FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-07-2009, 21:41   Forgotten Realms - komentarze.

Mój post de facto rozpoczyna kampanię, lecz nie wszyscy MACanci są już w Forgotten Realms (i główny wątek jeszcze się nie rozpocząć). Uznałem zwyczajnie, że operacja mająca na cel odwrócenie uwagi imperium powinna się zacząć nieco wcześniej - i jest niejako preludium dalszych wydarzeń. Armia Bractwa powinna przejść przez portal niebawem - jeden, maksymalnie dwa dni później w RL i kilka-kilkanaście dni później w czasie Zapomnianych Krain.

Daję więc wszystkim wybór - jeżeli postaci interesują głównie obcy najeźdźcy, można poczekać z angażowaniem się na przybycie armii głównej. Jeżeli ktoś jest untherskim patriotą lub zwolennikiem władzy Mulhorandu w regionie - można angażować się już teraz i walczy o wolność uciśnionego kraju / dominację starego imperium :P Można angażować się także, jeśli wcześniej się nie zgłosiło (zawsze lepiej grać w większej liczbie :D)

W każdym razie, prosiłbym tylko o brak teleportacji na miejsca tuż koło moich sił tudzież brak przesady w przesuwaniu czasu do przodu.

Sprawy techniczne:

1. Używana przez nas mapa Faerunu. Identyczna z tą dołączoną do ZK: Opisu Świata - i przez to zawiera Prawdę ;)

2. Moje wojska:

Srebrna Kompania
Głównodowodzący: Lareas
Second-in-command: Fedor

Skład:
1500 ciężkich piechurów.
1000 łuczników.
500 ciężkich kawalerzystów.
1 mag :P

Wolni Untherczycy

100 "tubylców" (generalnie lekka piechota - ale nazwanie tego "regularnym wojskiem byłoby rażącym nadużyciem...)

Edity związany z dowódcami - nieznaczny :P Ale nie ma to jak brak kontroli nad własną twórczością :D

_________________


Ostatnio zmieniony przez Velg dnia 11-10-2009, 12:48, w całości zmieniany 4 razy
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-07-2009, 22:05   

Czy ja mam omamy czy mapa jest trzecio edycyjna?

Momencik, tylko dokopie się do opisu regionu.
Powrót do góry
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-07-2009, 22:07   

Cytat:
Czy ja mam omamy czy mapa jest trzecio edycyjna?

Jest - rok 1372, bodajże dosłownie chwilę po Tarczowym Wiecu, to właśnie domyślny start kampanii w 3ed. DnD ;)

Zresztą, powiedziałem, że jest identyczna z dołączoną do ZK: Opisu świata (podręcznika do 3 ed. :P).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-07-2009, 22:38   

A przepraszam. Pamiętając rozważania z poprzedniego tematu nie doczytałem informacji.
Nadal doczytuję materiały źródłowe.
Powrót do góry
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-07-2009, 23:05   

Siedem tysięcy oblegających to część wojska mulhorandzkiego, o którym ZK: Opis Świata pisze: "W liczbie mieszkańców okupowanych miast nie ujęto około 20 000 mulhorandzkich żołnierzy, którzy aktualnie stacjonują w Untherze", a oblężenie miasta zasugerowało mi zdanie "Północni Czarodzieje chcieli wolności od Gilgeama, lecz nie spodziewali się, że z nią pod bramy przybędą miecze Mulhorandu" - no i to chyba wszystko co do tego, co użyłem w moim poście. (to tak na wszelki wypadek, jakby ktoś się czepiał :P)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-07-2009, 23:43   

Nie znalazłem opisu dokładnego miejsca materializacji kościoła i jak się wkomponowuje w otoczenie.
Albo zbyt zmęczony jestem.
Powrót do góry
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-07-2009, 00:25   

Bo jeszcze go w Faerunie nie ma - proste ;) Z wszystkich rzeczy związanych z MAC, to tylko ja jestem.

Edit:

Cytat:
Ja sam zajmę się operacją na zachodzie i odciągnę część sił Mulhorandu w przeddzień inwazji.

O. Oczywiście przeddnia nie należy traktować dosłownie...
Cytat:
Pozostawało więc tylko zbudować parę portali, prowadzącą do Mulhorandu i inwazja mogła stać się rzeczywistością.

A to a propos Kościoła.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-07-2009, 10:36   

Czyli fizycznie budynku być nie będzie, jeno przejścia, jak rozumiem.

ps znalazłem materiały źródłowe, odświeżam sobie sytuację geopolityczną Krain.

Gdzie są grający na harfach, gdy są potrzebni..

pps Rozpisujemy postaci na zasady czy bawimy się stricte fabularnie?
Powrót do góry
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-07-2009, 11:04   

Sm00k napisał/a:
Czyli fizycznie budynku być nie będzie, jeno przejścia, jak rozumiem.

