FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Pytanie o grupy
Wersja do druku
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-05-2010, 20:23   

Moderatorem grupy, jeśli już. Poza tym - co Ci zawinił biedny MAC? Bo jako osobnik z koniecznosci zapoznany z całością Twej tfurczości, widzę tylko element jakiejś „betonowej opozycji”...

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 08-05-2010, 20:25   

Echu_17 jak sądzę? Ponieważ użyłaś MACu jako przykładu sądzę, że mogę się spytać: Co my takiego zrobiliśmy?

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Echu
Gość
PostWysłany: 08-05-2010, 20:25   

Velg napisał/a:
Ci zawinił biedny MAC?

Nie lubię chamstwa.
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-05-2010, 20:27   

A, ok, chodzi o administrację grupy a nie forum...

Przywództwo w grupie nie ma najmniejszego związku z administracją forum, ergo - szef grupy nie ma wpływu na banowanie czy wystawianie ostrzeżeń. Bany wystawia moderacja. Jeśli ktoś będzie rozrabiał - nieważne z jakiej grupy - dostanie bana. Nie uznajemy odpowiedzialności zbiorowej. Kropka.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 08-05-2010, 20:29   

Echu napisał/a:
Velg napisał/a:
Ci zawinił biedny MAC?

Nie lubię chamstwa.
Więc wszyscy równo jesteśmy chamscy? Jak miło...

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 08-05-2010, 20:30   

Jak uczestnicy grup się nie kłócą(rozrabiają). To oznacza, że ich związek romantyczny zdycha. Kłótnia jest ważnym elementem w małżeństwie Multiświatowym.:)

Podaj przykład udokumentowanego chamstwa jakiejś grupy.

Ja też nie lubię Chamstwa, Lizusostwa itd:)

Podałeś tezę i musisz ją teraz udowodnić czymś.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 08-05-2010, 20:35   

Mai_chan napisał/a:
To Lila jest w administracji? No proszę, ciekawych rzeczy się dowiaduję...

Ysengrinn napisał/a:
Gratulacje Lila! Nie chwaliłaś się.

WOW, ale fajnie ^^ Jak to człowiek sam o sobie dużo dowiaduje się od innych.

A co do MACa pamiętam stare czasy, kiedy co dopiero po powstaniu MACa była straszna masakra i kupa spamu ze strony tej grupy na forach Multiświata. Lekko nie mnie o tym pisać gdyż już wtedy nie bardzo interesowałam się co tu się dzieje. Prawda jest taka, że ponad połowa mojego ugrupowania ( a na pewno osoby co bardziej aktywne ) albo opuściły grupę i przeszły do innych albo siedzą całkiem bez żadnej grupy. Może zrobię porządek i powywalam co poniektórych, ale mam wrażanie, że nie ma już w Lisiej osób chcących pisać w multiświecie za naszą Federacje ani osób które chciały by wstąpić jako nowe duszyczki i reprezentować nasze barwy.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-05-2010, 20:45   

Caladan napisał/a:
Ja też nie lubię Chamstwa, Lizusostwa itd:)

Podałeś tezę i musisz ją teraz udowodnić czymś.

Ja jednak proponowałbym uznać kompetencje moderacji i stwierdzić, że jeśli grupy nie zostały zbanowane, to najwyraźniej istnieją ku temu powody... Bo przecież nie powiem, że takie bezcelowe pranie brudów na publice byłoby chamskie. O nie, co to, to nie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-05-2010, 21:31   

A ja uważam, że należy przeprowadzić lustrację i w ramach przeprowadzonej lustracji zbanować cały MAC, wszystkich jak leci, bez względu na datę dołączenia do MACu, jak kolega/koleżanka odważnie sugeruje. A co! Fajny dym będzie, nic się nie dzieje to akurat jak znalazł. Bong chika bong bong.*


*Mały murzynek dzwoniący na bębnach ilekroć pojawia się jakiś sarkazm, którego jakiś radośnie głupi nadgorliwiec mógłby na siłę nie zauważyć. Pożyczyłem od Crofe bez pytania, a co mi tam.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2010, 21:44   

Jeśli faktycznie grupa Melior Absque Chrisma jako całość, lub indywidualni użytkownicy do niej należący, swoim zachowaniem dali powód do ostrzeżenia/bana/rozwiązania grupy, sugeruję ten powód przedstawić - najlepiej przez PW do moderacji Multiświata (czyli Seriki). Jeśli takich konkretnych powodów nie ma, a dyskusja ta ma służyć tylko biciu piany i wyrażaniu swoich ogólnych niechęci, oraz pouczaniu moderacji, to dalsza rozmowa na dany temat sensu nie ma (i będzie tłumiona przez moderację z całą stanowczością, bezwzględnością i okrucieństwem).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-05-2010, 21:50   

Vodh, a Twój murzynek chce miotłą po łbie? :P

To teraz będzie Wielce Oficjalne Stanowisko Wyspecjalizowanej Moderacji Multiświata :P (która właśnie wróciła do domu, przeczytała i nieco ją zatkało ^^')

Ecchu, ja nie do końca wiem, o co Ci chodzi, więc uwzględnię dwa przypadki.

