FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
  Super Robot Wars OG: The Inspector
Wersja do druku
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-10-2010, 17:43   Super Robot Wars OG: The Inspector

Zakładam ten temat z myślą o tym by streścić poprzednią część by ci którzy chcieliby looknąć nie musieli się martwić tym, że to sequel.
I żeby nikt nie musiał oglądać Divine War ^^’


Spoiler: pokaż / ukryj
No więc, mamy kolonie i mamy EFA, czyli federacje ziemską. Z nieba spada meteoryt i zawiera on technologię umożliwiającą budowę robotów. Badaniem meteorytu zajmuje się doktor Bian Zoldark (niektórzy kiedyś tam tłumaczyli jego nazwisko na Souldark ;p).
Po latach kapitan Daitetsu Minase i jego pierwszy oficer Sean Webly oraz reszta załogi kosmicznego statku Hiryu zostaje zaatakowana przez obcych.
Po jakimś czasie główny bohater Ryusei Date, wielki fanboj robotów po turnieju symulacji mechówek (gdzie zajął drugie miejsce pokonany przez niejakiego Tanzena, jeśli nie przekręciłem imienia) przeżywa atak obcych znajdując podstawionego mu przez wojsko robota. Okazało się że turniej symulacji był sponsorowany przez rząd EFA by poszukać nowych kandydatów na pilotów, choć odnaleziono z uczestników tylko Ryuseia. Major Ingram Prisken wyjaśnia mu że obcy są znani jako Aerogaters i daje mu propozycję nie do odrzucenia wprowadzając go do drużyny SRX z kapitan Aya Kobayashi mającą psychiczne moce, oraz Raidiese „Raim” F. Bransteinem, który jest synem przywódcy wojsk kolonii ale opuścił swą rodzinę z powodu śmierci bratanicy podczas ataku terrorystycznego który omalże nie zagazował całej kolonii.
Drużyna SRX bierze udział w dziwnej misji na Antarktydzie gdzie rządowi mają się spotkać z „Gośćmi” a oni wraz z inną częścią wojsk mieli robić za ochronę spotkania. Jest też obecny kapitan Daitetsu z nowym pierwszym oficerem Tetsuya Onodera dowodząc statkiem Shirogane (Sean jest obecnie pierwszym na Hiryu Custom pod dowództwem młodej kapitan Lefiny Einfield). W spotkaniu uczestniczy współpracownik Biana Zoldraka Shu Shirakava, który pilotuje Granzona. Okazuje się że „Gośćmi” byli obcy i Granzon atakuje bazę oraz statek kosmiczny przerywając spotkanie. Nieznany nikomu poza Shu robot Cybuster ratuje Ryuseia przed Granzonem, który i tak po zniszczeniu bazy i uszkodzeniu na miesiące Shirogane odleciał. Doktor Bian Zoldrak ogłasza EFA zdrajcami Ziemi, formuje Divine Crusaders i razem z swoim przyjacielem Bransteinem z kolonii ogłasza wojnę przeciw EFA wykorzystując swą przewagę technologiczną.
Kapitan Daitetsu przybywa do głównej bazy i otrzymuje dowodzenia nad nowym statkiem Hagane gdzie załadowana zostaje też drużyna SRX i paru innych pilotów, między innymi Latooni, genialna cichą okularnicę z Szkoły Aldera Kocha, współpracownika Biana . Major Ingram aranżuje wprowadzenie na pokład Kusuhy Mizuhy, przyjaciółki Ryuseia, jako pokładowej pielęgniarki.
Tymczasem drużyna ATX, w skład Kyosuke Nanbu, Excellen Browning, oraz Brooklyn "Bullet" Luckfield’a należąca do załogi Hiryu Custom przeżywa problem, gdyż ich dowódca Sanger Zonvold, były członek Aggressors, został schwytany przez swego dawnego towarzysza Elzama von Bransteina, brata Raiego. Po rozmowie z Bianem Sanger dołącza się do DC. Kyosuke zostaje dowódcą drużyny ATX.
Hagane wyrusza na misję zaatakowania głównej bazy DC na wyspie gdzie spadł meteoryt z technologią. Ryusei, za pomocą jeszcze niedokończonego R-1 i jego snajperki zestrzeliwuje pocisk nuklearny lecący na bazę podczas wylotu. Po drodze dołącza się do nich Masaki z Cybusterem który
- Ma dwa gadające koty
