FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Temat rekrutacyjny.
Wersja do druku
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-07-2009, 18:53   Temat rekrutacyjny.

W pogoni za Mozarusem, czyli Czasy Kłopotów wersja 2.0


Z serii „MAC przedstawia” – tym razem chcielibyśmy zaoferować kampanię osadzoną w settingu Forgotten Realms. Motywem przewodnim miałaby być inwazja (za pomocą pary portali w środku pustynnego państwa) sił Bractwa na ziemię Mulhorandu, częściowo z powodów czysto ekonomicznych (chęci stworzenia sobie bogatego i samowystarczalnego przyczółka w Zapomnianych Krainach, który miałby pełnić rolę zaopatrzenia tudzież pośrednika handlowego), częściowo z powodów religijnych („program” obejmuje np. zniszczenie teokracji mulhorandzkiej), a częściowo z pobudek czysto osobistych (dążenie do wyrwania sobie własnego państwa tudzież zemsta na Mozarusie) w roku 1372 RD (zaraz po Tarczowym Wiecu).

Oczywiście, walki orężne w tym państwie nie miałyby być jedynym wątkiem – osobiście planuję choćby wesprzeć Wolny Unther swoją osobą, swoim złotem oraz lokalną kompanią najemniczą. Jak ktoś chce – może się dołączyć do sił Wolnego Untheru, tudzież do kolaborantów lub wojsk okupacyjnych. Wtedy otrzymamy miast „wojny” politykę oraz walkę o ludzkie sumienia. Oprócz tego, ktoś mógłby zapragnąć wyjednać jakąś pomoc dla państwa w imieniu jego władz – co byłoby zadaniem epickim. Choćby z tego powodu, że mamy kilku ludzi, którzy wprawdzie z walkami w szyku nie mają zbyt wiele wspólnego, lecz z ochotą powitaliby małe „polowanie” – ew. oczernianie Mulanów na dworach całego Faerunu ;) W takim wypadku mielibyśmy subkampanię, która nie miałaby wiele wspólnego z wojskowości, a dużo więcej – z jedwabistą mową, machaniem mieczem tudzież szybkim rzucaniem czarów.

Kim można zagrać? Well, role są różne. Można zagrać faraonem. Można zagrać prostym wieśniakiem. Można zagrać zwykłym przyjezdnym poszukiwaczem przygód, wiernym obcego boga, który wyrusza z misją przekonania danego Kościoła do pomocy napadniętemu krajowi (a oprawcy Bractwa wyruszają tuż za nim…). Można zagrać inkarnacją lokalnego boga. Można zagrać jednym z Północnych Czarodziei z Mersembar. Można zagrać prawie wszystkim – acz nie chciałbym widzieć sojuszu złożonego z: Ao, władców Chessenti, Szass Tama, przywódcy Północnych Czarodziejów, awatary Mulhorandzkiego boga…

Tak więc, chciałbym otworzyć "rekrutację" - może któryś z was chciałby dołączyć do Zuej Armii tudzież do bohaterów czy antybohaterów Faerunu, którzy pokonać chcą wylewającą się z portali hordę? :P A może ktoś (z wszystkich kandydatów na tą funkcję… w liczbie osób: 1) będzie chciał umknąć przed sprawiedliwą ręką Kościoła… bądź Kościołowi tą rękę odrąbać? :P

FAQ:

