FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Tanuki Manga - rezerwacje - old
Wersja do druku
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 21-09-2006, 16:39   

< uklon > przepraszam < uklon >

Elfen Lied bedzie ciekawym pomyslem :)

PS: Jesli w polsce nie wydano Elfen Lied to niech mnie piorun trzasnie, pan bog zamiecie, a matka natura wyrzuci smieci...

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-09-2006, 17:00   

Ani ELfen Lied ani Mai Hime w Polsce nie wydano, co więcej, żadne wydawnictwo się do wydania tych tytułów nie zabiera w najbliższej przyszłości.
Proponuję, w razie jakichś wątpliwości, sprawdzać na stronach polskich wydanictw mangowych (JPF, WANEKO, EGMONT, KASEN, MANDRAGORA) lub spytać tutaj.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-09-2006, 17:01   

Lila napisał/a:
PS: Jesli w polsce nie wydano Elfen Lied to niech mnie piorun trzasnie, pan bog zamiecie, a matka natura wyrzuci smieci...

Ano nie wydano, ostatnio coraz mniej mang wychodzi...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 21-09-2006, 17:18   

Celem przypomnienia dla chętnych do recenzowania:

Opisujemy TYLKO i WYŁĄCZNIE mangi wydane w Polsce.

Jeśli jakaś seria jest w trakcie wydawania, MOŻNA przy opisie całej serii korzystać z pozycji obcojęzycznych - wiadomo, że w takim wypadku część recenzji tycząca się wydania w Polsce (papier, tłumaczenie) nie będzie pełna, lub będzie obejmować TYLKO te tomy, które zostały wydane.
Tomiki opisujemy bazując WYŁĄCZNIE na materiałach dostępnych legalnie w Polsce.

Lista rezerwacji: Pierwszy post w temacie

Co jest potrzebne do recenzowanego tomiku: http://forum.tanuki.pl/tematy29/2353.htm#90818

Deklaracje, co się chce opisywać, powinny zawierać: ilość (czyli recenzja całości i/lub ilu tomików) i przynajmniej termin najbliższy dostarczenia ich. Bo znów będzie, że ktoś powie, że napisze, a potem zapomni.

Lista mang wydanych w języku polskim jest dostępna w następujących wydawnictwach:
JPF
Kasen
Egmont> świat komiksu>serie komiksowe>manga
Waneko
Mandragora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-09-2006, 10:21   

Będzie, że znów strasze Nowych, ale...

Musicie wiedzieć to, że jeśli ktoś już zarezerwował jakiś tytuł albo np. z jakiegoś powodu strona nie przyjmuje go (jak np. my, nie przyjmujemy zagranicznych mang - co innego z anime) jeszcze niczego nie znaczy. Strony internetowe prowadzone przez fanów tak naprawdę opierają się o wysiłek i dobre chęci ludzi, którzy obiecali lub też mocno przed sobą postanowili, że coś zrobią. To jeszcze nie znaczy, że zrobią to faktycznie... Ludzie zajmują się różnymi rzeczami, nie zawsze starcza im czasu, umiejętności, czasem rezygnują albo zmieniają plany. Warto więc wrócić ze swoim pomysłem po jakimś czasie, a nóż - widelec będzie się miało szczęście i zwolni się kolejka.

Nawet, jeśli kolejka się nie zwolni to nie znaczy, że nie ma nic do roboty. Tanuki jest - co tu kryć - stroną dość dużą, a Mangi tylko jej niewielką częścią. Zawsze będzie co na nim robić:
- Można recenzować Anime. Owszem, mamy dużą bazę, 700 tytułów to chyba najwięcej w Polsce. Nie mniej jednak to chyba nawet nie jest 1% tego, co w ogóle nakręcono. Zawsze znajdzie się coś, co ktoś oglądał, a nie ma to własnej recenzji. Rzeby daleko nie szukać: Yaiba. Co więcej są jeszcze serie, które powinny dostać recenzje alernatywne, jak Berserk albo Full Metal Alchemist.
- Można pisać ficki.
- Można będzie pisać hasła do słowniczka (jak powstanie, czyli pewnie za jakieś pół roku).
- Można zostać grafikiem. Nigdy takiego nie mieliśmy na stałe, a bardzo by się przydał.
- Można zostać tłumaczem. Najbardziej naturalnie poszukiwani są tłumacze i native speakerzy do japońskiego, ale dla anglistów (i wszystkich innych) też znajdzie się praca, choćby w czytelni.
- Można wprowadzać do bazy okładki z tych nieszczęsnych, polskich wydań anime, bo to jest robota, do której nie ma chętnych.
- Można robić setki innych rzeczy, o których nawet nie pomyślałem.

Tak więc naprawdę nie warto się zniechęcać tylko dlatego, że pierwsza propozycja nie została przyjęta. Zawsze można znaleźć sobie do zrobienia coś innego, a naprawdę warto. Praca przy stronie jest naprawdę fascynująca, człowiek odkrywa w sobie zdolności, o których nawet nie miał pojęcia, poznaje niesamowitych ludzi, uczy się. To daje satysfakcję.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-09-2006, 10:47   

Dodam tylko, że o ile w recenzjach mang bazujemy na wydanych w Polsce, o tyle w recenzjach anime preferowane są pozycje niepocięte i w miarę możliwości oryginalne. Dlatego np. to co emitowała RTL7 (TVN7) mozna zrecenzować, o tyle to, co jest na Poloni 1 juz nie.
To co napisał Zegarmistrz powyżej jest prawdą - nie zniechęcajcie się, zawsze można COŚ od siebie dołożyc i zapisać się dla potomności, jako jedna z osób, które tworzyły coś wyjatkowego. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 23-09-2006, 09:09   

Mogłabym zrecenzować 'Zapiski detektywa Kindaichi', na podstawie tego, co wyszło w Polsce więc trudno by było mówić o recenzji serii. I 'Wild Rocka', ale to yaoi i nie wiem, czy eee pasuje do profilu strony.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-09-2006, 11:44   

Dida napisał/a:
I 'Wild Rocka', ale to yaoi i nie wiem, czy eee pasuje do profilu strony.


Pasuje.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-09-2006, 12:40   

Chryste panie, skleroza _^_

Wild Rock jest zajęty, przynajmniej w teorii... Jestem w połowie recenzji i zęby sobie zjadam na problemie z wysłowieniem się...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 03-10-2006, 13:44   

Przepraszam za zaniedbanie tematu.

Wstawiłam dzisiaj Nuku Nuku autorstwa Grisznaka, w kolejce czeka Ranma 1/2 - recenzja serii by Bianca. Czy te osoby, które coś deklarowały, a nie zaczynają właśnie roku akademickiego mogłyby coś może napisać? :> Bo, proszę Państwa, mamy nowego redaktora i naprawdę jedziemy z tym koksem...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-10-2006, 10:24   

No, widzę, że się znalazła ta felerna okładka...
Ja, choć zacząłem rok akademicki, w ciągu najbliższych tygodni postaram się napisać Metropolis.
Powrót do góry
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-10-2006, 13:19   

Przywiozłam sobie z domu te 10 tomów Edenu, kupiłam 11 i zabieram sie do czytania tego po raz kolejny.
Poza tym właściwie mam wolne przeloty, więc postaram się przysiąść do Wolf's Raina jak najszybciej.


EDIT: Chobitsa chcę! Chobitsa! *evil oczka*

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 28-01-2007, 12:25   

Chciałabym zarezerwować 'Wspomnienia Demona'. Na razie czytam tę serię jeszcze raz, ale już niedługo zabiorę się do pisania.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group