FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Tanuki: Opowiadania?
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2005, 14:43   Tanuki: Opowiadania?

Postanowiłam zainaugurować ten dział tematem zupełnie nowym i nie istniejącym wcześniej.

Otóż z pewnością rozmyślało już parę osób nad tym, co można do Wszechbiblii nowego domontować. Wiem, była mowa o fanfikach. Rzecz jest do rozważenia, jeśli nie zaistnieje serwis Martina. Niemniej jednak nastręcza to kilka problemów. Przede wszystkim, muszą być jakieś szanse rozwoju takiego serwisu. Oczywiście, na początek zbierze się po forumowiczach garść tekstów, jednakże potem będzie problem: co dalej? Musi istnieć jakaś metoda pozyskiwania fanfików, podobnie jak trzeba było "pozyskać" odpowiednią masę recenzji, żeby strona nabrała rozpędu. Duża utrzymuje się sama.

Natomiast innym pomysłem byłoby pozbieranie rozmaitych opowiadań rozmaitych forumowiczów - niekoniecznie fanfikowych, albo wręcz niefanfikowych. Od razu mówię - to jest na razie luźny pomysł, a nie żadna decyzja założycielska. Jak myślicie - czy taka rzecz miałaby szansę zaistnieć, zainteresowałaby kogoś, w ogóle była przydatna?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...


Ostatnio zmieniony przez Avellana dnia 16-06-2005, 14:30, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2005, 14:57   

ja nei jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, znaczy chodzi o topic do wklejania ficków, czy o pisanie opowiadań rozgrywających się w świecie tutejszego multiświata?(ej to nawet może być dobre^^"), ale mimo to dopuki nie zostanei sklejony serwis i baza danych do wprowadzania ów fickow to wg mnie nei był by taki głupi pomysł, i tak chyba mamy dosyć miejsca na serwrze?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 28-02-2005, 14:58   

Tak tak tak!! Po stokroć tak!!

W końcu nie wszyscy piszą tylko o Slayersach, neh? Niektórzy piszą o książkach, a niektórzy o wymysłach własnej chorej wyobraźni (jak niżej podpisana :P). Im też trzeba dać szansę ^^

Z drugiej strony trudno by było zebrać materiał... Ale to się da rozwiązać ;)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-02-2005, 15:18   

Hm, pomysł bardzo dobry, fice ze Slayersów przestałem pisać jakiś czas temu, teraz to raczej 100% własna twórczość ;]

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gato Płeć:Kobieta
Skeletofiliac


Dołączyła: 17 Sie 2003
Skąd: Arth
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2005, 15:59   

Jestem jak najbardziej za.

_________________
http://monstersgame.pl/?ac=vid&vid=17017396
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1764862
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2005, 20:16   

Jestem jak najbardziej za, chociaż wydaje mi się że najlepiej by było gdyby był to osobny serwis od fanfickowego, zwłaszcza że z tego co kiedyś szukałem w większości fanfice są raczej na kiepskim poziomiem, a to mogło by niektórych odstraszać ^^"

Zresztą szczerze powiedziawszy to wydaje mi się że później jeśli serwis zacząłby się rozwijać to raczej kłopotliwe by było sprawdzanie "jakości" nadsyłanych prac, a wrzucanie wszystkiego wydaje mi się stratą miejsca...

(i mówi to ktoś kto sam za dobrze nie pisze _^_)

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 28-02-2005, 20:49   

Czyli rozumiem, że chodzi zarówno o fanfice jak i takie jakie są we "fragmentach"? Jestem jak najbardziej za. I rozumiem z tego, że to będzie funkcjonować jako nowa strona (WAO, czy WAF)
Poza tym, zgadzam sie z przedmówcą...potem będzie istniał problem "jakości" prac nadsyłanych przez osoby chcące "zaistnieć".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2005, 21:02   

Ja nawet myślałam bardziej o rzeczach nie będących fanfikami... I tak, chodziłoby o stworzenie osobnego modułu. Nie w tej chwili i nie za tydzień, to takie roważania na przyszłość - bo lepiej mieć niektóre sprawy przemyślane.

