tatuaż na tułowiu. Działa spontanicznie i gwałtownie. Jest sadystyczny podczas egzekucji, choć... momentami jest dość infantylny. Zawsze widujemy go w towarzystwie Kiriwar'a. Ma skłonność do zmieniania ludzkich imion. Na Kiriwar'a mówi "jijii", na Arbito "papa", a na Shiki'ego... Shikitty. Często zdaje się mylić koty z psami, więc pomimo iż Kau jest uważany za psa, mówi na niego "Tama" co jest wspólną nazwą wszystkich domowych kotów. W mandze znalezionego kota nazywa "Pochi" co jest pieszczotliwym imieniem dla psa.

---

Tak, wiem, rozpisałam się. Starałam się streścić informacje które przeczytałam na temat TnC w internecie.

---

I... czy może ktoś wie coś więcej na temat anime TnC? Wiem, że takie nie istnieje, ale chyba pojawiła się informacja na temat tego iż ma takowe powstać. Nic więcej nie wiem. Nie z moim angielskim.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
boytoy Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2010, 10:35   Re: Togainu no Chi.

Mirror napisał/a:


I... czy może ktoś wie coś więcej na temat anime TnC? Wiem, że takie nie istnieje, ale chyba pojawiła się informacja na temat tego iż ma takowe powstać. Nic więcej nie wiem. Nie z moim angielskim.


No ja na malu wyczytałam, ze to ma wyjśc w tym roku i oglądałam jakiś trailer, ale sama nie wiem czy to jakiś fake czy co. Tak czy siak fajny był. :) Ja napewno to obejrzę, będzie dużo krwi i bizony. Czego chceić więcej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ginko-chan
Gość
PostWysłany: 13-08-2010, 23:51   

będzie, będzie to anime w tym roku na jesień. Trailer zarąbisty :D Akcja się szykuje, krew no i shounen-ai^^ na pewno obejże jeśli chodzi o mnie :D
Powrót do góry
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 24-08-2010, 20:48   

Cóż... Z grą spotkałam się po raz pierwszy (nie grałam) jakieś (liczy)... cztery lata temu? Z powodu braku jakichkolwiek innych mediów wtedy dostępnych (czytaj: nie dotarłam do nich), tytuł poszedł u mnie w zapomnienie, wracając jednak od czasu do czasu. Potem odkryłam mangę, ale z zapowiedzi wynikało, że to zwykły shounen (ostatecznie wyszło shoujo...) pozbawiony tego, czym zasłynął oryginał (bardzo brutalny - przemoc, gwałty itepe), a potem okazało się, że ma być anime. Historia jest niekoniecznie odkrywcza, ale generalnie dobrze się to czyta i z tego co wiem (a nie wiem, jak dużo wiem) mało jest takich mang shounen-ai/yaoi, gdzie dominuje wątek sensacyjny, biją się, gwałcą i jeszcze nadaje się do czytania. Większość tytułów oscyluje w granicach szkolno-zwyczajnych i są w większości straszliwie naiwne i schematyczne, a Togainu się z tego zręcznie wyłamuje.

Dla zainteresowanych: manga jest bardzo ugrzecznioną wersją gry (trochę krwi, ale raczej nic ponad to... do czasu, znaczy nie zamienia nam się to w hentaja, bo inaczej Amerykańce by tego nie wydali albo przynajmniej porządnie ocenzurowali, ale fakt faktem, że co do gatunku nie mamy żadnych wątpliwości... Tak, to jest shounen-ai, znaczy powiedzmy... bo.. no właśnie. Autorka mangi skręciła w scenariusz Shikiego (aktualnie przeczytałam tom 8) i zastanawia mnie, jak się to skończy. Do wyboru mamy trzy epilogi. Podejrzewam, że twórcy anime (jeśli wzorują się na mandze, a nie bezpośrednio na grze) również pójdą tropem psychopaty z kataną. Tak czy siak.. Liczę na akcję, walki i ten nieszczęsny, dość brutalnie potraktowany wątek shounen-ai.

