FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Dwanaście Królestw
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-01-2006, 11:55   Dwanaście Królestw

Seria ta powstała na podstawie bardzo popularnej w Japonii serii książek. Opowiada o młodej dziewczynie, przeniesionej do świata fantasy (w zachodnim stylu) utrzymanego w chińskim klimacie. Pełna królów, potworów, nieśmiertelnych seninów i świętych kirinów kraina nie jest bynajmniej miejscem bezpiecznym...

Seria jest bardzo ciekawa zwłaszcza, jeśli chodzi o budowę świata. Bardzo wyraźnie widać w nim dawne wyobrażenia o świecie i naturze sprawowania władzy. Wyraźnie widać tu bardzo silny wpływ dawnych Chin - koncepcja mandatu niebios, wizji świata, Kirinów... Dawno nie widziałem tak dobrze skonstruowanego, pomysłowego świata.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2006, 14:07   

Hmm, jak się zastanowić, to opening do tej serii bardzo mi się spodobał już jakiś czas temu ^_^. A to się zwykle kończy obejrzeniem całości - czy tak będzie, jeszcze sie okaże. Najpierw musze zebrać więcej danych o czym to i jak wygląda :D.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Casper Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Sie 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2006, 00:41   

Zegarmistrz napisał/a:
Dawno nie widziałem tak dobrze skonstruowanego, pomysłowego świata.

True true, tylko szkoda mi ze ta laska z czerwonymi wlosami umknela gdzies na pare odcinkow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 03-09-2006, 13:15   

Casper napisał/a:
Zegarmistrz napisał/a:
Dawno nie widziałem tak dobrze skonstruowanego, pomysłowego świata.

True true, tylko szkoda mi ze ta laska z czerwonymi wlosami umknela gdzies na pare odcinkow.

Yoko? Przeciez to nie jest anime bezposrednio o niej, tylko o świecie, na co wskazuje tytuł. To troche taki never-ending story, mozna by anime w nieskonczoność ciągnac.

Mnie tez niesamowicie ten tytuł wciągnał, szkoda, ze nie ma wiecej serii utrzymanych w tym klimacie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-10-2007, 15:11   

Dwanaście Królestw obejrzane i zapisane w katalogu "anime wartych czasu spędzonego na oglądaniu go"
Klimat na początku podobny do Slayes, aczkolwiek dużo poważniejszy. Tego właśnie szukałam- anime w klimatach fantasy ze wszystkimi tego gatunku wyróżnikami, okraszone wyrazistymi charakterami i ciekawą fabułą.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Gustavus Płeć:Mężczyzna
mechalistkoholik


Dołączył: 22 Maj 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2007, 20:55   

Slayers?? W którym miejscu masz podobieństwa? Nie to zebym miał coś przeciwko obydwu seriom. Obydwie obejrzałem i obydwie wydały mi się miejscami porywające a miejscami nużące ale zdecydowanie całkowicie różne.
Dwanaście Królestw, w przeciwieństwie do Slayers, nie wpada w konwencję komedii.
Jest to fantasy osadzone w świecie przypominającym dawne chiny plus kilka "zabawnych" ( bynajmniej nie śmiesznych ) pomysłów.

_________________
"Ich okręty są jak ich kobiety...
Piękne i szybkie, ale fatalnie się prowadzą"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6540254
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-10-2007, 18:57   

Skojarzyło mi się klimatem i grafiką, aczkolwiek było to jedynie pierwsze wrażenie.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Gustavus Płeć:Mężczyzna
mechalistkoholik


Dołączył: 22 Maj 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-10-2007, 14:56   

Nanami napisał/a:
szkoda, ze nie ma wiecej serii utrzymanych w tym klimacie.


Teraz już są, np.: Seirei no Moribito ( Chiny, magia i piękne plenery )

_________________
"Ich okręty są jak ich kobiety...
Piękne i szybkie, ale fatalnie się prowadzą"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6540254
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 30-10-2007, 21:55   

No tak, jakze mogłabym je przeoczyc... Perełka :) Z pewnoscia nie zawiodło. Nawet pokusiłabym sie o stwierdzenie, ze przezyzsza JK. Choc zapewne to wynik tego, ze JK jest kompletnie otwarte.

