FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Parę pytań o mechanikę gier bitewnych
Wersja do druku
Humman Płeć:Mężczyzna
obserwator


Dołączył: 22 Maj 2007
Skąd: gdzie diabeł mówi dobranoc a kokot dzień dobry
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2007, 17:05   Parę pytań o mechanikę gier bitewnych

Wpadłem ostatnio na pomyśł napisania taktycznej gry na PC o mechanice podobnej do tej z zwykłego Warhammera. Co do samego przebiegu rozgrywki to wiem jak to zrobić, tylko że nigdy w tego typu figurkowe gry nie grałem i mam parę wątpliwości jak przedstawić bitwę.
-Czy podstawki pod figurkami mają wilkość równą wielokrotności cala a długość ich ruch również tyle wynosi?
-Czy wielkość pól z różnymi typami terenu i makiet też jest znormalizowany do wielokrotności cala?
-Jak wygląda przemieszczanie oddziałów, czy jednostkiprzesuwa się pokoleji czy cały oddział naraz.
-Czy jak odległość pomiedzy człąkami oddziału wynosi 2 cale to stykają się podztawkami, czy jest tam jakaś przerwa?
-Jak wygląda atak oddziałem, czy wszyscy atakują 1 cel, czy każda jednostka wybiera sobie własnego przeciwnika?

_________________
in every life we have some trouble, when you worry you make it double don't worry, be happy

człowiek jest jedyną istotą która wie że umrze, zwierzyniec żyje w błogiej nieświadomości
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
3672842
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-10-2007, 14:05   

Humman napisał/a:
-Czy podstawki pod figurkami mają wilkość równą wielokrotności cala a długość ich ruch również tyle wynosi?


Nie. Podstawki mają różną długość, zależną od wielkości i rodzaju modelu. Konie, potwory etc. umieszczane są na innych podstawkach.


Humman napisał/a:
-Czy wielkość pól z różnymi typami terenu i makiet też jest znormalizowany do wielokrotności cala?


Nie ma czegoś takiego jak "pola". Walka toczy się na stołach. Na turniejach stoły mają wielkość znormalizowaną, liczoną w długości i szerkości w calach.

Humman napisał/a:
-Jak wygląda przemieszczanie oddziałów, czy jednostkiprzesuwa się pokoleji czy cały oddział naraz.


W Warhammerze (co jest jedną z najgorszych cech gry) ruch wygląda w następujący sposób:
1) Gracze rzucają na kolejność ruchu.
2) Ten, co wygrywał przeprowadza swą turę. Rusza, szarżuje i strzela całą swoją armią. Po nim turę przeprowadza przeciwnik i tak do końca.
W posiadających lepsze zasady systemach (Confrontation, StarshhipTroopers, Warmashine / Horde) gracze ruszają po jednym oddziale, na przemian.

Cytat:
-Czy jak odległość pomiedzy człąkami oddziału wynosi 2 cale to stykają się podztawkami, czy jest tam jakaś przerwa?


Nie. Wówczas członkowie oddziału nie stykają się podstawkami.

Cytat:
-Jak wygląda atak oddziałem, czy wszyscy atakują 1 cel, czy każda jednostka wybiera sobie własnego przeciwnika?


Uwaga! Tu mogę się mylić. Jeśli tak jest, to niech ktoś sprecyzuje.

O ile mnie pamięć nie myli:
Oddział atakuje przeciwnika, z którym się z frontem. Jeśli atakowany jest od boku, musi się do niego odwrócić frontem, jeśli walczy z kilkoma wrogami, odwraca się frontem do tego, z którym chce walczyć.
Oddział wypłaca ataki, które zadają (lub nie) rany. Po zakończeniu walki odejmuje się je od ran modeli (zwykle mają po jednej) i po prostu zdejmuje tyle, ile zostało.
Nie wybiera się figurek, które się zdejmuje. Po prostu dejmuje się jakieś.
Jeśli w oddziale jest jednostka specjalna (np. oficer, lord, bohater, potwor) zawsze ginie jako ostatnia.
Wyjątek stanowi starcie oddziałów, w ktorych w obydwu są modele specjalne. Wówczas chyba mogą podjąć one pojedynek i chyba są na to jakieś zasady specjalne.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group