FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Discworld
Wersja do druku
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2008, 12:30   Discworld

Tak mnie zastanawiało. Czy dałoby się urządzić questa w Świecie Dysku?
To jedynie sugestia. Nie wszyscy co czytają Pratcheta lubią bawić się w multiświecie i odwrotnie (nie wszyscy co bawią się w multiświecie czytają Pratcheta). Rozgrywka nie wymagałaby znakomitej znajomości Świata Dysku. Akcja miałaby jeden cel przewodni i mogłaby się rozgrywać w Ankh-Morpork, Lancre, równinach Sto, Ramptomach oraz wielu nieznanych mieścinach/wioskach. Bohaterowie mogliby spotkać wiele znanych postaci (np Vimes, Dibler, Ridcully, Niania Ogg, Śmierć i wiele innych).
Możnaby być praktycznie każdym. Magiem, barbarzyńcą, wampirem (czarnowstążkowcem), trollem, krasnoludem, żebrakiem itd. (może nawet igorem). Ci co czytali wiedzą jak wygląda życie w Świecie Dysku i bedą wiedzieli jak mniej więcej opisywać wszystko.
Jeżeli znajdzie się paru chętnych to zapraszam. I pytajcie jeżeli coś was dręczy/męczy.
Akcja miłaby się toczyć po wydarzeniach z 'potworny regiment'- najnowszej książki Pratcheta wydanej w Polsce. Istnieje już azeta, straż jest zorganizowana itd.

Aha. Trzeba jakoś zacząć. Wprowadzonko...hmm....Mara pisze dobre wprowadzonka ...zobaczymy jak mi pójdzie...no więc:

- Kweeeeeeeeeeeeeeeeeeestor!!!!!!!!!
Rozlegał się krzyk po korytarzach Niewidocznego uniwersytetu. Studenci z zakłopotaniem patrzyli po sobie kiedy nadrektor szybkim krokiem maszerował do gabinetu kwestora jedynie w kapeluszu ociekając pianą z porannej kąpieli. Gdzieś w dali poza murami dało się słyszeć 'Bziuuuup'.
- Kweeeeestor!!!!!
- Taaaaak? -> powiedział Kwestor stojąc tuż obok nadrektora.
- Musisz mi coś wytłumaczyć. Co Stibons robi w swojej pracowni i dlaczego to co robi tak hałasuje?!
- Brlp...brlp...he? -> następne 'Bziuuuup'.
- Czy zażyłeś rano pigułki z suszonej żaby?
- Tanieee.
- Co jest tanie? Aha....
'Bziuuuup'

Tego samego dnia Ridcully miał wizytę w gabinecie patrycjusza. Ridculy siedział, natomiast Ventinari stał do niego plecami i patrzył na miasto przez okno. Powoli i spokojnie zaczął:
- Czy wiecie że straż otrzymała 23 zgłoszenia o pojawieniu się demonów?
- Och. Naprawde?
- A w azecie napisali 'Miasto miejscem wyrwy międzywymiarowej? Magowie milczą'.
- Mogę zapewnić że nie milczymy. Na uniwersytecie od rana panuje taki hałas i kłótnie że nawet bibliotekarz się dołączył.
Ventinari się odwrócił. Jego wzrok mógłby łamać podkowy. Ridcully umiał zauważyć kiedy nie należy dorzucać już drewna do ognia więc z dumą rzekł:
- Mamy urządzenie które wie co się dzieje. Mój najbardziej uzdolniony człowiek pracuje nad tym i sądzi że to wina największego skupiska magi.
- Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę. Ale czy nie Ankh-Morpork jest największym skupiskiem magii?
- Istnieje większe, lecz zapomniane. Zostało stworzone jeszcze za czasów walk czarodzicielów. Jest gdzieś w Ramptomach.
W tym momencie do gabinetu wszedł młody człowiek z notatnikiem i ołówkiem w ręku.
- A Pan DeWorde. Dobrze że pan przyszedł. Napisze pan ogłoszenie że poszukujemy smiałków do pewnego zadania. Proszę dużą czcionką napisać 'dobrze płatnego zadania'.
- Ale sir. -zaczoł Wiiliam- to jest Ankh-Morpork zgłosi się pół miasta!
- Dlatego powołuję komisję która wybierze odpowiednich ludzi. Wszystko odbędzie się tutaj w pałacu. Proszę jakby pan mógł niech pan zawiadomi pana Vimesa i szefów gildii.
DeWorde zapisał wszystko i wyszedł. Znał ten ton. Kiedy osoba prosi o coś takim tonem to lepiej jej nie zawieść. W szczególności że ta osoba rządzi miastem. Ridcully z uśmiechem wstał i skierował się do wyjścia.
- Widzę że nie jestem już potrzebny.
- Pan jako nadrektor UE będzie przewodził komisji. -> uśimech Ridcullego zniknął jak plama po praniu.
- A co będzie robić wasza łaskawość w międzyczasie jeżeli wolno spytać?
- Jutro do Ankh-Morpork przyjeżdżają ambasadorowie z całego świata. I jeżeli jakiś demon i innego wymiaru pożre kogoś kogo nie powinno się krzywdzić może pan być pewien że znajdę osobę która poniesie konsekwencje. A teraz żegnam.