1. Ktoś zachował się wobec Ciebie niesympatycznie, czy też chamsko, tak jak napisałaś. Wówczas naprawdę nie patrzy się na grupę. Jeśli coś Cię uraziło, albo powiedz to takiej osobie, albo - jeśli uważasz, że polubowne załatwianie sprawy nie ma sensu - zgłoś się do moderacji i daj znać, że uważasz, że coś jest nie tak. Jeśli ktoś zasłużył, to oberwie po nosie.
1a) Jeśli uważasz, że ktoś zachował się nieładnie wobec innej osoby, nie karm trolla :)
A ogólnie: przewinienie jakiejś osoby nie ma NIC wspólnego z grupą, do której należy. Grupy to rodzaj "klubów towarzyskich", których członkowie razem się bawią, ale to jedyne, co ich łączy. Przecież jeśli jakaś Twoja koleżanka coś zbroi, to Ciebie nikt nie pociąga do odpowiedzialności, prawda? A na pewno nie będziemy odgórnie mówić ludziom, z kim się mają zadawać :P

2. Jeżeli poczytałaś Multiświat i odkryłaś, że jakieś grupy miały ze sobą jakieś konflikty czy wręcz prowadziły wojnę, to odpowiedź brzmi: i całe szczęście, tak ma być! Grupy mogą się ścierać i nie ma w tym nic złego, dopóki obie strony traktują to jako zabawę, a na szczęście tak zazwyczaj jest.

Nie bardzo wiem, skąd wniosek, zwłaszcza że w Multiświecie w tej chwili nie dzieje się zbyt dużo (a już na pewno nie ma w nim specjalnych konfliktów). Jeśli chodzi Ci o grupy nie tyle Multiświatowe, co ogólnoforumowe, to patrz wyżej - odpowiedzialności zbiorowej nie stosujemy.

Uznajmy to za koniec tematu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-05-2010, 22:12   

Cytat:
Czemu nie likwidujecie grup które rozrabiają?

To może ja tak od siebie ogólnie lekko obok tematu.

Na mój chłopski rozum to moderacja może zlikwidować grupę(związaną z multi) z trzech powodów.
1. Na prośbę jej członków - po im się znudziło, lub coś się wypaliło.
2. Lub jak się ewentualnie pojawi na forum nowy użytkownik, który powoła do życia jakiś "sztuczny twór" w którym nic się nie będzie działo. Dodatkowo moderator tejże grupy zniknie gdzieś po tyg i już nie wróci.
3. Za wulgaryzmy, sianie nienawiści - czyli usuwa się grupę, która powstała tylko i wyłącznie po to by jej członkowie mogli obrażać i napastować innych forumowiczów.

Może wystąpić jeszcze mały problem jak moderator udzielającej się grupy dostanie bana. No ale wtedy podejrzewam, że Administracja Tanuki w porozumieniu z członkami(poszkodowanymi przez swojego lidera-moderatora)przeniesie moderacje na innego jej członka.

Echu na każdym forum masz zbiór zasad, reguł którego użytkownicy(jeśli chcą się udzielać) muszą przestrzegać. Gdy forumowicze rozrabiają to są indywidualnie ukarani w zależności od stopnia swojego uczynku. Indywidualnie, bo nie może być na forum odpowiedzialności zbiorowej. Nie można karać dodatkowo kogoś za coś czego się nie dopuścił. No weź to na logikę. Chciała byś być ukarana za to co twój znajomy z grupy narozrabiał? Chciała byś razem z nim ponieść wspólnie konsekwencje? Nie sądzę ;-)
Dlatego więc przez zachowanie poszczególnych członków nie można usuwać całej grupy. Bo wtedy krzywdzi się pozostałe osoby.

Cytat:
Nie lubię chamstwa.

Zarzucanie chamstwa przyjaznym osóbkom takim jak Avalia, Sasayaki, Shadow Dancer, Kitkara, Shizuku czy Ichi_chan jest nie tylko bezczelnością, ale także głupotą. Nie dość. ze nas nie znasz to jeszcze dodatkowo wrzucasz wszystkich do jednego wora i imputujesz brak kultury osobistej.

Jeśli ktoś cie od nas obraził to napisz mi o tym na pm. Nie zignoruje cię.

Koniec tematu.
Powrót do góry
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-05-2010, 23:22   

MAC jest bardzo łagodną, nikomu nie wadzącą grupą, która spędza razem bardzo błogo czas, przy tym nikomu nie szkodząc. Lila, naprawdę nie rozumiem skąd w ogóle mogłaś skojarzyć ten bezsensowny wywód z moją grupą, przy tym ubliżając Bractwu. Jeżeli masz jakiekolwiek żalę, uwagi, itp. to z chęcią cię wysłucham osobiście. Nie musisz się gorączkować na forum.

Echu, jakaż to hipokryzja płynie z Twoich słów. Widzisz, ja za to nie lubię prostackich, butnych i bezpodstawnych żali innych.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-05-2010, 23:40   

Altruista napisał/a:

Zarzucanie chamstwa przyjaznym osóbkom takim jak Avalia, Sasayaki, Shadow Dancer, Kitkara, Shizuku czy Ichi_chan jest nie tylko bezczelnością, ale także głupotą. Nie dość. ze nas nie znasz to jeszcze dodatkowo wrzucasz wszystkich do jednego wora i imputujesz brak kultury osobistej.


Czemu nie wymieniłeś ani jednego męskiego osobnika MAC? ;p

Ja z swojej strony chciałem podziękować Echo - dawno nic nie robiliśmy i nie mówiło się o nas. Nudno było. Ot, MAC choć na kilka postów wraca na scenę ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-05-2010, 23:41   

Dobrze, Panie i Panowie. Dyskusja NAPRAWDĘ nie ma sensu w tym kształcie. Wydaje mi się, że wszystkie merytoryczne kwestie zostały wyjaśnione, a wyjaśnienie oskarżeń proponuję obu stronom załatwić prywatnymi kanałami, jeśli koniecznie musicie sprawę ciągnąć. Ani to konstruktywne, ani miłe, ani sensowne.

Temat wydzielam i zamykam.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group