FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Sayonara Zetsobu Sensei
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-07-2007, 16:25   

Sayonara Zetsobu Sensei - masterpiece!! Wreszcie, po przekopywaniu się przez schematyczne komedyjki szkolne, znalazłem coś niesamowitego. Pełna uroku, zwariowana, w poły absurdalna komedia o nauczycielu - niedoszłym samobójcy, największym chyba pesymiście w dziejach anime. Jego przeciwieństwem jest uczennica, która z kolei do wszystkiego podchodzi optymistycznie - dodajmy, że anime zaczyna się tym, iż zrywa go ze sznura na którym wisi, twierdząc, ze w ten sposób i tak nie stanie się wyższy, bo jej rodzice próbowali i nie wyszło.
Do tego teatr cieni a'la Utena, humor absurdalny w najlepszym wydaniu i sporo gagów, z których zapewne część będzie dla gajina niejasna. Niemniej jak dla mnie najlepsza komedia jaką w tym roku widziałem. Oby z dalszymi odcinkami nie straciło...
Przejdź na dół
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 17-07-2007, 16:47   

Grisznak zgadzam się z Tobą w stu procentach co do tego anime, zapowiada się fantastycznie, ale czy Ty aby nie za bardzo zaspoilerzyłeś,
Spoiler: pokaż / ukryj
wiesz ja w życiu bym nie wpadła, że ona jego próbę samobójczą będzie tłumaczyć jako chęć bycia wyższym, że o rodzicach nie wspomnę, poza tym nie widziałam tylu serii w życiu i fakt że on okazał się jej nauczycielem troszkę mnie zaskoczył - chociaż domyślałam się tego...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tsunami Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Sty 2006
Skąd: z wybrzeża
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2007, 17:21   

Ja też mam bardzo duże nadzieje względem tej serii. Byle tylko nie skręciła w stronę haremówki, to chyba bardzo osłabiłoby u mnie chęć oglądania. Cieszę się, że subuje to grupa a.f.k., po doświadczeniach z Lucky Star sądzę, że dobrze sobie z tym poradzą i będą w stanie przybliżyć nam żarty i nawiązania.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7189608
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 18-07-2007, 15:40   

Sayonara Zetsubou Sensei- seria ma potencjał. Mam nadzieje że nie zrobią z tego głupiej haremówki lub ecchi komedii. Ciekawe czy nastąpi efekt przebiegunowania patrzenia świat u bohaterów.
Zenkou 2- głupie jak but. golizna leje sie z ekranu. coś dla mnie:) na ta porę.
Seirei 14- w pewnym momencie chciałem krzyknąć biegnij Lola biegnij( dobry film). Jak zwykle niezłe.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
cintra Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2007, 22:43   

Sayonara Zetsubou Sensei
zawsze jak oglądam pierwszy odcinek jakiegoś anime czy serialu, i podoba mi się tak jak ten, to zaczynam się bać czy za wysoko sobie nie ustawili poprzeczki, jak na początek serii... ;P
Ale główna postać męska
Spoiler: pokaż / ukryj
niedoszłego samobójcy
jest cudowna! ^^ chyba się zakochałam ^^ choć przyznam się, że znałam jego wersję w realu - mój kolega, był na codzień przesympatyczny, ale jak miał "dzień zjazdu nastroju po równi pochyłej", to nie dawało się z nim rozmawiać... ^^'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tsunami Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Sty 2006
Skąd: z wybrzeża
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2007, 10:17   

Sayonara Zetsubou Sensei 2

Cudowne! Uwielbiam taki typ humoru, jaki prezentuje ta seria. Itoshiki ma klasę pełną oryginałów.
Zashiki warashi :D

Spoiler: pokaż / ukryj
Czyli urocza, milutka hikikomori. Ta część odcinka kojarzyła mi się strasznie z Yamanade.


Mam wrażenie, że zagrożenie haremówkowe rozwiało się. Twórcy pewnie by to zjawisko prędzej wyśmiali, niż poważnie zrealiowali.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7189608
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 19-07-2007, 10:56   

Sayonara Zetsubou Sensei 2 - to jest genialne, od pierwszej do ostatniej minuty, płakałam ze śmiechu na tym odcinku, sposób w jaki oni wyciągneli tą małą z domu, był po prostu zabójczy - pozostaje tylko pogratulować klasy...