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2008, 12:59   

Cytat:
Akcja miłaby się toczyć po wydarzeniach z 'potworny regiment'- najnowszej książki Pratcheta wydanej w Polsce. Istnieje już azeta, straż jest zorganizowana itd.

Pomysł questa - super, piszę się od razu. Jednak jeśli akcja miałaby się dziać po Regimencie to... musiałby ktoś zaspojlerować wydarzenia z tej części cyklu (dla innych osób nie zaznajomionych z tym tytułem też pewnie byłaby to pomoc). To jednak jak sam zauważyłeś nie miałoby tak dużego znaczenia, najważniejsza jest dobra zabawa i 100% znajomość ŚD nie powinna być wymagana :)
Pan B napisał/a:
Akcja miałaby jeden cel przewodni i mogłaby się rozgrywać w Ankh-Morpork, Lancre, równinach Sto, Ramptomach oraz wielu nieznanych mieścinach/wioskach.

Jeden cel ale wiele dróg ;-) Już mamy co najmniej dwa wątki a można by wymyślić więcej (niby ze sobą nie powiązanych) które koniec końców spotkałyby się w jednym miejscu! Okej, jakby co to masz we mnie pierwszego plajera :) Skończę tylko wystawianie książek na allegro i będę mógł napisać coś dłuższego...

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2008, 17:17   

Pomysł fajny, ale jak już wspomniał Amnezjusz (czyżby nick zaczerpnięty z pewnej książki?) przydałyby się informacje odnośnie zmian jakie zaszły od "Złodzieja Czasu" (właśnie wypożyczyłem i sądzę, że jutro będę po lekturze xD), przynajmniej w moim przypadku... ale ogólnie to się piszę, bo może być niezła jazda xD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2008, 18:29   

Po 'złodzieju czasu' niewiele się zmieniło. 'Straż nocna' wprawdzie cała akcja toczy się w Ankh-Morpork ale nie wnosi nic nowego. 'Potworny regiment' opowiada o całkiem innym miejscu do którego grając raczej byśmy nie zawędrowali. Wprawdzie możnaby ten kraj wykorzystać w tworzeniu swej postaci lub mówić o nim w czasie rozgrywki np:'Ach mój wujek służył w armii w Borogavi i oni tam...bla..bla..' lub 'pochodze z kraju gdzie jesteśmy dumni i ..bla..bla..'.

Amnezjusz napisał/a:
Jeden cel ale wiele dróg ;-) Już mamy co najmniej dwa wątki a można by wymyślić więcej


Prawda i o to tu chodzi. Natomiast większe zmiany w całej przygodzie lub wprowadzenie dużego wątku najpierw lepiej skonsultować z innymi w tym temacie. Oczywiście na wprowadzanie wątków zwz z własną postacią nie ma limitu. Np: ' A niech to! Gildia szwaczek ściga mnie za zszywanie skarpet na Mrokach bez ich zezwolenia' i podczas przygody szwaczki starają się dopaść biedaka.
Ale coś w stylu np: 'Wtedy za ich plecami pojawiły się szare postaci w bez osobowości i uczuć. -Musimy im przeszkodzić -Racja musimy - postaci znikają' wiadomo że chodzi o audytorów ich udział w tym wszystkim na pewno bardzo wpłynołby na całą akcję/przygodę więc takie coś należałoby wcześniej skonsultować.

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
Ferret Płeć:Mężczyzna
Kawaii desu~


Dołączył: 13 Maj 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2008, 15:48   

Teraz pytanie - czy coś z tego w końcu będzie xD?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2925549
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2008, 10:51   

NIc z tego nie bedzie. Trzy osoby to chyba jednak za mało na questa.
Więc spokojnie można zamknąć ten temat. Chociaż sam pomysł uważam za dobry. Jednak moje obawy w związku z małą ilością osób chętnych były jak najbardziej uzasadnione.