- Pochodzi z Ziemi ale wychował się w świecie wewnątrz Ziemi
- Ściga Shu za zbrodnie które dokonał w tym świecie
- Ma kosmiczny brak wyczucia kierunku i wiecznie sie gubi.
Po drodze jeszcze spotkali majora EFA Gilliama Yeagera, który też należał do Aggressors.
Także dołącza się Ryoto Hikawa, który brał udział w tym samym turnieju co Ryusei i został zwerbowany przez DC. Zmienił strony kiedy jego dowódca chciał go poświęcić w pułapce na Hagane. Okazało się że Tanzen też dołączył się do DC i w między czasie Latooni zaczęła się otwierać na Ryuseia.
Nie zostało to pokazane w anime ale drużyna ATX uratowała prezydenta kolonii, Briana, który nie zgadzał się z działalnością Bransteina.
Hagane i Hiryu połączyli siły w kosmosie walcząc przeciwko flocie starego Bransteina, Został on pokonany i pogodził się z swą porażką, Leona Garstein, kuzynka Raia, oraz Sanger wycofali się. R-1 został w końcu wykończony i obydwa statki ruszyły na wyspę DC. Plan użycia głównego działa Hagane by zniszczyć bazę DC spalił na panewce przez interwencje Kurogane pod dowództwem Elzama. Naprzeciwko im stanął sam Bian pilotując swojego Valsiona i zdradził im że gdyby nie wywołał wojny rząd EFA sprzedałby Ziemię obcym. Bohaterowie pokonali go z Masakim zadającym ostateczny cios, Bian pogodził się z porażką widząc że jednak EFA jest gotowa na to by walczyć z obcymi i zgodnie z jego rozkazem część DC się poddaje. Elzam ucieka swoją drogą, zaś Adler Koch nie ma zamiaru słuchać ostatniego rozkazu Biana i zostaje liderem DC. Shu także odlatuje mówiąc Masakiemu że Bian go prosił by tylko obserwował wydarzenia i teraz Masaki powinien skupić się na wspólnym wrogu Ziemi.
Ingram przekonuje Kusuhę by została pilotem (w grze Ryusei ostro przy tym protestował, w anime nie za bardzo ;p), poza tym Kusuha i Bullet się coraz bardziej zaprzyjaźniają.
Podczas misji zwiadowczej w kosmosie Hagane i Hiryu napotykają na Lune Zoldrak, córkę Biana pilotującą żeński mech Valsione, chcącą pomścić swego ojca. Masaki, który w końcu zadał ostateczny cios Bianowi, pojedynkuje się z nią i wygrywa. Lune czując że już wyszalała się i doceniając że Masaki był gotów brać odpowiedzialność za swe czyny postanawia dołączyć się do bohaterów. Pojawia się z podprzestrzeni gwiazda śmierci obcych zwana Białą Gwiazdą (duh) i bohaterowie wieją.
Pozostałości DC atakują jakieśtam księstwo które z racji śmierci rodziców ma młodziutką księżniczkę Shinę Hausen za władczynię. Celem Adlera jest nie tylko pozyskać kopalnie złota księstwa , ale także porwać księżniczkę która ma dar widzenia przyszłości. Bohaterowie powstrzymują pierwszą próbę porwania jej i przydzielają jej za ochroniarza Latooni którą Shinę otwiera jeszcze bardziej na pozostałych ludzi. Przy okazji Shine widzi w Raim swojego rycerza.
W między czasie Sophia Nate z ośrodka Krateru Ziemskiego które jest pod kontrolą Adlera prosi o coś Sangera.
Tak czy inaczej Shine zostaje porwana przez zdrajce w EFA i wsadzona do masowo produkowanego Valsiona, drugi zaś zostaje przekazany Tanzenowi. Rai dostaje R-2 i ratuje Shine, Ryusei zaś na dobre pokonuje Tanzena. Adler ucieka swoim trzecim Valsionem, ale pojawia się Kurogane i Sanger tnie go na pół. Jednakże stolica EFA zostaje rozwalona przez obcych a Levi Tolar, która jako jedyna siedzi na Białej Gwieździe poza jeszcze jedną babką ogłasza rozpoczęcie otwartej wojny z Ziemią.