Zgadzam się z Tsunami, o haremówce można raczej zapomnieć, po Nodame i Ouranie zapowiada się kolejny wielki przebój, ja się tylko zastanawiam jak im się uda utrzymać taki poziom do końca...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-07-2007, 12:25   

Sayonara Zetsubou Sensei 2 - OHOHOH~ Uśmiałam się przy tym nieźle. To.jest.niesamowite. Dobrego wyboru dokonałam decydując się na ten tytuł. Jestem zachwycona! Nawiązań jest mnóstwo. Niestety mało z nich rozumiem, ale mi tyle starczy ażeby mieć świetną zabawę (Orange-kun na tablicy... "ZEROOO~").
I, co najważniejsze, nie pojawiła się jeszcze ani jedna postać, której bym nie polubiła. Ot taką Kaf(u)kę uważam za uroczą i zabawną dziewoję. Nie wyobrażam sobie tej serii bez niej.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-07-2007, 13:04   

Sayonara Zetsubou Sensei 1 & 2. Cóż mogę powiedzieć. Zanim zobaczyłam anime miałam przyjemność zapoznać się z mangą (tylko 6 pierwszych rozdziałów, ale to zawsze coś). Pomyślałam wtedy, że jak najbardziej zabawne, ale nie rewelacyjne. Dziś obejrzałam anime i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to jest wspaniałe! Szególnie podobała mi się muzyka, po prostu śliczna. Itoshiki-sensei jest wprost urzekający, jego głos również. Nie mogę się doczekać kolejnych odcinków.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-07-2007, 10:40   

Sayonara Zetsobu Sensei 2 - nie, haremówka z tego nie będzie, ale najbardziej odjechana komedia od czasów Ourana,a kto wie, czy nawet nie przebijająca tegoż - owszem. Siedzące w domu Emo i sposoby na nie po prostu powaliły mnie na łopatki, takoż podręczna walizeczka podróżna głównego bohatera.
Błagam, niech to się zamknie w 12 epach!
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-07-2007, 11:57   

Sayonara Zetsubou Sensei ep 1 i połowa 2giego. Patrząc na opinie o serii wiązałem z nią wielkie nadzieje, okazało się, że pod praktycznie każdym względem nie jest w moim typie. Daruję sobie chyba.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 20-07-2007, 12:09   

Mamunia napisał/a:
Sayonara Zetsubou Sensei 1-2 - Kreska! Animacja! Kolory! OMuaaaaa~~~~ *o* Następne anime, kóre bedę regularnie oglądać. Świetne, kreska kojarzy mi się z xxxHolic (na plus, duuuuży plus). Skarbnica screenshotów, przepiękne (albo conajmniej ciekawe) kadry trafiają się przez cały odcinek. Barwne to to, a przy tym elegancke, stonowane, mimo żywej kolorystyki (cudowne wypełnienia, na ubraniach, włosach, to jest takie przyjemne dla oka). Ujęcia i ruch "kamery" - ładne, czasami wywołują efekt humorystryczny (oczywiście wraz z tym, co mówią lub robią bohaterowie:
Spoiler: pokaż / ukryj
"What if I had died?" xD).


Spoiler: pokaż / ukryj
/me padła przy Death Note, a później się dobiła przy "bunch of stalkers" xD


Możemy sobie ręce podać. IDENTYCZNE miałam wrażenia. Poza skojarzeniem z xxxHolic bo nie widziałam tej serii. Ale ogólnie szalenie mi sie podoba. Kreska ! Kreska ! Głosy, reakcje ! Zwłaszcza głównego bohatera. Zachowuje się jak dziecko. Podoba mi się. Nie aż tak jak Ouran, ale podoba mi się.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-07-2007, 12:37   

Sayonara Zetsubou Sensei 2
Mam nadzieję, że każdy odcinek będzie zaczynał sie w ten sam sposób - to jest genialne...

Psycholog szkolny jest przerażająca.

Zashiki Warashi i Yamanade w jednym.... ('you're beautiful, with fair skin.' Chyba już to gdzieś słyszałam... Chociaż scena nie skończyła się jak ta tutaj ('ta oszukańcza mąka!')) W dodatku ona ma podobny głos do seiyuu Sunako, LOL. (czy ktoś zauważył w latającym telewizorku napis 'Lucky Channel'?)

Wejście klubu herbacianego i ciężkie chwile Chiri XDD A wszystko przez truskawki...

Walizeczka Nozomu... Pure win.

'ZEROOOOOO! I'm not Orange...'

'Not Casserole! Katsura da!' (to ZAWSZE śmieszy. Nawet w innym anime XD)

znana wszystkim niebieska panienka

chain of stalkers! (przy czym nawiązanie do grajka z Hameln było urocze :3)


Poza tym podoba mi się zastosowana sztuczka: tła raz są, częściej ich nie ma. Więc co zrobili? Potraktowali całość jakąś teksturą i tyle.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-07-2007, 10:06   

Sayonara Zetsubou Sensei 3. Wiedziałam, czego się spodziewać, a mimo to siła śmiechu niemal zrzuciła mnie z krzesła. To było... piękne! Taniec fuzji był przebojowy, napisy na tablicy świetne, ale najbardziej podobała mi się aluzja do Death Note'a. Po prostu perfekt.


Ostatnio zmieniony przez Amarth dnia 28-07-2007, 15:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
lealin
Gość
PostWysłany: 16-07-2008, 18:01   

chyba przy recenzji tego anime jest bląd...seria liczy sobie...13 odcinków^^ tak widziałam 13 odc XD
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group