FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Tanuki manga ?
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-08-2006, 14:25   Tanuki manga ?

Co byście powiedzieli na kolejny moduł, tym razm poświęcony recenzjom mang ? Wyszło tego w naszym pięknym kraju już trochę, do tego niektórzy czytają tytuły w innych językach, część wychodzi w skanach - materiału na pewno by nie brakło.
Przejdź na dół
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-08-2006, 14:26   

powiedzielibysmy, trwaja ostatnie poprawki zanim stanie. a co? :D
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-08-2006, 14:42   

Skoro tak, to cieszę sie.
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2006, 19:12   

Sytuacja robocza wygląda tak:

1. Moduł od strony technicznej jest doprowadzany do pionu i w zasadzie ma większość potrzebnych funkcjonalności (co nie znaczy, że nam się nie sypnie przy próbie powiązania go z bazą Anime, ale to mało prawdopodobne).

2. Jako nadzienie mam skromny zapasik recenzji, więc na razie ewentualnych chętnych na pisanie dalszych prosiłabym o zaczekanie, aż to stanie i będzie można sprawdzić, co jest.

3. Największym problemem jest brak redaktora naczelnego i/lub osoby, która umiałaby zrobić redakcję (nie tylko korektę) tekstów. Na razie ja pełnię tę funkcję, ale mam szczerą nadzieję, że nie docelowo.

4. W nawiązaniu do punktu 3. Tanuki-Manga będzie się skupiała wyłącznie na tym, co wydano w Polsce - recenzjach całości mang i opisach tomików. Wchodzenie w wydania zagraniczne i/lub skanlacje wpuści mnie w kanał, z którego się z robotą nie wygrzebię.

5. Jak toto stanie, wywiesimy już szczegółowe ogłosznie, kogo i do czego potrzebujemy, a może cud się stanie.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2006, 20:33   

Przepraszam, nie mogłam się oprzeć: przedpremierowa dyskusja z redakcyjnego irca:

Cytat:

[20:25] <Mai_chan> Jesteśmy nieprofesjonalni...
[20:25] <Mai_chan> ZIELONA strona o anime, FIOLETOWA z fanfikami, WRZOSOWA z mangami...
[20:26] <Mai_chan> Co na to Profesyonalne strony z niebieskim layem? XD
[20:26] <Serika> Mai, gdzie ona jets wrzosowa?
[20:26] <Serika> jest złoto-bordowa na moje oko...
[20:26] <Mai_chan> A na moje oko brzoskwiniowo-wrzosowa...
[20:26] <tilk> jesteśmy bardzo nieprofesjonalni, nie na czasie i w ogóle :D
[20:27] <Avellana> ...chyba wrzosu nie widziałaś!
[20:27] <tilk> mnie ten kolor uparcie przypomina ściany mojego pokoju, które są, jak rodzice twierdzą, łososiowe...
[20:28] <Avellana> moim zdaniem jest w przeważającej mierze morelowy
[20:29] <Avellana> morelowo-śliwkowy
[20:29] <Serika> o, z morelowym się zgodzę. I jest śliczny! *piska*
[20:29] <Mai_chan> No dobrze...
[20:29] <Mai_chan> Jakikolwiek by nie był, jest fajny

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-08-2006, 10:24   

Cytat:
5. Jak toto stanie, wywiesimy już szczegółowe ogłosznie, kogo i do czego potrzebujemy, a może cud się stanie.
Brzmi obiecująco. Mangi łatwiej "upolować" niż anime. Z wiadomych powodów*. Plus, są tańsze.



Moduł na wystroju pomarańczowym?


Kwestia rozmiaru.*
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-08-2006, 19:08   

Eine kleine pytanie - strona z anime ma screenshoty, czy recenzje mang mają być wzbogacone scanami stron ?
I dwa - mang w Polsce az tyle się nie ukazało by wystarczyło na naprawde długo, a obecny trend wydawania trzech tytułów miesięcznie raczej nie wskazuje na to by ta liczba drastycznie wzrosła.
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-08-2006, 19:23   

co do 1 punktu: na dzień dzisiejszy są dozwolone jedynie skany okladek.

ad 2. - Wierz mi, na razie wystarczy to co w Polsce wydano. Jeśli się to skończy, to Red. Nacz Mang sie będzie zastanawiał, co dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-08-2006, 19:32   

Grisz, o braku materiałów będziemy mówić jak sie skończą :] Zawsze można w zagraniczne wydania albo w skany wejść.