1. Czemu bogowie Mulhorandu nie zniszczą sił Kościoła w przerwie miedzy pierwszym a drugim daniem?
Odp. Ponieważ, wzorując się na starożytnym imperium Imaskaru, Bractwo zaprzęgnie swoich magów do ustanowienia bariery izolującej bogów i ich moc od Faerunu. (wzmianka o barierze jest np. w ZK: Opisie Świata czy Lost Empires of Faerun)
2. Dlaczego więc inne nacje również nie wykorzystują owej bariery.
Odp. Ponieważ nie mają potrzebnej ku temu wiedzy.
3. Dlaczego MAC ma potrzebną wiedzę?
Odp. Ponieważ posiądzie Imaskarcany, które przechowywać mają wiedzę Imaskaru. (opis części Imaskarcan – w Lost Empires of Faerun, tudzież Underdark)
4. Dlaczego inne bóstwa nie interweniują?
Odp. Ponieważ panteon mulhorandzki trzymał się raczej na uboczu, wskutek czego nie ma wielkiej sieci „sprzymierzeńców” – tudzież w Mulhorandzie nie ma dużej grupy innowierców.
5. Imaskar upadł, ponieważ Ao pozwolił bogom Mulanów przemycić przez barierę swoje awatary. Czemu historia się nie powtórzy?
Odp. Może się powtórzyć – niemniej awatary interpretujemy raczej według drugiej, aniżeli trzeciej edycji Dungeons and Dragons (ponieważ obejmowała Czas Kłopotów, dużo lepiej nadaje się do symulacji takich wydarzeń). Co za tym idzie, są one potężne – ale niekoniecznie potężniejsze od najpotężniejszych śmiertelników.
6. Mogę zagrać awatarą boga Mulanów?
Odp. Oczywiście! Tylko dobrze byłoby znać doktryny.
7. Czemu atak na Mulhorand niekoniecznie oznacza Wojnę Światową?
Odp. Ponieważ sąsiedzi Mulhorandu nie są zbytnio skorzy do pomocy – okupowany Unther nie pomoże, Murghom i Semphar są w pewnej odległości od pustynnego państwa itd., Thay ma wielu wrogów, a Mulhorandu nie lubi … dokładne wyliczenie mogę na zamówienie wysłać na PW. Zresztą – przy pewnym wysiłku można będzie wciągnąć do wojny inne państwa.
8. Jakie siły Bractwo może przeznaczyć na podbój Faerunu?
Odp. Pierwotnie, przez portale do Mulhorandu przejdzie dobre siedemdziesiąt pięć tysięcy ludzi. Uzupełnienia są możliwe – póki portale fizycznie istnieją, MAC jest w stanie skierować na ZK niemal nieograniczone siły, aczkolwiek wielkość imperium wymusza dość duże odstępy pomiędzy przybyciem kolejnych posiłków.
9. Czy Kościół Praworządności uda się do Faerunu?
Odp. Tak. Zostanie teleportowany dzięki maestrii Fei Wonga oraz liczbie wspomagających go czarodziei.
10. Ależ Kościół Praworządności to superpower!
Odp. Nie większe niż przykładowo miasto Pomrok. Zresztą, z powodów technicznych kostura używać nie będziemy – jak również z powodów dyplomatycznych (nie chcemy zmasowanego ostrzału firewallami wszystkich faeruńskich magów).
11. Czy magia Kościoła działa niezależnie od Splotu i Cienistego Splotu?
Odp. Tak, to tzw. Kicający Splot ;-) Ograniczony jednak terytorialnie – działający jedynie w promieniu kilkuset kilometrów od Kościoła. Niektórzy z nas będą jednak korzystać z przedmiotów magii faeruńskiej.
12. Dlaczego siły wspierające Wolny Unther nie są traktowane podejrzliwie?
Odp. JESTEM traktowany podejrzliwie – jednakże nie widać żadnego związku między moją osobą a Kościołem. Walczyć będę za pomocą najemników (werbowanych za tajemnicze fundusze) niezwiązanych z Bractwem tudzież (zależy od rozwoju wydarzeń) rebeliantów untherskich, a dywersja na tym terytorium (póki co…) nie będzie miała wymiaru religijnego.
13. Czy Espadon będzie działał w ZK?
Odp. Nie. Chyba, że ktoś wpadnie na pomysł wezwania floty kosmicznej Evermeet.
14. Czy oferta jest ostateczna?
Odp. Nie. Można dodawać własne pomysły, konsultować się z twórcami przez jakiekolwiek kanały łączności itd.
15. Czy oferta jest skierowana do kogoś konkretnego?
Odp. Tak. Kierujemy ją do każdego, kto lubi dobrą zabawę.
16. Kiedy quest się rozpoczyna?
Odp. Na dniach powinniśmy skończyć nasze przygotowania i zaczynać – aczkolwiek to zależy też od liczby chętnych.
17. Jaka znajomość Faerunu będzie potrzebna?
Odp. Pewna znajomość będzie koniecznie – niemniej jestem przekonany, że można tak sobie dobrać rolę, aby nawet z niewielką znajomością świata dobrze się bawić. Zresztą, nie sądzę, aby wiedza z wszystkich podręczników dodatkowych była zbyt często potrzebna.