Spoiler: pokaż / ukryj
Jedno z zakończeń gry przewiduje, że Keisuke kompletnie wariuje po zażyciu narkotyków i w dość widowiskowy sposób zabija Akirę. Tymczasem mangaczka nie dała mu tej szansy, dając tym samym Akirze niezłą traumę - zabił przyjaciela + został porwany i najprawdopodobniej dość brutalnie zgwałcony przez psychopatę Shikiego.
Splendid... Ale Shiki fajny jest...
Spoiler: pokaż / ukryj
Tylko ja nie wiem, czy chcę, żeby skończył na wózku...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Toukotsu
Gość
PostWysłany: 29-09-2010, 17:41   

Właśnie też czytałam na angielskiej Wikipedii i z tego co zrozumiałam to rzeczywiście ma w tym roku w październiku wyjść. Ale co z tego będzie? Nie mogę się doczekać, czytałam mangę w grę bym chętnie zagrała, ale niestety jej brak zmusza mnie do czekania na anime. Osobiście bardzo lubię Gunziego :D. Jest tak walnięty, że aż fajny.
Powrót do góry
Foxsi Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Paź 2010
Skąd: z Piwnicy
Status: offline
PostWysłany: 06-10-2010, 00:29   

A dokładniej 10 października tego roku "już doczeka się nie mogę", słyszałem ploteczki że przynajmniej z dwadzieścia odcinków ma mieć ale to tylko ploteczki. Scen seksu raczej nie będzie tak jak w trzech wersjach mangi "tak podobno wyszła i trzecia" Co do zakończeń jest ich wiele zależy jak sobie wybierzesz w grze, grałem ale nie mam cierpliwości by ją przejść lecz zakończenia znam. zresztą są nawet na YT.


Spoiler: pokaż / ukryj
Jeden to taki gdzie właśnie Shiki ląduje na wózku inwalidzkim i Akira bierze jego role dlatego jest w jego ciuszkach.
Jest również zakończenie gdzie Akira kończy z Shikim w militaria...
kolejny... nawet nie pamiętam.
Zakończenia z Gunzim nie ma... a jak już nawet "jeśli chodzi o seks" wtedy mamy game over c: tak jakby.
Mamy zakończenie z Keisuke dwa a może i nawet 3 zakończenia
z Rinem też podobno jest zakończenie Gdzie Rin po paru latach spotyka Akire i daje mu miecz Shikiego...
mamy też zakończenie z głupim n "którego nie lubię" i mamy też ending z Motomim


Trailerów już mamy 3 a może i 4...


Spoiler: pokaż / ukryj
Co do postaci jest ich więcej... jak
Rin Blondynek jego pasja to fotografie. Zaopiekował się trochę Akirą i Keisuke tłumacząc im np. reguły gry i różne takie oraz zaprowadził ich do Motomiego który wie trochę więcej.
n "miał chyba dłuższe imię ale nie pamiętam" i mało mnie obchodzi wiedz zbytnio nie wiem...
Kau "Dog" któremu wycieli struny głosowe zaszyli oczy i trochę pomęczyli stał się pieskiem Gunziego który tropi fałszywe nieśmiertelniki.
Emma mało o niej wiem ale wiem że właśnie wciągnęła Akire w to wszystko by mógł wyjść na wolność ale też zrobiła to w własnych interesach jeśli chodzi o te dragi itd.
No i kilka pobocznych postaci...


"Wybaczcie za mój polski jak coś, ale chciałem się tylko wypowiedzieć tak jakoś nudzi mi się w nocy. Pisane na szybko."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4098698
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-10-2010, 10:37   

Foxsi napisał/a:
A dokładniej 10 października tego roku

/łyp na ramówkę. Dokładniej 8 w piątek o 1:25 czasu japońskiego.

Foxsi napisał/a:
słyszałem ploteczki że przynajmniej z dwadzieścia odcinków ma mieć ale to tylko ploteczki

Portale tematyczne obstawiają 13, ale mam nadzieję, że jednak więcej...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Foxsi Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Paź 2010
Skąd: z Piwnicy
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2010, 20:14   

Enevi napisał/a:

/łyp na ramówkę. Dokładniej 8 w piątek o 1:25 czasu japońskiego.


tak wiem bo już mam Anime na dysku ale chodzi że w Trailerze było 10.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4098698
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 07-10-2010, 21:30   

odcinek pierwszy.

To było niezłe! Akcja posuwa się w miarę szybko, klimat jako taki jest - super. Ale coś mi mówi, że grafika będzie ciut szwankowała - znaczy nie było jakoś tragicznie, ale tak ciut kanciasto. Rozwaliła mnie ciut ostatnia scena - żeby nie było, pozytywnie.
Spoiler: pokaż / ukryj
Kilku panów planuje obić Akirze mordkę, a tu nagle pojawia się Shiki i w sekund kilka wyrzyna wszystkich. Czyżby Akira tak bardzo mu Nano przypominał?... Maa ii.
. Opening może być, za to ending mi się podobał! Nie wiem, czy upchną to w trzynastce, ale może nie wyjść tak źle. Acz... Zobaczymy.

A, tylko cenzura jest dziwaczna...

Foxsi napisał/a:
ale chodzi że w Trailerze było 10.


Chodzi Ci o ten króciutki teaser? Tak, tam było, że od 10, ale chodziło o październik - Juugatsu yori housou kaishi.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group