A Dwanaście Królestw... Mam zdecydowanie ochote obejrzec kolejny raz w najblizszej przyszłości.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 22-03-2008, 16:55   

Bardzo dobrze wykonane anime. Niedopatrzylem sie zadnej wpadki, kreska ładna, walki tez dobrze zrobione, chociaz nie za dużo ich jest. Fabula to chyba domena tego anime, szkoda tylko, że
Spoiler: pokaż / ukryj
zakonczenie jest takie nijakie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-03-2008, 18:04   

Bo o ile wiem miało być 68 odcinków ale z jakiś powodów na ekranizację dalszych części cyklu nie podpisano umowy.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Kaseven Płeć:Kobieta
Evil Fangirl


Dołączyła: 13 Cze 2008
Skąd: Kraków/Starachowice
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2008, 20:22   

Eire napisał/a:
Bo o ile wiem miało być 68 odcinków ale z jakiś powodów na ekranizację dalszych części cyklu nie podpisano umowy.

Podobno kontynuacja powstanie, gdy autorka ukończy pisanie powieści ;)

'Juuni Kokki' obok 'Ergo Proxy' jest jednym z moich najbardziej lubianych anime. Początkowo podchodziłam do tej serii jak pies do jeża: po niezbyt zachwycającym 'Magic Knight Rayearth' i 'Fushigi Yuugi' opowieść o kolejnej zwykłej licealistce przenoszącej się do magicznego świata, który z pewnością będzie musiała ratować przed rychłą zagładą. Jakież miłe było moje zaskoczenie, gdyż główna bohaterka zamiast zajmować się ratowaniem owej krainy, zajmuje się ratowaniem siebie samej, trafiając do kompletnie obcego jej miejsca, wśród nieznanych i nieufnych wobec niej ludzi, których zamiarów nigdy nie mogła być pewna.

Kolejne miłe zaskoczenie: główna bohaterka nie jest typową główną bohaterką anime. Tj. słodką, miłą i lubiącą wcinać słodycze w masakrycznych ilościach, choć jej figura na co innego wskazuje (babska złośliwość xP). Youko jest zamknięta w sobie, a jedyni jej przyjaciel to Sugimoto i Asano, których prawdziwej przyjaźni nie jest nawet do końca pewna. Po trafieniu do innego świata nie zachowuje się jak dziecko podczas wizyty w Disneylandzie, jest naprawę przestraszona i załamana. Nie mogąc zaufać nikomu, zaczyna niemal popadać w schizofrenię i wydaje się jej, że każdy spiskuje za jej plecami (co dodatkowo podsyca demon siedzący w mieczu). Bardzo spodobało mi się również to, że anime sensownie wyjaśnia, dlaczego zwykła licealistka biorąc po raz pierwszy miecz do ręki jest w stanie nim wprawnie władać. Zawsze wkurzały mnie wszelkiej maści heroiny, które nigdy nie mając broni w rękach, chwytają za oręż dwukrotnie większy od siebie i nie tylko są w stanie go unieść, ale także na dobry początek wybić co do nogi całą bandę tałatajstwa. Poza tym Youko nie biega przez całą serię w jednym uniformie - taka mała rzecz, a cieszy. Nie ma to jak bohater anime, który przekoziołkuje się ze zbocza, wpadnie w ogień, będzie przedzierał się przez dżunglę, walczył z groźnymi bestiami, które rozdrapią jego ciało do krwi... a potem wstanie, otrzepie się i w następnym odcinku jego ubranie jest nadal w idealnym stanie. Nie no, takich cudów to nawet pranie w Vizir nie zdziała ^^

Właściwe nawet nie miłe, a przeogromnie miłe zaskoczenie: oryginalność świata Dwunastu Królestw. Bez tradycyjnych elfów, krasnoludów, smoków czy złych bóstw chcących zniszczyć świat, których cholera jedna wie po co chce przebudzić banda porąbańców o idiotycznym śmiechu. Dawno nie spotkałam tak ciekawego, pomysłowego i dopracowanego świata fantasy. Naprawdę warto zagłębić się w zasady nim rządzące.
Bardzo polecam to anime! :)