W razie czego zresztą na MACowym IRCu mogę za infolinię robić :P

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-07-2009, 23:10   

Ekhm...

Pomimo ostatniego punktu FAQu (swoją drogą, dobre ;p) odnoszę wrażenie, że jednak bez niezłej wiedzy na temat FR ciężko będzie tutaj grać. Co dotyczy choćby mnie, moja wiedza na temat świata ogranicza się do faktu, że przeszedłem kilka cRPG osadzonych w tamtejszych realiach ;p Dlatego wszelakie zależności polityczno-gospodarcze jak i wszelakie kwestie "techniczne" odnośnie magii i bóstw są dla mnie równie enigmatyczne jak balet mongolski.

No ale, moje problemy to moja sprawa, nikt nie powiedział, że muszę tam grać (oby mnie nikt nie wyprowadził za chwilę z błędu ;p). Ja mam pytanie dotyczące jednak kwestii fabularnych. Portale, 75-cio tysięczna armia, zaciąg najemników...kiedy to wyznaczyłem fundusze na ten cel i czego kosztem...? ;p Bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-07-2009, 23:41   

Costly napisał/a:
muszę tam grać

Cieszę się, że czujesz przymus ;)


Costly napisał/a:
Portale, 75-cio tysięczna armia, zaciąg najemników...kiedy to wyznaczyłem fundusze na ten cel i czego kosztem...? ;p Bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć ;p

Możesz zawetować decyzje Altruisty... Chcesz? :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-07-2009, 04:57   

Panowie...przyznaję, wznosicie się na wyżyny. Ponieważ jedna z moich postaci natywnie z Abeir-Torilu pochodzi i na dodatek siedzi u Was w kościele... grzechem byłoby się nie przyłączyć >]

Dodam iż wszystkie potrzebne informacje można bez większego problemu znaleźć w sieci.

ps skoro taki temat już powstał, a pytanie pokrewne jest...gdzie wcięło stronę dnd.pl?

pps wybrany rok kampanii oznacza, o ile się nie mylę, iz pewien szczególny drow wypełz już na powierzchnię...niestety.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2009, 10:41   

Sm00k napisał/a:
pps wybrany rok kampanii oznacza, o ile się nie mylę, iz pewien szczególny drow wypełz już na powierzchnię...niestety.
Spójrz na to z drugiej strony - teraz łatwiej będzie go znaleźć i ubić ;)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 06-07-2009, 13:02   

W sumie sama nie wiem czy się zgłosić... z jednej strony o D&D nie wiem prawie nic, jedynie tyle ile da się wyciągnąć z Neverwinter Nights 2 i Maski Zdrajcy... a z drugiej to moja ulubiona gra, no i ciągnie mnie do tego questa^^


Cytat:
Sm00k napisał/a:
Cytat:
pps wybrany rok kampanii oznacza, o ile się nie mylę, iz pewien szczególny drow wypełz już na powierzchnię...niestety.

Spójrz na to z drugiej strony - teraz łatwiej będzie go znaleźć i ubić ;)

A tak konkretnie to o kogo chodzi?

