FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Więzień Nienawiści
Wersja do druku
B-Real Płeć:Mężczyzna
Me, Myself and I


Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Polska / Zamosc
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2007, 16:01   Więzień Nienawiści

http://gfx.filmweb.pl/po/06/33/30633/7121826.2.jpg
http://film.onet.pl/_i/film/w/wiezien_nienawisci/g/tg7.jpg
http://film.onet.pl/_i/film/w/wiezien_nienawisci/g/tg1.jpg

Niepowtarzalny film o tolerancji, o zagubieniu i akceptacji. Wywarł na mnie naprawdę niesamowite wrażenie. Oparty jest na przykładzie, który jest najbardziej wyrazisty, na przykładzie ruchu faszystowskiego. Czy film ten uczy? Wydaje mi się, że to nie jest jego celem. On pokazuje tylko możliwe ścieżki, którymi można iść. W znakomity sposób zauważyć można przemiany jakie zachodzą w ludziach, jak zmieniają się ideały za które można było oddać wszystko, a także jak bardzo nawet najdrobniejsze rzeczy mogą zmieniać nasze życie. Film nie spełnia jednak moralizatorskiej formy przekazu, pozwalając samemu ocenić to co dzieje się na ekranie. Pozostawia jednak po sobie wrażenie obrazujące absurd i bezsensowność konfliktów na tle zarówno rasowym jak i wynikającym po prostu z braku tolerancji i zaślepienia błędnymi poglądami.
Film jest naprawdę przejmujący. Wszystkiego dopełnia rewelacyjna gra aktorów, świetne ujęcia kamery oraz bardzo dobra muzyka, które w połączeniu dają niewiarygodnie dobry efekt.
Polecam wszystkim, dla których kino nie wiąże się z lekkimi i przyjemnymi filmami, ale z filmami, które „dają do myślenia”.

_________________
- Po Drugie Szacunek Lojalnosc po Piersze
- Uwazaj jak tanczysz bo zyciowy parkiet byla sliski...Badz bliski dla Bliskich...
- Pomoc jest zawsze gestem pieknym !!
- Blokowiska i Bloki betonowe uroki...
- Dniem i Noca...Przyjaciolom sluzyc Pomoca !!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10745502
Stop Nazi Płeć:Mężczyzna
Are You ready to fly?


Dołączył: 09 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2007, 00:40   

W zupełności zgadzam się z przedmówcą. "American History X" to jeden z tych niezwykłych filmów, które pozostawiają nam samym rozstrzygnąć co jest dobre, a co złe. Norton pokazał w nim, jak powinno się grać. Bardzo przekonująco, co zdaża się rzadko w ostatnich czasach. Pozostawienie otwartego zakończenia jest bardzo dobrym pomysłem. Pozwala widzowi na ponowne przeanalizowanie akcji filmu oraz na rozważeniu możliwych wyjść (nie chce tutaj wykładać całej fabuły, więc może to co piszę brzmi trochę niezrozumiale :P ). Gorąco polecam!

Pozdrawiam!

_________________
"Those who hate themselves cannot love or trust the others" - NGE
"Połóż pistolet na stół i uprzedzenie wyrzuć w kąt. Na całym świecie są faszyści, którzy nienawidzą innych rąk..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CELL767 Płeć:Mężczyzna
Masażysta


Dołączył: 31 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2008, 05:12   

Kapitalny film. Oglądałem go z zapartym tchem od początku do końca co rzadko się u mnie zdarza i z tym zgadzam się z poprzednikami w przeciwieństwie do mojego przedmówcy jednak uważam że Otwarte zakończenie to nietrafiony pomysł i największa wada filmu zarazem. Uważam tak ponieważ rozmawiałem z paroma osobami których można by podpiąć poglądowo do głównego Bohatera i twierdzili oni ze film pokazuje że maja rację bo na końcu filmu widzimy ze Czarny zabija białego. Poza tym w filmie widzimy też mającego imho słuszne pretensje ojca głównego Bohatera jeśli chodzi o kilka spraw i w ten sposób film może zostać źle zinterpretowani i Rasiści mogą zyskać wręcz kolejny argument do obrony swoich też.

_________________
"Serce mędrca zwraca się ku prawej stronie, głupca zaś ku lewej"

"Finally. I have achieved what no other could EVER achieve..I am Perfect"

"I’m on the verge of being God, what do you think..?"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group