FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Wytyczne dla moderacji
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2006, 16:07   Wytyczne dla moderacji

1. Linki do stron oferujących ściąganie czegokolwiek są out of question. Podobnie do stron i forów zawierających wszelkie "sumy kontrolne" i inne namiary umożliwiające ściąganie.

2. Linki do stron z napisami też lecą bezwzględnie.

3. Dyskusje o programach do ściągania, namiary na te programy, dobre rady dotyczące ich obsługi - lecą.

4. Wymiana anime - jw.

5. Strony z AMV raczej zostawiać w spokoju. W przypadku kombinatów typu Youtube odpuścić sobie - prędzej czy później wywalają one treści pirackie pod naciskiem producentów.

Teraz zaczynają się schody. Bo nie róbmy z siebie idiotów - każdy normalny człowiek wie, że nasz strona działa na fansubach i nie ma co udawać, że importujemy sobie każde anime z Japonii. Dlatego:

6. Stwierdzenia typu "ja to ściągnę/ściągnąłem" zostawiać w spokoju, albo wywalać ale z paragrafu offtopu, a nie piractwa. Tępić wszelkie kontynuacje typu "a skąd?"

7. Rady typu "poszukaj fansubów" - zostawiać (udzielać), ale bez konkretów, z ewentualną formułką "google is your friend".

UWAGA: Wszystkie punkty dotyczą także zachowania Redakcji na ogólnym kanale irc.

Pytanie: czy jeszcze coś pominęłam, o czym warto byłoby zdecydować w tych wytycznych?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...


Ostatnio zmieniony przez Avellana dnia 24-07-2008, 16:05, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 27-12-2006, 20:51   

8. Sprawa MMPORGów. Zwłaszcza RO, Lineage i WoW, ale i inne się pewnie zaplączą...

Sugeruję ciąć linki do pirackich serwerów, natomiast same informacje z cyklu "gram na KDRze" zostawiać.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2008, 16:11   

W związku z nadchodzącym zjazdem i wyludnieniem forum z osób z zielonymi nickami postanowiłam w ramach środków zaradczych rozszerzyć uprawnienia Mary.

W tej chwili jest ona pełnym moderatorem na wszystkie działy i, tak jak wszyscy moderatorzy, ma niektóre uprawnienia dodatkowe (tzn. Junior Admina), obejmujące możliwość edytowania profili użytkowników (chodzi o możliwość wywalenie niestosownego awatarka albo sygnaturki, jeśli użyszkodnik robi problemy) oraz banowania.

Przy okazji te same rozszerzone uprawnienia przydzieliłam Teukrosowi, bo zauważyłam, że jako jedyny z moderacji ich nie ma.

Jeśli chodzi o całą resztę, to przypominam, że na tanukozjeździe będą laptopy i będzie jakiś net, ale prawdopodobnie forum będzie sprawdzane mocno nieregularnie - a z doświadczenia wiemy, że czasem parę godzin może robić sporą różnicę, w dodatku net komórkowy może zdechnąć nagle. Więc Mara nie tyle ma całkiem sama sobie radzić, ile być w stanie przeprowadzić jakąś szybką akcję sprzątającą i ewentualnie wezwać pomoc.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-07-2008, 16:31   

W razie czego również mogę pomóc, jeśli zaszłaby taka potrzeba. Doświadczenie w moderowaniu na większych forach mam. Informacja tak, na zaś :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 24-07-2008, 18:09   

Jako, że i mnie temat dotyczy... Dziękuję za tę dozę zaufania pozwalającą na powierzenie mi zadania choćby próbowania utrzymania porządku na forum. Patrząc na listę biorących udział w zlocie wakacyjnym, sądzę, że pomoc Keiia się przyda. W końcu moderacja na zlocie ma wypocząć, ja zaś mam doświadczenie ze znacznie większym forum ale istniejącym na bardziej... Dziwnych, moim zdaniem, zasadach.
Jeszcze raz dziękuję za zaufanie.

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2008, 21:36   

Hm, Keii, a może Ty byś się zajął komentarzami do anime? Uprawnienia do ocen masz, więc w panelu umiesz się poruszać - a to by się przydało. Wiesz, wywalać spamy i bluzgi, albo w ogóle, albo przeklejając do odpowiedniego tematu na Tajnym.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 25-07-2008, 21:54   

Na ten kawałek czasu i ja spróbuję aktywniej zająć się moderką, a uprawnienia potrzebne mam. Nie, nie przybędzie mi czasu, ale lepiej żeby było kilka osób niż jedna czy dwie.

Gdyby trzeba było wytoczyć ciężkie działa, szukajcie mnie przez IRC albo PMki.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2008, 22:07   

Totem - o, doskonale - miałam Cię dokładnie o to prosić. Właśnie wiem, jak jesteś robotą obłożony, ale w razie czego możesz być niezbędny jako wsparcie ogniowe :)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-07-2008, 22:09   

Właściwie to żaden problem dla mnie, ale o ile oceny faktycznie mogę wystawiać, to w panelu byłem jedynie czytelnianym ^^;

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2008, 09:54   

Dobra, Keii: masz ustawione uprawnienia do komentarzy na Anime i Mangach. Logowanie jest oddzielne, odpowiednio przez http://anime.tanuki.pl/strony/login oraz http://manga.tanuki.pl/strony/login

Moderować możesz z dwóch poziomów:
1. Po zalogowaniu kliknąć link do panelu sterowania i tam wśród opcji masz "Komentarze" - pokazuje komentarze w kolejności od najnowszego, niezależnie od serii;
2. Po zalogowaniu wrócić na stronę główną Anime/Mang i wejść w komentarze tak jak zwykle - wtedy pod każdym pojawi się dodatkowa opcja "moderuj".

Co robić:
1. Wywalać spamowe, bluzgowe, "skąd ściągnąć" i inne tego typu śmiecie;
2. Ewentualnie "cenzurować" jeśli we w miarę znośnym komentarzu jest wulgaryzm, link, etc.;
3. Ukręcać łeb dyskusjom o d. Maryni (albo o zastosowaniu słowa "archetyp"), pisząc, że od tego jest forum;
4. Wstawiać w razie potrzebny spoiler-tagi.

Czy przeklejać?
Te, które uznasz za ciekawsze (względnie te, do których masz wątpliwości albo spodziewasz się, że delikwent może się pultać) możesz przed wywaleniem kopiować do odpowiedniego tematu o wywalonych komentarzach anime/mang.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2009, 11:53   

Od razu napiszę, że nie mam do nikogo pretensji :)

Ale chyba warto dorzucić do wytycznych kwestię rozmaitych stron typu Lockerz.com, czyli swoistego systemu "referrali", obliczonego chyba głównie na to, żeby użytkownicy takiej strony spamowali linkami do niej wszelkie możliwe miejsca.

Jeśli ktoś rejestruje się wyłącznie po to, żeby założyć temat o takiej stronce (czy jakiejkolwiek innej podobnej głupocie), temat wylatuje do spamu, a pacjenta należy banować razem z e-mailem.

Jeśli natomiast wygląda na to, że jest to durny użyszkodnik, ale jednak użyszkodnik (zarejestrował się wcześniej, coś tam postował), temat wysłać do spamu, a osobnikowi wystawić ostrzeżenie (nie mamy dokładnego punktu w regulaminie, nie wiem, jak by go sformułować - ale podchodzi pod ogólne zalecenia i ogólną głupotę).

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group