Co do jakości: żeby w ogóle uruchomić taką rzecz, musiałaby mieć własnego redaktora naczelnego ;). Względnie w ogóle więcej niż jedną osobę w redakcji. Zadaniem redakcji w takim serwisie byłoby czytanie (a przynajmniej przeglądanie) dostarczanych prac. Oraz:
1. Ocenianie ich pod względem technicznym i wywalanie nie spełniających norm ortografii (w poważny sposób, pojedyncze ortografy każdemu się trafią) albo nadużywających bełkotów typu "koffana"
2. Ocenianie ich pod względem zawartości i odwalanie całkowicie niestrawnych/wulgarnych etc.
3. Przydzielanie "oceny redakcji" - najlepiej w skali 1-5 gwiazdek, jak na WAnime
4. Ewentualnie przydzielanie gatunków

O ile znalazłaby się taka redakcja. Ja się nie piszę, od razu mówię. Nie dam rady tego pociągnąć.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-02-2005, 21:12   

Jeśli zgłosiłoby się jeszcze trochę ludzi, to w sumie czemu nie.
Count me in - ku chwale <bacznosc>AntyWiPu<spocznij> ;]

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 28-02-2005, 21:32   

Hm... W sumie też bym się mogła tym zająć. Swego czasu zresztą miałam podobny koncept, ale zostałam wtedy zrugana za "robienie WB konkurencji" Viva la Wip! :P

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 28-02-2005, 22:03   

Tak jak nie znoszę pisać, uwielbiam czytać fiki. Piszę sie zdecydowanie - z ocenianiem włącznie :)

Ale myślę, że jeśli juz myślimy o takim serwisie, to na razie - przynajmniej na razie - raczej jako o poddziale WAnime, niż oddzielnym tworze. Z małą ilością materiału nie pociągnie.

(A poza tym naprawdę jestem ciekawa, czy Martin przypadkiem nie napisze czegoś podobnego. Z tym, ze moim zdaniem to nie przeszkadza nam zacząć - najwyżej później spróbujemy się jkoś dogadać).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 28-02-2005, 22:17   

zgłaszam się... i tak nie mam co robic ==' a czytac lubię ...
przy czym protestuje przeciwko wszelkiej maści "Hard"!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-02-2005, 23:48   

ja tez jestem za ;) tylko wlasnie, pytanie co z rozwojem..... poniewaz otrzymanie "pewnej ilosci" opowiadan nie byloby nawet takie trunde. Tylko, statystyki glosza ze ponad polowa z tego to by byly gnioty (albo teksty zawierajace duza liczbe bledow)

wiec teraz:
- co robimy z tekstem ktory jest dobry (ciekawy) a zawiera bledy?
- czy komus by sie chcialo bawic w korekte opowiadan (ortografia itp)? czy autorzy by na to pozwolili?
- kto decyduje czy i na ile tekst jest ciekawy? znaczy, jesli komus z staffu sie nie spodoba do wywalamy? to nie do konca jest tak jak z animkami

moja wersja (nie mowie, ze najlepsza....) bylaby taka:

- kazdy moze wkleic opowiadanie
- opowiadania dziela sie na "zawierdzone", "odrzucone" i "niezatwierdzone" - te pierwsze to jesli ktos ze staffu je widzial i uznal za godne uwagi, a te drugie jak w przypadku komentarzy - zostaly wywalone i kazdy moze zobaczyc czemu
- opowiadania sa oceniane z "zawartosci" i "jezyka", przy czym do tego 2 nalezaloby jakies kryteria dobrac moze?
- ew filtrujemy te z tresciami erotycznymi/zbyt krwawymi (bo danie je do pogrupy jest of course mozliwe, ale nadal nie jest to etycznie jednoznaczne)
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-03-2005, 09:10   

Ja mółbym ewentualnie oceniać, czy opowiadanie się nadaje. Ale nie wiem, czy się nadaję, bo byłbym mocno surowy:>.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2005, 08:17   

Ja się na to piszę ^^ i jako namietny czytacz mogłabym rownież oceniac opowiadania (choć ze wzgledu na moj wiek licze sie z mozliwoscia odmowy), bo ostatni procz WB, Forum Wolfs Rain i Devianta nie mam za bardzo co robić...i z materiałem z mojej strony rowniez dałoby rade, to nawet zabawne, bo tydzień temu zaczełam pisac Prolog XD

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group