FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Regulamin Multiświata
Wersja do druku
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 05-01-2010, 10:28   Regulamin Multiświata

Kto nie czyta, niech się cieszy, kto czyta, ten wie. Jak ostatnio bardzo trafnie stwierdził Ysen, komentarze do FR przypominają w tej chwili konferencję pokojową orków z krasnoludami. Obie strony przeginają, a ja zaczynam mieć poczucie, że walenie po łebkach młotkiem przestaje działać, bo w sumie co ja mogę? W działanie ostów zwyczajnie nie wierzę, zwłaszcza, że są osoby, które z tego typu odznaczenia byłyby dumne.

Mam fajny, bardzo wredny pomysł na bardziej skuteczne represje, tylko to musi zostać zaakceptowane przez resztę moderacji. A konkretnie: rozważam wprowadzenie (tylko w obrębie Multiświata jako działu) czasowego zakazu pisania jako odpowiednika ostów, z których i tak korzystać nie zamierzam. Zakaz pisania na konkretny dział jest wykonalny technicznie, wymaga tylko dostępu do panelu administracyjnego. Czasowy zakaz pisania (rzędu 2-3 dni na ochłonięcie) miałby przede wszystkim pełnić rolę straszaka - wkurzysz moderację, jesteś do tyłu z questem i wykłócaniem się w komentarzach, czyli namacalnie na tym tracisz. A moderacja robi uuuufff, nareszcie chwila spokoju. W dodatku nie jest to nigdzie wyraźnie zaznaczone i nie wygląda cool przy postach. Nie miałoby też jakiegokolwiek wpływu na funkcjonowanie użytkownika na innych częściach forum (oczywiście w drugą stronę tak nie działa, ban na całe forum oznacza również bana na Multiświat).

Nie ukrywam, że zaczynam rozważać tego typu numery z uwagi na celowe i świadome prowokacje kica, które jeszcze mnie nie wkurzyły na dobre, ale zaczynam brać pod uwagę, że kiedyś mogą. To oczywiście oznacza, że reszta za nadmierne rzucanie się również mogłaby oberwać, nie zamierzam stosować podwójnej taryfy.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 10:42   

Ja popieram - to rzeczywiście może być skuteczniejsze, chociaż część użytkowników mogłaby się strasznie poobrażać. Ale dość nieuważnie (ale jednak) śledzę te "dyskusje" i też zaczynam mieć kompletnie dość. Przypuszczam, że to nie będzie częste, ale może być przydatne.

Od strony technicznej - problem z blokowaniem pisania w dziale jest taki, że to się nigdzie nie wyświetla, jak ostrzeżenia. Chodzi mi o to, że trzeba by pamiętać, komu się to wstawiło i kiedy zdejmować, bo nic o tym nie przypomni. Poza tym niestety to może nie być takie proste, jak sądziłam - wydawało mi się, że można to zrobić od strony panelu administracyjnego, ale jednak tam jest tylko opcja dania użytkownikowi dostępu do działów "ograniczonych", takich jak Tajne - nie mamy możliwości ograniczania dostępu do działów "otwartych". Ale to by się pewnie dało jakoś załatwić, tylko wymagałoby konsultacji z Crackiem. Ban czasowy łatwiejszy do wprowadzenia, ale też globalny, więc może za duży trochę.

Pytanie pomocnicze: czy wpisać to w regulamin Multiświata, czy może dodać jakoś także do regulaminu głównego (jedno drugiego nie wyklucza), że istnieje możliwość zablokowania pisania w danym dziale? Do punktu IV.2, o uprawnieniach moderacji.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 05-01-2010, 10:53   

O ile pamiętam (musiałabym sobie przypomnieć), można zrobić dział z ograniczonymi uprawnieniami, do którego dostęp dostaną wszyscy łącznie z gośćmi. Wtedy można komuś wyłączyć (wydaje mi się, że poprzez przydział do odpowiedniej grupy, ale grupa może być ukryta, więc przynależnością do "aniołków Seriki" również nie będzie można zaszpanować ;)

Na pewno chciałabym to wpisać do regulaminu Multiświata. Nie wiem, jak z regulaminem głównym - można dopisać, albo po prostu zaznaczyć, że ze względu na specyfikę działu Multiświat rządzi się swoimi prawami.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2010, 12:39   

Proponowałbym to wpisać do głównego, bez wskazywania że chodzi o Multiświat. Nie widzę powodu, żeby się ograniczać - pomysł jest dobry, a mógłby ułatwić kontrolowanie dyskusji na przykład w jakimś potencjalnym trochę bardziej kontrowersyjnym temacie w Offtopicu. A jeśli się nie przyda, to tym lepiej - natomiast dodanie kolejnej broni do arsenału Moderacji zaszkodzić nie powinno.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 13:15   

Znakomity pomysł. Jeżeli tylko jest do technicznej realizacji, uważam że należy go wprowadzić. Również jestem za tym, aby wpisać go do regulaminu całego forum, kto wie, może się przyda także w innych sytuacjach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 05-01-2010, 16:57   

To ja tak krótko - jestem za

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-01-2010, 18:03   

Też jestem za. Byle straszak był czymś więcej niż tylko straszakiem, bo w przeciwnym razie towarzystwo szybko się połapie i zacznie ignorować tak samo jak teoretyczne zagrożenie ostami.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 05-01-2010, 18:23   

Za. A wpisanie w regulamin ogólny też by się nadało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2010, 19:05   

Też jestem za, choć obawiam się, że w tym konkretnym wypadku efekt odstraszający będzie słaby (lepiej działa to na osoby które aktywnie w questach uczestniczą - im faktycznie kilka dni braku dostępu może popsuć humor).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 05-01-2010, 19:13   

Ysen, nigdy w życiu nikomu nie groziłam ostami. Nie lubię ostów, nie uznaję ostów, nie stawiam ostów. Natomiast jeżeli ktoś uzna, że rzucam słowa na wiatr i stosuję puste groźby, to w tym przypadku może się mocno zdziwić - bo przymknięcie komuś buzi na parę dni (albo więcej, jeśli będzie się stawiał) moim zdaniem może zaboleć nawet osoby, które szaleją głównie w komentarzach. 2-3 dni to akurat tyle, żeby taki taki fajny flame, w którym uczestniczyli właśnie minął :) A zarządzanie swoją brygadą trolli z daleka, bez możliwości osobistych utarczek to pewnie jednak nie to samo.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-01-2010, 21:55   

Przy ostrożnym stosowaniu byłoby to całkiem niezłe. Przy owej ostrożności mam na myśli sytuacje, gdy zastosowanie takiego zakazu mogłoby działać na szkodę innych uczestników questu - gdy na przykład oczekują na jakieś informacje/deklaracje z strony osoby, której z jakiś powodów grozi zablokowanie.

Szczerze mówiąc jednak nie jestem pewien na ile byłoby to skuteczne. Dla przykładu, mój MAC - gdyby kic dostał taki zakaz, to to co chciałby przekazać w komentarzach pojawiłoby się szybko w poście innego użytkownika. No i w tym momencie będę paskudnie szczery, proszę mi tego nie mieć za złe - taki zakaz w pewnych okolicznościach może być prowokowany, bo zablokowany może z tego też mieć swoje korzyści (gra na czas itp.).

Nic lepszego jednak mi do głowy nie przychodzi, więc tego też krytykować nie będę.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group