_________________
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
794292
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 14-06-2008, 21:04   

A ja polecam sięgnąć po nowele :D

Po przeczytaniu czterech rozdziałów tomu "Sea of Shadow" (które są naprawde długie):

W książce nie ma ani Asano ani Sugimoto. To daje ciekawe, świeze spojrzenie. Przy okazji naprawde mozna docenić jak zgrabnie wpleciono te postaci w anime nie łamiąc zadnych z praw rządzących Dwunastoma Królestwami. Siłą rzeczy jest tu o wiele więcej przemysleń Yoko, można ją lepiej poznać, jak i również objasnień praw rządzących krajem. Jest wiele szczegółów, anime to taka mocno skompresowana forma. Jest o wiele więcej krwi, więcej potworów po obu stronach "mocy" również. Jest wiele rzeczy nadajacych Yoko jeszcze bardziej wyrazisty charakter - na przykład szuka na własną rękę pracy, by móc osiąść jakoś w tym dziwnym świecie i być może wtedy szukać Keiki. Jest też więcej szczegółów dot. świata przedstawionego - własna jednostka odległości, określenie rozległości kraju, co przytłacza Yoko gdy uświadamia sobie jak on jest ogromny (12 królestw, kazde wszerz przemierza sie piechota 3 miesiące około), zwyczaje, sama Yoko również błądzi przez wiele dni i co noc jest atakowana przez demony, co nadaje wiarygodności. Jej wędrówka wiedzie mniej więcej tak samo jak w anime, ale jest o wiele bardziej rozbudowana.

Ciekawam jestem jak dalej przedstawia! Mam również drugi tom noweli "Sea of Wind" i z pewnoscia bede dalej kupować, jak tylko sie pojawia po angielsku.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 19-08-2008, 12:20   

12 królestw odc 1 - i tak szczerze, już dopadły mnie myśli czy chce to dalej oglądać. Jakaś taka pustka i szarość bije z tej serii..Główna bohaterka wyraża właściwie tylko ciągle stan wiecznego zdziwienia. Mam nadzieje, że ten magiczny świat, który ma się dalej pojawić, jest wart dalszego oglądania!

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 25-08-2008, 15:54   

12 Królestw odc 38 - tak się lekko jakoś przyczepiłam tej serii na początku i chyba jednak nie miałam racji. Miałam gorszy dzień. Anime jest troszkę specyficzne, ale ma taki fajny element, który bardzo lubię w fantasy. Szczegółowo i obrazowo pokazuje konstrukcję tego świata, jak to wszystko działa. Od wyboru królowej, po funkcje ministrów. Fakt, że bywają czasami wymiany zdań nafaszerowane tymi znaczeniami - ale dzięki temu można sobie jakoś w głowie wszystko poukładać i w końcu się tego nauczyć. Nie mam głowy do japońskich słów, więc sporo słów myliło mi się, zwłaszcza jeśli różniły się one miejscem środkowej litery w wyrazie. Pewnie nazwy poszczególnych ministrów pewnie i tak "zapisałam" źle w głowie, jednak nie zmienia to faktu, że dałam się oczarować anime.
Spoiler: pokaż / ukryj
Trochę szkoda, że królowa Kei w taki sposób przekazała iż jest taką a nie inną osobą dziewczynkom - nie spodobało mi się to, no ale ja potrafię się czasami głupio doczepić. Ah a historia z Taiho Tai - cudowna! Choć nie zakończyła się, to jednak element tajemnicy czy dociekań czemu tak się stało, nie przeszkadza mi za specjalnie.

Będę więc kontynuować oglądanie, szkoda że tak niewiele już mi zostało odcinków. W praktyce to anime mogłoby mieć bardzo dużo odcinków. Co za problem zrobić je o innych władcach, o ich historiach czy kirinach?

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group