FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Nagrywarki DVD:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-09-2005, 12:06   Nagrywarki DVD:

Pytanie dla znających się:
- ile kosztuje taka przyjemność?
- jakiej firmy są dobre, a jakich należy unikać, jaką byście polecali?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 28-09-2005, 12:36   

moja przyjemnośc kosztowała 280 zł i nazywa sie LITE-ON (DVD+-R/RW, DVD+R9 duble layer) max prędkośc 48x (CD), dvd 2x-4x (srednio mocny komputer 1,8 gh athlon)

jak na razie z LITE nie mam problemu (obie nagrywarki: cd i dvd z tej firmy) - jedynie z intalką stracrafta przy dwóch nagrywarkach.;P

poziom szumów - zależy o płyki, nie jest to cichobieg totalny, po prostu szumi. i już. ale jest cichsza od Sony :> sprawdziłam ^^


Ostatnio zmieniony przez IKa dnia 28-09-2005, 15:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 28-09-2005, 12:51   

Nowe jakieś 200-300 zeta (zależy, łysy czy pudło). Ja używam Lite-On'a SOHW-1213S, nie mam żadnych uwag - szybki, sprawny, +/-...

Z góry uprzedzam że nie ma co wybierać szybkiego napędu jeśli masz słaby komputer, a właściwie HDD. Mój - IBM 7200rpm - efektywnie pozwala na robienie DVD 8x, ale już jak w projekcie są pliki z mojego starszego HDD samsunga, to powyżej 6x się wywala... Inna rzecz, i sądzę że inni potwierdzą - zazwyczaj i tak nagrywam 4x bo szybciej palone płytki później miewają kłopoty, i to tak w nagrywarkach jak (zwłaszcza) zwykłych napędach DVD...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-09-2005, 21:58   

Z tym szybkim nagrywaniem to nawet na zwykłym CD tak jest.
A sprzęt Lite-On, pomimo zdziwionej miny pana w sklepie i jego ciekawych argumentów odnośnie ludzi zwracających to jako szmelc (DVD i CD), i tak uważam za dobre i niezawodne. Sam używam, i nie ja jeden, jak widać :P. Z własnych doświadczeń nie polecam LG.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 28-09-2005, 22:40   

BOReK napisał/a:
A sprzęt Lite-On, pomimo zdziwionej miny pana w sklepie i jego ciekawych argumentów odnośnie ludzi zwracających to jako szmelc (DVD i CD), i tak uważam za dobre i niezawodne.


To ja się spotkałam z dokładnie odwrotną reakcją :) na moje pytanie, czy może Sony, albo jakieś LG, pan w sklepie zatrzepotał rękami i stwierdził, iż nie poleca, bo są po pierwsze droższe, a po drugie taką sama jakoś po jednak nizszej cenie i mniejszej awaryjności to Lite maja właśnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 28-09-2005, 22:58   

To fakt, tak LG jak Sony jadą na opinii o marce... i sprzedają szmelc, w tym ostatnim wypadku outsource'owany w Chinach, w wytwórniach typu obojętne-jak-byle-taniej. A mnie w poprzednim napędzie (CR-RW+DVD Samsunga) po 1,5 roku raczej mało intensywnego używania (bo co teraz można nagrać na CD... ~_^) wyrobiły się łożyska. Plastik, okazałosię... byłem szczęśliwy że rok temu spyliłem to za 50 zeta na giełdzie...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-09-2005, 11:10   

lg - no way. to samo odnosnie sony.

liteonow dvd sama wymienilam ok. 4 sztuki, rekordzista nagral ze 20 plyt, reszta psula sie przy mniejszej ilosci (plyty tdk, zbey nie bylo). w tej chwili mam neca, nagral juz z pol tysiaca i nadal zyje i ma sie dobrze. nie jest wiele drozszy od lite-ona.

a z lite-onem to jest tak, ze jak sie komu poszczesci. oni mieli sprzet naprawde niezly, potem sie popsul.

plextora (ktory jest w zasadzie najlepszym co mozna dostac) nie proponuje, bo jest i 2 razy drozszy.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-10-2005, 14:08   

Dzisiaj zabrakło mi miejsca na twardym dysku... Zakóp nagrywarki DVD stał się więc koniecznością. Czy są jeszcze jakieś rzeczy, które wypadałoby, bym wiedział?

Czy to wymaga osobnego oprogramowania, sterowników itd. czy zwykłe Nero i Winda XP starczą?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2005, 14:19   

Zegarmistrz napisał/a:
Czy to wymaga osobnego oprogramowania, sterowników itd. czy zwykłe Nero i Winda XP starczą?
Wystarczają w zupełności.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-10-2005, 14:48   

Jeszcze jedno - robie z siebie komputerowego analfabete, ale kto pyta, ten nie błądzi - to na pewno nagrywa także normalne CD?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-10-2005, 15:14   

Tak, nagrywa normalne CD. A konkretniej, większość tego co jest w sklepach nagrywa
-CD-r
-CD-rw
-DVD-r
-DVD+r
-DVD-rw
-DVD+rw

zanim zapytasz, różnica +/- jest taka, że "+" optymalizowano pod komputery. Ścieżka ma dodatkowy opis, co zmniejsza szansę na problemy z odczytem. Empirycznie potwierdziłem - na moim kompie zrzucenie DVD+r na twardziel jest sporo szybsze niż DVD-r, nie zdarzyło mi się też nie móc "+" odczytać. Ma za to wadę - niekompatybilność ze starszymi napędami (które były w większości "-") i z stacjonarkami, ale to się zmienia - widziałem w Carrefourze chińskie kino domowe (bez głośników) za 199 zł które twierdziło że czyta wszystko jak leci z XviD/DivX włącznie. Włożyłem płytkę "+" z wypalonymi avikami i zaczęło grać... <szok>

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-10-2005, 15:21   

Zegarmistrz, note: uwaga na nero, bo zeby miec dostep do wszystkich plyt i predkosci zeby sie nie wieszalo, to trzeba miec naj-naj nowsza wersje (czy podwersje raczej)
Powrót do góry
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2005, 15:32   

Totem-co do roznicy miedzy DvD+ i - , nalezy dodac ze jak ktos ma zwykla nagrywarke, tzw combo (nie wiem kto te nazwe wymyslil ale taka sie przyjela w polowie sklepow, a kryje sie pod nia nagrywarka CD) to to ów combo nei odczytuje zazwyczaj albo DvD+ albo DvD- ,co powoduje problemy, dlatego jak juz nagrywarke to radze kupic DvD recorder i koniec...
Bianca-nero mam chyba 6.0 czy cos, i mi dziala bez najmniejszych klopotow czego kolwiek bym nie ustawil...naprawde nie wiem czemu tak duzo osob naskakuje na ten program, akurat jeden z nielicznych tak popularnych jakie wg mnie sa dosyc dobre...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-10-2005, 15:44   

Ryuzoku, ja tez mam, i nie narzekam.... ale masowo (ok. 25%) mi sie zwieszalo pod koniec wypalania 6 wlasnie zanim nie postawilam najnowszego patcha.
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-10-2005, 15:47   

offtop, ale ... Wa Totem, powiedz mi jakiej to kino domowe było marki XDDD ... i jeszcze jakby czytało Ogm-y... *__*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group