FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Shingetsutan Tsukihime
Wersja do druku
Alucard Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Maj 2003
Skąd: Sandomiria
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2004, 22:13   Shingetsutan Tsukihime

Na stronce jest już topik poświecony Helsingowi. A ja zapraszam do debaty na temat shingetsutan tsukihime, który moim zdaniem jest również wart zwrócenia na siebie uwagi.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2650963
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-05-2004, 22:21   

Ty moje zdanie już znasz, ale podzielę się nim z resztą forum^^. Anime bardzo ciekawe i oryginalne, świetnie kreuje nastrój wszechogarniającej tajemnicy. Główny zły, Roah, dziwnie przypomina z twarzy Alucarda;P. Podobnie jak Hellsinga trudno nazwać to horrorem, choć moim zdaniem jest i tak znacznie bardziej straszny. I w odróżnieniu do niego nie jest wcale takie krwawe.

BTW serial dość świeżej daty więc możliwe, że nie znajdziesz chętnych do dyskusji;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2004, 12:16   

Nie powinnam w zasadzie zabierać głosu w dyskusji wampirologów, ale tak się składa, że oglądałam to anime. Ściągałam je dla znajomej, więc przy okazji postanowiłam napisać recenzję. No i właśnie... Mnie zwyczajnie znudziło. Ładne, owszem, ale jakieś takie niewciągające. A zresztą, co się będę powtarzać: http://slayers.pwii.pl/w_pages/p_anime_rev.php?id=46 - tu jest tekścik, który popełniłam. Czy któryś z panów zechciałby go skomentować?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-06-2004, 12:48   

Fakt, przyznaję, że momentami trzeba się było zmuszać do oglądania. Fabuła jako taka fajna, ale czasem faktycznie wlokło się niemiłosiernie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2004, 12:58   

No dobrze, ale to można wybaczyć serii, która ma 26 odcinków, ale nie 12-odcinkowej - tu nie powinno być miejsca na dłużyzny!

Natomiast poza wampirami bardzo mi się podobała "przypadłość" Shikiego - fajny pomysł i nawet całkiem oryginalny. Choć jego przeszłość była ciut mętnie wyjaśniona jednak... Nie wszystko złapałam.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-06-2004, 13:16   

Jak chcesz to na privie ci mogę wyjaśnić o co chodziło, ja chyba wszystko zrozumiałem. A tak swoją drogą to anime tym bardziej trzeba chwalić, że powstało na bazie gry hentai^^, a obyło się bez żadnych głupich pomysłów.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2005, 21:18   

dopiero co obejzalem to anime i..... powalilo mnie :P Ale kurde zanim sie zaczne o nim produkowac, to porusze zaginiony topic, i zapytam sie czy istneije ktos kto to ogladal/pamieta o tym, bo jak nei to nie bede pisal sam z soba :P
(zalozylem profil by o nim pogadac :P )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-11-2005, 22:08   

Zdaje się, że z postów powyższych wynika, że ja oglądałam... Za pamięć w 100% nie ręczę, bez wątpienia ładne i nastrojowe było, ale wstyd powiedzieć, ja jestem mocno nie w wampirzych klimatach i nie do końca się przekonałam do tego.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2005, 18:12   

a ja jestem w wszytkim co fajne :] Czyli nie mam zadnych preferencji niby, ale mam ogramne wymagania jesli chodzi o to dla kogo jest przeznaczone dane anime :P Hmmm, jakby to powiedziec ,nie lubie "bajek dla glupich dzieci" :] bo niektore zdaja sie byc tylko takie :P Ale moim zdaniem warte oblanai kolokwium :] naprawde cos mnie zaskoczylo w koncu strasznei poztywnie, tzn nic odkrywczego, ale klimat i bohaterka glowna, cud miud :]
Jedyne co meni podlamuje to to ze nikt chyba tego nei ogladal poza nami :P bo nikt sie jakos nei wypowiada, czemu zawsze anime ktore mi sie najbardziej podobaja sa malo popularne, lol :/ dobra ide ogladac black cat, ale nadal czekam na czyjas opinie o tej produkcji :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
Kocic Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Lis 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2005, 11:28   

Obejrzałam, zajęło mi to dwa wieczory, ogólnie, o ile początek nieco był nużący i trochę się nudziłam momentami myśląc sobie, niech to wszystko w końcu przyspieszy to później faktycznie przyspiesza i wciąga tak, że nie potrafiłam sie oderwać od oglądania, aż skończyłam serię... Zakończenie bardzo mi się podobało, choć tylko jedna rzecz mnie lekko zaskoczyła... generalnie stwierdzam, że seria jest warta poświęconego czasu. Szczerze polecam.

