FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Muzyka jak z Seirei no moribito
Wersja do druku
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 04-12-2014, 20:05   Muzyka jak z Seirei no moribito

W skrócie: szukam OSTu, który by w miarę przypominał Seriei no moribito jeśli chodzi o atmosferę i ogólne wrażenia. Trudno mi opisać o co mi chodzi, ale może ktoś się natknął na coś co brzmiało podobnie sympatycznie?

_________________

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 04-12-2014, 21:04   

Salva, generalnie powinno pasować wszystko co wyszło spod pióra i batuty Kenjiego Kawai, bo to on pisał muzykę do Seirei... podobny mistyczno-mroczny nastrój ma jego OST do pierwszego Fate/StayNight (starego). Z kolei bardzo SoL-owy, spokojny i ciepły jak niektóre melodie do Seirei... nastrój znajdziesz w jego muzyce do Windy Tales.
Z innych artystów, pewnie powinny ci się spodobać prace Anze Hijiri, zwłaszcza OST do Utawarerumono, który toczka w toczkę ma ten sam nastrój i klimat co muzyka Kawai do Seirei.
Poza tym... jeżeli chodzi ci o ciepłą, uspokajającą muzykę poprawiającą nastrój (trudno określić, bo na oście do Seirei są i takie piosenki, i mroczniejsze, bitewne tematy), to zdecydowanie polecam ci wszystkie albumy i single związane z serią ARIA - głównie songi i covery nagrywane przez Makino Yui, i OSTy nagrane przez Choro Club feat. Senoo. A jeżeli nie oglądałaś Arii... to nie mam słów. To jest anime - i manga - tysiąclecia. Ma tylko jedną wadę - jest jak wódka. Absolutnie NIE daje się tego maratonować... bo skończy się przedawkowaniem ;D ale w małych dozach... aaach.
A jeżeli wolisz coś bardziej "współcześnie" aranżowanego, to proponowałbym albumy firmowane przez Key. Wprawdzie jest tego dużo (do samego Kanona było z 10 rozmaitych płyt...) ale tego też się miło słucha.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-12-2014, 09:14   

Kiedy właśnie Kenji Kawai tworzy bardzo różną muzykę. Próbowałam przebrnąć przez OST do Barakamona i jakkolwiek w serii muzyka bardzo mi się podobała, to jednak osobno się nie broni.

Trudno określić o co mi chodzi, o taki spokojny w klimacie fantasy a jednocześnie japoński, który na dodatek dobrze się słucha sam. Gdzie nie ma utworów, które nachalnie przywołują pewne sceny, większość OSTów jest strasznie ostentacyjna i wali obuchem.

OSTa z Seirei słucham tłumacząc i to naprawdę strasznie fajnie motywuje i człowiek wpada w takim rytm, ale jakkolwiek Seirei jest cudowne nie da się tego słuchać w nieskończoność...


Ale dzięki za propozycje! Na pewno obczaję te które poleciłeś i zobaczymy :D

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group