A parę skanów imo jest dobrym pomysłem, tylko jak całej stronie mangi zrobić resize żeby było cokolwiek widać a nie rozciagało to strony? Bo dawać ino kawałki to lekka pomyłka.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-08-2006, 09:52   

Toteż ja mówią o tym...
Sam mam na półce kilka wydań w języku Goethego (Lady Oscar, Count Cain, Ludwig Kakumei) a pisząc o shouio ai trzeba się oprzeć o skany, bo w Polsce takich tytułów niet.
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2006, 23:53   

A więc proszę bardzo. Najmłodsza odmnóżka Wielkiego Jenota ruszy raczej po cichu, bo nie przewidujemy na razie jej gwałtownej ekspansji - przynajmniej dopóki nie znajdzie się więcej tekstów i ludzi chętnych do ich pisania. Tanuki-Manga, jak już wspominałam, ma na razie obejmować wyłącznie polskie wydania - ze względów czysto organizacyjnych. Dla tych, którzy narzekają, że to mało, powiem: zróbmy to, przynajmniej dla najpopularniejszych serii, a potem pogadamy.

Strona znajduje się tutaj: http://manga.tanuki.pl - na pewno wymaga jeszcze sporo poprawek i to nie jest wersja całkowicie oficjalna, więc prosimy o wyrozumiałość dla ewentualnych błędów. Będziemy dopracowywać sposób prezentacji informacji, więc uwagi są mile widziane.

Teraz najważniejsze, czyli REKRUTACJA. Dostęp do polskich mang jest z pewnością tańszy i łatwiejszy niż do polskich (i niepolskich) anime, więc szczerze mówiąc liczę na to, że zachęci to osoby, które chętnie by coś napisały, tylko całe anime, jakie znają, ma już dawno recenzje. Co zatem jest nam potrzebne?

1. Recenzje całych mang - czyli odpowiedniki naszych recenzji anime. W tym przypadku, oczywiście, mogą dotyczyć także mang nadal wydawanych. Taka recenzja może powstać na podstawie wszystkich dostępnych materiałów - jeśli np. w Polsce wydano 2 tomiki, a my wiemy, że w 20 fabuła zagrzebuje się w mule i tam zostaje, możemy o tym napisać. Treść - no, jak to recenzja. Proponuję zorientować się w tym, co jest wstawione, choć to bardzo mała próbka.
Potrzebne dane techniczne:
- Tytuł główny / tytuły alternatywne
- liczba tomików oryginału / liczba tomików wydanych w Polsce
- lata wydawania oryginału / lata wydawania w Polsce
- wydawca oryginalny / wydawca polski
- gatunki
- oceny do recenzji: bohaterowie, fabuła, grafika; całość

2. Recenzje tomików. Ponownie odsyłam do tego, co już jest wstawione. W zależności od potrzeby mogą być na 2 akapity, albo dłuższe - grunt, żeby dawały pojęcie, czego się po danym tomie spodziewać. Proponuję zwracać uwagę na jakość wydania - papier, druk, tłumaczenie (np. czy tłumaczone są efekty dźwiękowe etc.).
Potrzebne dane techniczne:
- tytuł
- numer w serii
- liczba stron
- wydawca
- ISBN (nieobowiązkowo; powinien być na tomiku)
- data wydania (rok, rok-miesiąc, rok-miesiąc-dzień - w zależności od tego, co mamy)
- skan okładki
- oceny do recenzji: treść, wydanie
Uwaga: można przesyłać opisy tomików dla mang, które nie mają głównej recenzji - ale wtedy proszę też o dane techniczne dla mangi