K.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2477683
nkoder Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2006
Skąd: Wołomin
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2006, 00:54   

Nikt nie ogląda?
No dobra... dziś mamy czerwiec 2006, a ostatnie posty są z 2005

Mnie się bardzo podobało, to raz.
Dwa, poza dwoma pierwszymi i ostatnim odcinkiem, obejrzałem serię w jeden wieczór (noc) - czyli
Trzy - nie nudziłem się, im dalej, tym bardziej wciągało
Cztery:
Po fiinałowej walce smutno było, ale scenarzysta dobił mnie ostatnią sceną Shiki-Arcueid... to po prostu było nie fair... tamto 'byebye' będzie mnie męczyło przez dłuzszy czas jeszcze
(i uważam to za zaletę serii)
Doushite
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4276643
capo Płeć:Mężczyzna
mmm....pie.


Dołączył: 09 Sie 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2006, 20:01   

I mnie sie bardzo podobało. Pokuszę się nawet o szerszy komentarz pod recenzją na tanuki, więc tutaj się będę streszczał. Dobre postacie Shiki- czyli bohater który nie jest płaczliwą łajzą i Arcureid, która, eeee....którą sie po prostu lubi (albo i nie XD). Graficznie wszystko okej, a OST należy do moich ulubionych. Jak ktoś sie przywiąże do bohaterów to smutne to to jest, a dobre anime chyba powinno działać na emocje. Fabuła niby ładnie poprowadzona, ale jakoś dużo tam dziur widzę. Mam więc parę pytań do tych co sie lepiej łapią w tej fabule.

1) o co dokładnie chodziło z tym Roah i Arcureid. Obudził w niewinnej księżniczce łaknienie krwi? I dlatego ona teraz za nim gania i go od 800 lat ukatrupia? Co on jej tam zrobił? To co mówi o tym Ciel to ledwie parę zdań i to jeszcze taką jakby przenośnią (albo mi sie wydaje) i jakoś niewiele z tego da się zrozumieć.

2) czemu arcureid siedzi w tej wieży skuta łańcuchami?

3) gdzie są inne wampiry z rodu Arcureid (księżycowi ludzie, tak?)?

4)
Cytat:
Jakim cudem Arcureid i Roah umierają? Arc została pocięta w 17 kawałków i teraz nagle padła od przebicia ręką, a Roah dał się zabić przez Ciel....bez przesady, no chyba że po prostu skończył się kolejny cykl ich małej wojny i odrodzą się w przyszłości przed następną konfrontacją.


5)czytał ktoś mangę? podobno tam jest lepiej wyjaśnione wszystko.

Dżisas, wychodzi na to że ja niewiele z tego zrozumiałem x_X chociaż do każdego punktu mam swoją teorię to fajnie będzie poznać cudzą opinię.... jak coś mi jeszcze przyjdzie na myśl to dopiszę i mam nadzieję że znajdzie sie ktoś kto pamięta z tego anime więcej niż tytuł. ^^"


Ostatnio zmieniony przez capo dnia 14-08-2006, 22:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8016142
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-08-2006, 20:46   

capo, dziury w fabule biora sie m. in. stad, ze ST zaczynalo jako gra hentai - i na potrzeby mangi/anime "elementy" usunieto. obstawialabym tez, ze gra byla przed manga, wie wyjasnien nalezaloby szukac tam....
Powrót do góry
capo Płeć:Mężczyzna
mmm....pie.


Dołączył: 09 Sie 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2006, 22:42   

no z tego co wiem to gra fabularnie się rożniła od anime (pewnie od mangi też). choćby tym co podobno sobą prezentowała jedna z pokojówek rodziny tohno. Enyłej gre pewnie ciężko mi będzie dostać a nawet jeśli to grać w hentaia dla fabuły....brzmi dziwnie XD. Przeszukałem z ciekawości zagraniczne fora i troche sobie rozjaśniłem to i owo, ale i tak mam nadzieję że sprowokuję jakąś dyskusje, bo nie zależy mi tylko na faktach (te są mile widziane ^_^) ale i na jakiś własnych spostrzeżeniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8016142
Oshii Rion Płeć:Kobieta
wtf?


Dołączyła: 24 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2006, 20:14   

Oglądałam Tsukihime i była to chyba pierwsza seria którą pochłonęłam w jeden dzień, całą od poczatku do końca bez przewijania "dalej, dalej". Bardzo mi się podobała, miała w sobie specyficzny nastrój, szczególnie urzekała mnie muzyka i ten przewodni motyw na pianino, który pojawia się w pierwszym odcinku na screenie tytułowym. Do tego w następnych odcinkach jako opening chór chłopięcy... Mm... Godny polecenia tytulik.

_________________
Ones who are born at dawn...
Don't ever lose sight...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1747706
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group