FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Łapanie screenów
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2004, 14:38   Łapanie screenów

Przysięgłabym, że taki temat był... I nie wiem, gdzie jest, jeśli go skasowałam, to w jakimś porywie zaćmienia umysłowego.

W każdym razie chodzi mi o coś, co umożliwiłoby sprawne łapanie screenów z oglądanego badziewia.

Od razu mówię, że metoda na stopklatkę i printscreen najczęściej się nie sprawdza - w większości wypadków łapie się tylko czarna dziura. W tej chwili używam Media Player Classic. Ma on dwie zasadnicze wady. Po pierwsze, żeby zapisać obraz, trzeba wejść w rozwijane menu - nie ma żadnego skrótu klawiaturowego. To wbrew pozorom dość irytujące. Po drugie, można przewijać poklatkowo tylko do przodu - więc jeśli "przeleci" właściwy kadr, to trzeba cofać odtwarzanie. Czy rzeczywiście nie ma nic lepszego? Żeby się sprawnie zapisywało (typu ctrl+cośtam) i dawało przewijać po jednej klatce w obie strony?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2004, 15:07   

BSPlayer ma skrót do robienia screenów - a nawet dwa..

Ale najlepiej jest VirtuaDubem. To jest całkiem przyzwoity edytor wideo, ma opcje przeskakiwania po jednej klatce lub też tylko po klatkach kluczowych.

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-05-2004, 22:22   

Z zewnętrznych programów to SnagIt i HyperSnap DX (obydwa shareweare).

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak chyba ustawienie opcji "Enable PrintScreen Key" w ustawieniach DirectDraw (moduł DirectX odpowiedzialny za grfikę 2D). Poniżej masz link do odpowiedniego programu:
http://www.crack.3rror.com/misc/directxcp.zip

Sprawdzałem to na SubEdit Playerze, ale niestety, chyba nie działa to w MPC (chyba że z innymi ustawieniami w zakładce Output)... W tej sytuacji musisz się przestawić na inny odtwarzacz niż MPC.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 24-12-2004, 21:02   

No dobrze, ściągnęłam. I tak warto ten temat odświeżyć, wtedy sobie jakoś poradziłam. Mam jakiś plik z rozszerzeniem cpl. Powiedz mi teraz, gdzie go wrzucić.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-12-2004, 13:52   

Po co się męczyć i kombinować, skoro wystarczy ściągnąć program o nazwie Fraps :)
Nie dość, że praktycznie nie obciąża procka, to jeszcze oprócz screenów pozwala łapać filmiki z oglądanego/"granego w" stuffu ^^
Tylko cracka dorwać trzeba, ale to też nie problem.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2004, 14:06   

Keii-z tego co mówisz całkiem fajny może być programik, może nawet ściągne jak mnie najdzie...

btw:ja też mam scerrny jakieś łapać?cho9ćby z moich recenzowanych?bo sie nie orientuje zabardzo,więc jak coś to mówić prosze (dużo tego w końcu nei mam:P)
i wiem że programu do tego nei mam, bo v-player takiej opcji napewno nie ma...:P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-12-2004, 17:21   

Plik .cpl wrzuć do c:\windows\system32, c:\winnt\system32 albo c:\windows\system (zależnie od tego, jaki katalog masz, prawdopodobnie pierwszy z nich). Teraz w Panelu Sterowania powinna być nowa ikonka, wejdź tam. Gdzieś tam powinna być opcja włączająca screeny.

Do robienia screenów nadają się też: VirtualDub / VirtualDubMod, SubEdit Player (najnowsza wersja), Media Player Classic (File > Save Image...), BSPlayer (prawym klawiszem na film > Opcje > Przechwyć klatkę > Oryginalnej wielkości albo wcisnąć P)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-12-2004, 22:16   

Poprawne odnośniki: VirtualDub, VirtualDubMod.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2005, 15:00   

Zainstalowałam Virtual Dub. Pamiętam, że kiedyś go miałam i działał bez zarzutu. Teraz nie rusza .ogmów, ale o to mniejsza. Przy uruchamianiu plików .avi melduje, że każdy plik ma "improper VBR audio encoding" i proponuje, żebym sobie to czymś przekodowała. Potem uruchamia film, ale na odmianę bez napisów. Do łapania screenów byłoby to nawet bardzo miłe, ale te napisy niestety pojawiają się na złapanym obrazku... No dobra, przyznam, że w ogóle sobie z nim nie radzę. Nie umiem nawet znaleźć "poklatkowego" przesuwania w przód i w tył od miejsca zatrzymania. Znalazłam tylko przesuwanie po kluczowych klatkach.