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Smk
Gość
PostWysłany: 06-07-2009, 13:16   

Drizzt Do'Urden. Nie kuscie mnie :/
Powrót do góry
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-07-2009, 14:47   

Bezimienny napisał/a:
Spójrz na to z drugiej strony - teraz łatwiej będzie go znaleźć i ubić ;)

O likwidowaniu grupy heretyckiej z Mithirilowej Hali zapomniałem, jednakże myślę, że pro publico bono można dołączyć to do naszego programu. Póki statek z postu Fei nie odpłynął zbyt daleko, nic nie jest stracone ;)

Sasayaki napisał/a:
A tak konkretnie to o kogo chodzi?

Wstyd. Nie znać naczelnego dobrego drowa Faerunu... :P

Oczywiście, o Najgorszą Postać Faerunu (zwolennicy Drizzta - nie bić :P), czyli Drizzta Do'Urdena. Nie dość, że miał czelność ze swoją spaczoną psychiką wyleźć na światło dzienne, to jeszcze odważył się przetrwać kilkanaście powieści i wciąż chodzić po Torilu...

sm00k napisał/a:
gdzie wcięło stronę dnd.pl?

Heh, dnd.pl i tak było "chodzącym trupem" od czasów pamiętnej sprawy Jierdana i zmiany "stylu" forum - ale ostatecznie zniknęło poprzez fuzję z Polterem.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Velg dnia 06-07-2009, 14:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-07-2009, 14:49   

Sasa, ty już wzięłaś udział w prologu do tej kampanii. Więc już taki mały udział masz.
Powrót do góry
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 06-07-2009, 15:23   

Velg napisał/a:
Wstyd. Nie znać naczelnego dobrego drowa Faerunu... :P

Baaaardzo mi przykro, ale w Neverku były tylko 2 skrajnie poboczne drowy... o panu Drizzcie nie było nic.


Cytat:
Sasa, ty już wzięłaś udział w prologu do tej kampanii. Więc już taki mały udział masz.

Nom, w sumie racja ^^ Ale i tak fajnie by było wsiąść udział w przygodzie, zwłaszcza że najprawdopodobniej nic innego nie będzie się działo w tym czasie w Multi.

Chyba poszukam jakiejś strony o D&D i się z zdziebko dokształcę :p

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-07-2009, 15:40   

Sasayaki napisał/a:
Nom, w sumie racja ^^ Ale i tak fajnie by było wsiąść udział w przygodzie, zwłaszcza że najprawdopodobniej nic innego nie będzie się działo w tym czasie w Multi.

Chyba poszukam jakiejś strony o D&D i się z zdziebko dokształcę :p

Obawiam się, że w przypadku członków Bractwa funkcjonuje system "domniemanej zgody" ;) Nie łam się, przełam się - zawsze tej słusznej stronie konfliktu mogę dostarczyć potrzebnych informacji :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 06-07-2009, 16:15   

Ależ tatku jak już questować to tylko po tej właściwej stronie^^ A skoroś taki miły... Ok! Huzia na Juzi... znaczy Faerun!

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-07-2009, 16:18   

Bractwo MAC to jedyna właściwa strona ;>
Powrót do góry
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-07-2009, 16:40   

Bezimienny napisał/a:
Sm00k napisał/a:
pps wybrany rok kampanii oznacza, o ile się nie mylę, iz pewien szczególny drow wypełz już na powierzchnię...niestety.
Spójrz na to z drugiej strony - teraz łatwiej będzie go znaleźć i ubić ;)

Ile razy można go ubijać
Wchodzę

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Serik
Gość
PostWysłany: 06-07-2009, 17:13   

Cytat:
Spójrz na to z drugiej strony - teraz łatwiej będzie go znaleźć i ubić ;)

Zabić Dro... Drizzta? Zróbcie to dla mnie! :D
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group