Być będzie, ale przejścia są potrzebne do transportu armii - bo mamy złe doświadczenia co do niebronionego Kościoła.


Sm00k napisał/a:
pps Rozpisujemy postaci na zasady czy bawimy się stricte fabularnie?

Stricte fabularnie - bo tak szczerze, to niektórzy zapewne przy rozpisce na zasady skończyliby na poziomie greater god. Oprócz tego, pojęcia nie mam, jak mielibyśmy rozpisać się na zasady - jednakowy poziom dla wszystkich to absurd, a znaczne zróżnicowanie poziomów zabiłoby rozrywkę....

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-07-2009, 11:10   

Rozumiem. Wobec tego poczekam aż postawicie gmach w Krainach i dopiero wtedy włączę się do akcji.

Chyba że mi postać szybciej na gulasz przerobią..
Powrót do góry
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 09-07-2009, 11:58   

Jedna rzecz mnie mocno nurtuje, czy kraje Cormyr, Turmish, Chessenta i Chondath( zwłaszcza miasto Hlath)mają flotę morską , która choni nadbrzeża przed piratami.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-07-2009, 12:05   

Jestem skłonny przypuszczać, że tak - inna sprawa, że Chessentię trudno traktować jako jednolity kraj ;) W każdym razie, zakładam, że portowe miasta posiadają własne floty handlowe - a w tym czasach to to można dość szybko zmobilizować...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-07-2009, 21:51   

Armia Mulhorandzka.
Głównodowodzący: Karel
Second-in-command: generał lejtnant Manfred
Third-in-command: marszałek polny Rajmund

Skład:
1. Piechota
5000 czeladzi obozowej.
20000 łuczników.
10000 kuszników (pod dowództwem Rajmunda).
20000 lekkiej piechoty.
9000 pikinierów.

2. Kawaleria (całość pod dowództwem Manfreda):
7000 lekkiej kawalerii.
2500 konnych łuczników.

3. Jednostki specjalne:
1000 konnych gwardzistów Bractwa (osobista jednostka Karela
100 inżynierów.

4. Magowie:
2 x 50 magów bitewnych.
20 osobowa jednostka defensywna – poświęcona głównie neutralizowaniu ataków magicznych

Oprócz tego, armii towarzyszy 500 rycerzy Zakonu Nieba – pod osobistym dowództwem brata Filipa. Nie są oni podwładnymi Karela – i w myśl zarządzeń Pierwszego Sekretarza próba zawładnięcia nimi równoważna jest sądowi Inkwizycji, ale nie zmienia to faktu, iż zobowiązani są oni do współpracy z Karelem.

Armii towarzyszy również dziesięciu arcymagów – najpotężniejszych magów, pozostających pod osobistym zwierzchnictwem Costly’ego.

To tak w sferze technicznej - aczkolwiek nie są to informacje znane od razu waszym postaciom :P

Swój prolog swoim postem (rozgrywającym się 6 dni po ostatnim) skończyłem - teraz jestem już w tej samej czasoprzestrzeni, co wy i nie będę wykonywał żadnych gwałtownych przesunięć czasowych.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-07-2009, 14:35   

Jak widać, oddziały drowów stanowią zaledwie ułamek sił Bractwa, co prowadzi do faktu, że do otwartej walki raczej na razie nie dojdzie. Zakładam raczej wykorzystywanie przewagi logistycznej i transportowej po swojej stronie, oraz ewentualne starcia z siłami oddzielającymi się od głównej masy.

Zakładam jednak, że dom Shae'verth jest lepiej wyposażony (broń i uzbrojenie jest przygotowywane indywidualnie przez mistrza inżynierii i kowalstwa (oraz jego uczniów), oraz silnie umagiczniane), a jego żołnierze lepiej wyszkoleni i przyuczeni od sił liniowych Bractwa. Podobnie przyjmuję z magami, choć tu jestem otwarty na dyskusję.
Mam nadzieję, że biorąc pod uwagę charakter obu armii nie stanowi to problemu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-07-2009, 15:20   

Witaj Daerianie w kampanii, muszę przyznać, że jesteś odważnym człowiekiem. Tak trzymaj, a osiągniesz cel.

Przypominam wszystkim członkom MAC-u, że dowódcom w tej kampanii jest Velg. Wszystkie ewentualne pytania dotyczące kampanii proszę kierować do niego. Można je zamieszczać tutaj w komentarzach, lub wysyłać mu je poprzez pm. Jeśli będziecie mieli jakieś wątpliwości dotyczące waszego postu. Choćby takie czy dany wasz post jest na temat, to nie bójcie się go zapytać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 140 Idź do strony 1, 2, 3 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group