Mam MPlayer Classic. Przyjemny, tyle tylko, że jak daję mu "save image", to mnie ignoruje i nigdzie nie zapisuje.

Zainstalowałam też BSPlayer. Ten przynajmniej faktycznie łapie obrazki, ale ponieważ mam do dyspozycji tylko stopklatkę, bez przesuwania poklatkowego, łapie się je parszywie. Tym bardziej, że nie ma nawet wygodnego suwaczka, na którym można by cofać/posuwać oglądny film.

Wniosek: za głupia jestem na łapanie screenów...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Alucard Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Maj 2003
Skąd: Sandomiria
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2005, 18:55   

1) VirtualDub to świetny program do decompresji i kompresji plików audio i wideo, ale trzeba mu dać kodeki przy pomocy których ma wykonać te czynności. Innymi słowy musisz zainstalować kodeki .ogg Dostepne są osobno lub w którymś z wielu paków ( http://www.idg.pl/ftp/pc_5393/Codec.7.8.html )
2) Z tym "improper VBR audio encoding" chodzi o to że ten avik ma zmienne bitrate :] VirtualDub jest fajniusi, nie radzi sobie jak audio jest asynchroniczne. Do tego potrzebujesz np NunDub'a.
3) Zaraz, bo nie rozumiem. Wlaczasz flm do VirtualDuba i nie ma w nim napisów a potem robisz screena i są ? Hmm czekaj... jeśli masz napisy w jakimś tam pliku to go wywal z katalogu w którym jest ten avik. Jeżeli avik juz zawiera napisy to nie rozumiem ^^
4) VirtualDub opis menu (tego na dole)
lecimy od lewej <pauza,wlacza input, wlacza output,przechodzi do poczatkowej klatki, cofa o klatke w tył, daje klatke do przodu,przesuwa w tył do klatki kluczowej, przesuwa w przód do klatki kluczowej, przesuwa wstecz do zmiany sceny, przesuwa w przód do zmiany sceny :], zaznacza klatke poprzednia, zaznacza klatke kolejną. No i to tyle.
5) NIKT NIE JEST ZA GŁUPI ŻEBY ZROBIĆ SCREENA, DLA NIEKTÓRYCH TO JEST PO PROSTU TRUDNIEJSZE *_*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2650963
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2005, 19:05   

Khem, tego, no... Gratuluje refleksu ;)

Tamten post napisałam chwała bogom dwa miesiące temu. Od tego czasu całkiem sprawnie nauczyłam się łapać screeny ze wszystkiego, co się rusza. Ale w każdym razie dziękuję za chęć pomocy.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Alucard Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Maj 2003
Skąd: Sandomiria
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2005, 19:12   

Dwa miesiące temu nawet nie przypuszczałem że bede pisał na tym forum rady dotyczące łapania klatek. Tak czy inaczej, polecam się na przyszłość ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2650963
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-11-2005, 19:40   

Żaden problem, wystarczy odpalić film w BS-PLAYER zrobic pauze i wcisnąć na klawierce shift+p. Najprostszy z możliwych sposobów. A jakość zdjęcia poprawić można nawet w IrfanView.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2005, 21:22   

KoBik napisał/a:
Żaden problem, wystarczy odpalić film w BS-PLAYER zrobic pauze i wcisnąć na klawierce shift+p. Najprostszy z możliwych sposobów. A jakość zdjęcia poprawić można nawet w IrfanView.

BSPlayer (co już zostało tu wspomniane) ma dość poważny problem - brak możliwości przewijania poklatkowego (metoda play/pauza nie jest najwygodniejsza do wyszukiwania co lepszych screenów)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-11-2005, 21:34   

Etam, dla chcącego nic trudnego;) być może nie wiem o co wam dokładnie chodzi ale mnie jakoś nad wyraz udanie łapie się screeny z BSa. Daję swoją fotke, jest zła? skorygujcie mnie, screen wyłapany z szybkiego ruchu.

Przykład:

5.jpg
Plik ściągnięto 66 raz(y) 24,88 KB

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group