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 20-06-2008, 11:26   

Zamykam. Gdyby ktoś chciał ożywić koncept, zapraszam na PW.
Mara

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-07-2009, 20:58   

Na prośbę Pana B. wskrzeszam temat. Proponuję potraktować go jako komentarzowy, a właściwego questa założyć w nowym. A poza tym - powodzenia! :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2009, 12:20   

Wiadomo że quest jeżeli się zacznie to w nowym 'temacie'. Tutaj tylko są zbierane wstępne informacje. Jeżeli są chętni do gry to pisać tutaj.

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
Kitkara666 Płeć:Kobieta
Ave Demonius!


Dołączyła: 17 Lis 2008
Skąd: From Hell
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Syndykat
PostWysłany: 09-07-2009, 12:54   

Na razie ja nie mam nic do roboty, więc moge w to wejść,hehe. Ale Śmierć to moja działka :D a będzie Rincewind?

_________________
Don't let them ever tell you that you're too small
'Cause your fate comes from within
You are strong forever, you heard the call
In the night the crimson light is bleeding
A new life shall start with a freedom heart
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
28180514+-+jak+coś+dać+znać+jeśli+ktoś+chce+pisać+zemną+na+gg+najpierw+mailem+albo+na+pw
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-07-2009, 14:42   

A standardowa ilość absurdu w tematach fabularnych Wam nie wystarcza? >]
Powrót do góry
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 09-07-2009, 15:29   

Cytat:
A standardowa ilość absurdu w tematach fabularnych Wam nie wystarcza? >]

Absurdu nigdy dość!

Ja też się zgłoszę a co! Może jak się znajdą jeszcze dwie koleżanki to założymy trio wiedźm... A jak nie to zaklepuję robote w azecie^^

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-07-2009, 16:02   

Też się piszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 10-07-2009, 12:09   

Po kolei.
1) "śmierć to moja działka" nie wiem o co za bardzo chodzi, w każdym razie granie postacią z fabuły książkowej jest wykluczone
2) "czy będzie rincewind" - to zależy od graczy :] , proponuję jednak aby nie wprowadzać postaci fabularnych na stałe, np że niby rincewind towarzyszy nam całą drogę<- nie, niech takie postaci się pojawiają i znikają
3) co do absurdu..hehe... bardzo mile widziany
4) "trio wiedźm" jednak ciekawiej będzie jeżeli postaci będą zróżnicowane, a propo postaci..
5) postaci -> jest osobny temat dotyczący postaci, każdy chętny niech stworzy tam swoją postać na dowolny sposób, propozycja: nie ujawniajcie zbyt wiele z przeszłości i dziwactw postaci, niech to wychodzi podczas gry , skupcie się raczej na wyglądzie, głosie, zachowaniu(tym 'normalnym') itp

6) gdy już wszyscy stworzą swe postaci to pozwolicie że jako pierwszy zacznę a potem alleluja i do przodu
ja żadko bywam na forum (mało czasu) ale postaram się raz na dzień coś napisać

7) Aha, pisanie, niech każdy zacznie od siebie aż wszyscy się spotkamy a dalej to już każdy po kawałku fabułę do przodu uwzględniając inne postaci (jak zwykle to bywa w takich questach) po przeczytaniu opisów postaci innych można mniej więcej przewidzieć ich zachowania ale nie posuwajcie się za daleko

8) wszelakie pytania, skargi, zażalenia zgłaszać tutaj

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
Kitkara666 Płeć:Kobieta
Ave Demonius!


Dołączyła: 17 Lis 2008
Skąd: From Hell
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Syndykat
PostWysłany: 10-07-2009, 12:21   

aha, takie buty... No dobra. Ale można chyba używać po prostu swoich postaci, tych ktorych portrety mamy już napisane, czy chodzi Ci, aby stworzyć zupełnie nowe specjalnie do tego q?

_________________
Don't let them ever tell you that you're too small
'Cause your fate comes from within
You are strong forever, you heard the call
In the night the crimson light is bleeding
A new life shall start with a freedom heart
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
28180514+-+jak+coś+dać+znać+jeśli+ktoś+chce+pisać+zemną+na+gg+najpierw+mailem+albo+na+pw
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group