FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Tutorial: Neostrada jako połączenie sieciowe
Wersja do druku
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 23-07-2007, 20:49   Tutorial: Neostrada jako połączenie sieciowe

Ten krótki artykuł przeznaczony jest dla osób, które posiadają Neostradę TP i którzy łączą się poprzez aplikację dostępową "Neostrady". Faktem jest, że aplikacja nie dość, że denerwuje to jeszcze pochłania zasoby oraz przeciwstawia się użytkownikowi w najmniej odpowiednich momentach.

W celu utworzenia nowego połączenia wykonujemy następujące czynnośći:

1) Wchodzimy do "Panelu Sterowania"
2) Udajemy się do "Połączeń Sieciowych"
3) Wybieramy "Utwórz Nowe Połączenie"
4) Pojawi się okno... klikamy "dalej".
5) Wybieramy "Połącz z Internetem"
6) Następnie "Konfiguruj moje połączenie ręcznie"
7) Teraz wybieramy "Połącz używając modemu telefonicznego"
8) Wpisujemy nazwę usługodawcy: "Neostrada"
9) W miejsce numeru telefonu wstawiamy "*"
10) Następnie podajemy: nazwę użytkownika, hasło i potwierdzamy hasło wpisując je jeszcze raz. Zaznaczamy dwie poniższe opcje:
- Użyj tej nazwy konta i hasła, kiedy łączy się dowolny użytkownik.
- Uczyń to połączenie domyślnym połączeniem internetowym.

11) Na samym końcu zaznaczamy opcję:
- Dodaj skrót do tego połączenia na moim pulpicie.
12) Wybieramy "zakończ".
13) Odinstalowujemy aplikację dostępową "Neostrada TP"

Tym oto sposobem pozbywamy się tej niepotrzebnej aplikacji.

* Jeśli ktoś chce aby Neostrada uruchamiała się razem ze startem komputera, polecam darmowy program "Autoconnect" dostępny tutaj.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Tyczek dnia 23-07-2007, 22:59, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-07-2007, 21:11   

Warto ustawić jeszcze parę opcji.

Wchodzimy na połączenia sieciowe, wchodzimy do właściwości połączenia Neostrada (prawym -> własciwości) i w zakładce Zaawansowane wyłączamy Zaporę Systemu Windows, jeśli jest włączona - lepiej ściągnąć zwykłego firewalla, przynajmniej jest porządnie konfigurowalny.

Przechodzimy do zakładki Opcje i ustawiamy wszystko tak:


Szybszy powrót po rozłączeniu etc. Polecam ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 21-08-2007, 18:33   

Trick znany mi z Niebieskiej Linii TP, poznałem go dzisiaj, u mnie działa perfekcyjne:

1) Wchodzimy w notatnik,
2) Zapisujemy pusty plik na pulpicie o nazwie "rasphone"
3) Klikamy w niego podwójnie,
4) Postępujemy zgodnie z instrukcjami (zamiast numeru telefonu wpisujemy "*" (gwiazdka) nazwa połączenia "neostrada" )
5) Połącz

i wszystko jest OK :)

... z tego co mi wiadomo ten sposób działa tylko na XP-ku

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Humman Płeć:Mężczyzna
obserwator


Dołączył: 22 Maj 2007
Skąd: gdzie diabeł mówi dobranoc a kokot dzień dobry
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2007, 20:13   

Ja używam CiDial, wystarczy podać urzytkownika i hasło, ładuje się dużo szybciej i nie zajmuje miejsca w pasku zadań i wznawia zerwane połaczenie. Jakby go jeszcze wrzucić do autostartu to net jest od momętu włączenia kompa.

_________________
in every life we have some trouble, when you worry you make it double don't worry, be happy

człowiek jest jedyną istotą która wie że umrze, zwierzyniec żyje w błogiej nieświadomości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
3672842
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-09-2007, 20:33   

Chyba najprostszym (ok, może nie dla zupełnie nie-technicznych) i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest router, odcina połowę śmieci chcących dostać się do komputera (chyba że jakiś inteligent ustawi sobie DMZ). Dzięki temu po instalacji systemu mam czas na aktualizację programów ochronnych, dba też o utrzymanie połączenia 24/7 i często oferuje jeszcze kilka przydatnych opcji. Jedyną barierą jest wydanie tych 300-400 zł.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
DaHaka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-03-2009, 23:23   

Zgadzam się z przedmówca. Mogę tylko nadmienić iż jestem szerokopasmowcem w TP i z doświadczenia mogę wywnioskować, że router (odpowiedniej jakości) zagwarantuje odpowiedni dostęp do internetu. Co prawda są atuty korzystania z modemu ADSL przez USB ale nie ma sensu się nad tym rozwodzić. Przede wszystkim najwazniejsze jest aby użytkownik nie miał problemów. Wnioskując dobry router musi trzymać ustawienia i fajnie by było gdyby działał na zwarciu, tzn. w przypadku awarii przyłącza abonenckiego ( typu zwarcie spowodowane zgniecieniem kabla instalacyjnego wchodządzego w skład domowej sieci telefonicznej). A tak na końcu to powiem tyle: ciesziccie się abonenci neostrady. Fakty są takie, że odkąd France Telecom przejął pakiet większościowy akcji Tp całkowicie zaprzestano inwestycji na poczet abonenta kategorii E ( czyli zwykłych ludzi ). Francuzów interesuje tylko zysk pochodzący z Videotransmisji czy teletrasmisji dla Banków i innych instytucji (POLPACK HDSL itd...). Naprawdę są ludzie, którzy starają się dostarczyc usługę do ludzi. Jako ciekawostkę mogę dopowiedzieć, że trwa w całej Polsce pewna inwestycja, tzn. ciągnięte są światłowody do starych nadajników Centertela a coby puścić usługę radiowo, ponieważ konkurencja czyni znaczne kroki w tym kierunku) pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group