3. Wprowadzanie danych. Nie bardzo wierzę, że w ten sposób kogoś znajdę, ale warto spróbować. Chodzi o wprowadzanie danych dla polskich wydań mang i pilnowanie, żeby było na bieżąco. Robota na początku (przekopywanie się przez już wydane) upiorna, potem wymaga głównie sumiennego sprawdzania, co się pojawia w nowościach/zapowiedziach wydawniczych. Wymaga osoby lubiącej mangi, systematycznej i wystarczająco godnej zaufania, by mogła zostać wpuszczona do bazy... Nie wymaga natomiast twórczej kreatywności, potrzebnej przy pisaniu recenzji - to praca bardzo odpowiedzialna, ale techniczna. Za to jeśli się sprawdzi, osoba taka ma zagwarantowane wysokie miejsce w Redakcji Tanuka.

W grę wchodzą mangi, manhwy i ewentualne pokrewne. Teksty oczywiście przesyła się do mnie, przynajmniej dopóki nie znajdziemy ofiary znającej się na redakcji. Ewentualne pytania, komentarze i rezerwacje proszę na razie zgłaszać w tym wątku.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2006, 23:19   

Hm, odzew przeszedł moje najśmielsze oczekiwania... Może ktoś chociażby napisał, że kolorki ładne? :>

Wyjaśniam na życzenie paru sztuk redakcji, o co chodzi z tym uzupełnianiem danych. Rzecz wymagałaby bobrowania po stronach wydawnictw mangowych (jest ich kilka na krzyż, nie oszukujmy się). Zwykle mają tam podaną listę tego, co wydali. Jeśli są tam szczegóły techniczne - extra. Jeśli nie ma, trzeba dany tomik zapuścić w google i zobaczyć - w wynikach wyjdą różne księgarnie i zazwyczaj w którejś z nich będzie można potrzebne dane pozyskać (zwykle taka księgarnia ma więcej tomików w ofercie, więc jak się jedną namierzy, to można sporo danych zebrać). Dane dotyczące oryginalnych wydań mang można będzie znaleźć na Anime News Network.

Uzupełnianie na bieżąco będzie wymagało odwiedzania - raz na tydzień, raz na miesiąc - stron wydawnictw i sprawdzania, co się pojawiło w ich nowościach. Poza koniecznością pamiętania o tym nie powinno być bardzo pracochłonne.

Moje wymagania praktyczne są w tym przypadku dość proste. Nie mam czasu i możliwości stać nad taką osobą i co tydzień sprawdzać, czy coś zrobiła. Gdybym miała ten czas, mogłabym równie dobrze sama te dane wprowadzać. W związku z tym tak naprawdę zależy mi na jednej rzeczy: rozumiem, że z góry nikt nie wie, czy sobie poradzi i w związku z tym się boi. Żadna hańba od takiej roboty odpaść. Chodzi mi tylko o to, żeby w razie czego szczerze mi powiedzieć, że się nie daje rady, albo że się to znudziło - i ile jest zrobione. Niechby i nic nie było zrobione, nie będę na nikogo krzyczeć, słowo honoru ;) Natomiast bardzo mi zależy żeby nie było sytuacji, w której po grubym niewczasie się okazuje, że w tym jest koszmarny bajzel, a z 'redaktorem' skontaktować się nie da, bo bojąc się gniewu avellanowego przestał odpowiadać na maile i odczepił internet, telefon i prąd.

OK... Jakaś reakcja, anyone?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-09-2006, 23:33   

Noo... Mi osobiście się podoba. A kolorystyka chyba najlepsza ze wszystkich stron z "rodziny" Tanuki :>

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-09-2006, 23:44   

Hmm... może gdyby były już linki w nagłówku forum i tanuki-anime (ja takowych nie widzę) to zainteresowanie by wzrosło...
Z czasem mogę spróbować coś pomóc, w innym wątku postnąłem ci Ave detale do 4 tomów love hina.
Co do lay'a, wyrażałem się - więcej niż optymistycznie - kiedy powstał, kilka miesięcy temu. Pomagałem nawet wybierać postaci ^^ Więc dla mnie to było bardziej długo oczekiwane zdjęcie zasłony niż nowość. Ale cieszę się że rzecz ruszyła wreszcie z miejsca!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group