Aya w końcu otrzymuje R-3 i Ingram, który sam dostał R-Guna zdradza że trzy pierwsze roboty z serii R mogą się połączyć w SRX-a. Podczas ciężkiego ataku na miasto następuje próba połączenia, ale kończy się ona niepowodzeniem. Ingram strzela w R-3 (jednak Aya przeżywa) i ogłasza że od samego początku był szpiegiem obcych. Ingram, razem z innym oficerem EFA Vilettą Vadim, zwiewa porywając także Kusuhę. Miasto zostaje zrównane z ziemią a ludzie porwani, drużyna SRX zostaje wsadzona do więzienia z powodu poczynań ich dowódcy.
W między czasie niejaki Nivhal Mubuharu aranżuje śmierć polityków którzy liczyli jeszcze na ugodę z obcymi.
Drużyna SRX zostaje jednak wypuszczona z więzienia za stawiennictwem dowódcy bazy EFA w Japonii. Ryusei rozmawia z są matką i dowiaduje się że była ona zaangażowana razem z Ingramem w badania nad Psychodriverami, ludźmi z psychicznym potencjałem, sama była jednym z nim ale jej moc osłabła. Oczywiście Ryusei był Psychodriverem, tak samo jak Aya.
Tak czy inaczej rozpoczyna się operacja SRW, czyli atak na Białą Gwiazdę. Gilliam dołącza do Hagane i Hiryu. Bullet odnajduje Kusuhę będącą pod kontrolą Ingrama, ale ją uwalnia. Kyosuke i Excellen pokonują R-Guna, ale aktywuje to specjalne moce Ingrama zmieniając jego mech w jeszcze potężniejszy R-Gun Rivale, z natury tych mocy zdawał sobie sprawę tylko Gilliam. Drużyna SRX pojawia się na miejscu i pokonuję prawą rękę Levi Tolar, która w ostatniej chwili zdaje sobie sprawę że naprawdę była człowiekiem. Pojawia się też Kurogane z Sangerem, Elzamem i Leoną. Pojawia się Levi i wyjaśnia że celem inwazji na Ziemi jest przerobienie ludzi na rasę wojowników którzy służyliby Imperium Ze Balmarian. Gilliam i Aya rozpoznaje w Levi Mai, siostrę Ayi. Ingram wyjaśnia drużynie SRX że to on jest jedynym prawdziwym obcym a Levi jest wykorzystywana z powodu jej mocy. Drużyna SRX łączy swe roboty by uformować SRX i pokonuje Ingrama, który jednak w ostatniej chwili zostaje przeteleportowany.
Levi zostaje w końcu pokonana i podczas swego spadku do atmosfery zdaje sobie sprawę kim jest, ale jej los pozostaje nieznany. Pojawia się jednak meteoryt który przed latami spadł na ziemie przekształcony w kryształową konstrukcję pilotowany przez Ingrama, całkowicie kontrolowanego już przez osobną wolę. Kryształowe cacko pożera SRXa, Deus Ex Machina Cobray Gordon (skróćmy wyjaśnienia do tego że jest powiązany z Ingramem) mówi Ingramowi że nie powinien się poddawać, interweniując i tymczasowo zmienia SRXa w DiSRX który z pomocą reszty rozwala kryształ. Ingram przekazuje jeszcze Ayi że jej życie należy do niej.
Po tym Shu odlatuje stwierdzając że jednak nie musiał wszystkim pomagać. Viletta postanawia wypełnić ostatni rozkaz Ingrama (w grze zrobiła to wcześniej ;p) i kontaktuje się z Gilliamem wyjaśniając mu że jest pół-klonem Ingrma który ją stworzył by działała niezależnie kiedy on straci swą wolną wolę. Gilliam, który zastanawia się czy „Goście” z Antarktydy nie byli może innymi obcymi, postanawia jej zaufać i mianuje ją nową dowódczynią drużyny SRX. Kurogane ucieka żeby działać jako cień dla bohaterów, Masaki odlatuje także by odnaleźć Shu a ATX zostali przydzieleni gdzie indziej, więc ostatecznie team się rozdzielił.
A i jeszcze Leona zostałą sparingowana z Tasuku z Hiryu, ich wątek został potraktowany po macoszemu.


Bah, ale zagmatwane. W grze nie było ostatniej deus ex machiny, ale ponoć anime jest sequelem do anime, więc poszedłem z wersją z DW.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-10-2010, 18:40   

http://www.mania.com/aodvb/showpost.php?p=1832359&postcount=2

Streszczenie Divine Wars i gry OG1 z obrazkami, jeśli ktoś chce zobaczyć jak to wyglądało.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Nie możesz ściągać załączników
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group