FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Okładki
Wersja do druku
Qidin Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2006, 19:31   Okładki

Z racji tego że nie znalazłem na forum żadnego działu do którego mógłbym wrzucić ten topić, wrzucam go tutaj. Przeglądając różne fora o tematyce anime, stronach na których można ściągnąć różne okładki zauważyłem że okładek do naszych "kochanych" anime po prostu niema. Domyślam się że mało kto ma możliwość przechowywania wszystkich anime na dysku zatem zapewne nagrywa je na płyty dvd. I tutaj właśnie moja mała inicjatywa. Okładki do anime. W łatwy sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie o photoshopie oraz trochę chęci i czasu może zrobić takiego coverka i umieścić na jakimś serwerze typu fotosik lub imageshack żeby nie zapychać serwera tanuki. Nie wiem czy każdy podziela moje poglądy ale np. ja cenie sobie bardzo walory estetyczne stąd ten pomysł. Żeby nie być gołosłownym zamieszczam tutaj 2 prace, które dzisiaj zrobiłem. Wiem, wiem nic specjalnego ale założę się że jakby tak wyglądała cała kolekcja na pewno robiłoby to duże wrażenie.

Na pierwszy ogień idą:
1. Fate stay night Okładka
2. Blood+ Okładka

Czekam na wasze opinie co do tego pomysłu. Jeśli w jakiś sposób złamałem regulamin tworząc taki dział to błagam na kolanach tylko nie po głowie xD Info na temat tych 2 anime pochodzi z recenzji zaczerpniętych z tunaki. Pozdrawiam autorów tych recenzji i mam nadzieję że ciepło przyjmiecie ten pomysł.

Pozdrawiam Qidin
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-12-2006, 20:11   

Gratuluję...
Ja kiedyś rysowałem sobie okładki do przegrywanych kaset.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-12-2006, 22:33   

Fakt... grafika ładna, choć rozdzielczość do druku nieimponująca no i charakter samej okładki też raczej oczywisty :/

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Qidin Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2006, 16:55   

dziwne ponieważ rozmiary w pix/cm się pokrywają i odpowiadają tym w rzeczywistości więc powinna jakość być ok. Czym więcej komentarzy napiszecie tym lepsze okładki będę robił w przyszłości. Samo zrobienie tych 2 coverow zajeło mi 30 min więc... chciałem zobaczyć jakie będą reakcje. W piątek jak wrócę z pracy to postaram się coś zrobić na wyższym poziomie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-12-2006, 18:39   

Wymiary zawsze będą się pokrywać przy zachowaniu odpowiednich proporcji, ale jakość 150 dpi to rzeczywiście mało. Na wydruku dobrze wyglądają grafiki od 300 dpi wzwyż (czyli o dwukrotnie większej liczbie pikseli w poziomi i pionie niż twoje).

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Qidin Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2006, 18:58   

Dzięki za tą uwagę. Postaram się poprawić przy następnym upku. Podajcie tytuł na co byście chcieli ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 27-12-2006, 20:48   

Wydaje mi się, że możnaby też przemyśleć technikalia, bo wersje i języki subów są różniaste (czas za to się zgadza). Np. na czarnym pasku (tak coby można było samemu zamazać pisakiem zbędne)

Container: .avi .mkv .mp4
Video: XviD h264 DivX
Audio: MP3 AAC AC3 2.0 5.1
Sub: PL ENG
Obraz: 4:3 16:9 2.35:1
Rozdzielczość: 640 700 704 720 768 1280 1920

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 31-12-2006, 10:05   

"Prawda ukryta jest w krwii"

Oczy mi wypadly ;)

_________________
Jak po nocnym niebie sunące białe obłoki nad lasem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
Qidin Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 31-12-2006, 20:02   

kropla napisał/a:
"Prawda ukryta jest w krwii"

Oczy mi wypadly ;)


Ciebie to może bawić ale ja z anime przygodę rozpocząłem raptem 2 tygodnie temu więc pardon. Faktycznie głupawo to brzmi, ten napis ale czytaj wyżej, robiłem te 2 okładki raptem 30 min co zresztą widać.

Wracając do pomysłu zgodnie z tym co napisałem kilka dni temu zamieszczam 3 podejście. Tutaj tym razem zrobienie tego covera zajęło mi 2 godziny. Rezultaty oceńcie sami.

GhostInTheShell SAC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 01-01-2007, 02:50   

Qidin napisał/a:
Ciebie to może bawić ale ja z anime przygodę rozpocząłem raptem 2 tygodnie temu więc pardon.


Uczysz się języka polskiego z anime, przepraszam? O.o Bo jakby nie widzę związku...


Co do GITSa - jak dla mnie ta czcionka dobra jest do małych partii tekstu, przy tekstach dłuższych niż jedna linijka fakt, iż niektóre literki wyglądają jak inne literki (to "z" przypominające "a" strasznie kłuje w oczy) zaczyna boleć. No i polskie znaczki nie gryzą, a ich brak czasami jak najbardziej... No i mnie się nie podoba psychodeliczne tło, wygląda z lekka "nieprofesjonalnie" i na myśl przywodzi te paskudne masowe tapety z serii "wklej bohaterkę na potraktowany losowymi filtrami kwadracik". Ale to już być może osobista preferencja xD;
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Qidin Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2007, 22:52   

Trochę mnie nie było. Przez ten czas nabazgrałem w photoshopie kolejnego covera tym razem do Zegapain. Z tego co mi wiadomo jest to pierwsza fan cover na świecie. (do tej pory jakoś nikt nie zainteresował się tym anime). Pozdrawiam i czekam na opinie



Zegapain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group