FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Animacje (uwaga, graphics heavy!)
Wersja do druku
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 18-05-2008, 23:32   Animacje (uwaga, graphics heavy!)

Witam i pozdrawiam :)

W tym topicu będę prezentował produkty swoich animacji, zarówno tych 2D (kłaniają się sprite'y które umiem i lubię robić), jak i 3D (zarówno na własnych, cudzych jak i "pustych" modelach). Nie są to może dzieła sztuki, ale jak na fakt że nigdy nie przeszedłem żadnego szkolenia w animowaniu (wyłączając 1 (słownie: jeden) tutorial dotyczący smoków składających skrzydła, czego po prostu nie potrafiłem sobie wyobrazić), nie są chyba takie złe. Zapraszam :)

Na początek 4 wprawki 3D, zrobione na "pustym" smoczym szkielecie. Modelem jest Arokh z gry komputerowej Drakan, ale model ma tak mało polygonów, że animacje wyglądają dużo lepiej jak się wyłączy siatkę i włączy widok kości. Zatem rendering przedstawia tylko kości.

Podziękowania dla Rastabana za pełny rigging, oraz anonimowemu Rosjaninowi za konwersję modelu z gry do formatu 3ds.

Walking
Running
Sitting
Flying



Ekhem - jednak przestawiłam na Urle, ponieważ się strona nie ładuje dobrze wszystkim, a nawet sie przycina.

IKa


Rozumiem i dziękuję. Dodam od siebie małą uwagę do osób oglądających animacje - jeżeli używasz Internet Exploler, podeślij ode mnie bombę do Microsoftu, bo ktoś w tej firmie sobie wymyślił, że wszystkie gify nie mogą mieć więcej niż 10fps (a moja animacja ma ich 50). Dopóki Redmond nie wyleci w powietrze zalecam używanie innej przeglądarki, albo liczenie się z mocnym spowolnieniem ;-)

Korial


Edit: Nowe animacje, tym razem Sprite'y robione w technice poklatkowej.

Dyszące smoki
Niebieski
Złoty
Zielony
Czerwony

Motto obrońców smoków
(pozwoliłem sobie wstawić jako animację)


I, na zakończenie, perełka, kilka godzin roboty:
Wampirka*



* - niech ktoś mi powie, że powinno być "wampirzyca", a gwarantuję, że Bruxa odwiedzi go w nocy ]:->

Edit2: Nowa, dzisiejsza animacja. W zasadzie bardziej wprawka, niż animacja. Fanart, Nala z Króla Lwa. Zrobiona na podstawie jednego screena z filmu :) Szkoda, że jest tak mało osób, które się jeszcze bawią w pixel art...


_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2008, 23:28   

Wiem że to nie ładnie podbijać swoje tematy, ale przeczytałem Konstytucję jeszcze raz by upewnić się, że to nie jest zakazane :)

Choć ciągle podkreślam że nie należę do tzw. "dajcie_mi_komcia!", to jednak brak jakiejkolwiek opinii o pracach troszkę mnie martwi. Z jednej strony albo są tak fatalne, ze nikomu nie chce się nawet krytykować, z drugiej strony ponad 120 wejść dla jednego posta to nie jest w sumie tak mało. No dobra, ale dość rozczulania się nad sobą :)

To co teraz pokażę jest dość stare i jest, że się tak wyrażę, self-insertion. Zostało nakręcone na blueboxie kamerą DV Sony i potem przemontowane przeze mnie w programach graficznych. A więc - Korialstrasz (tak, ja ;) ) dosiadający wilka!

Korialstrasz on wolf
(model wilka dzięki uprzejmości turbosquid, sierść, szkielet i animacja by Korial)

Doskonale znam obie wady tej animacji:
+ Wilk kuleje, tak to jest jak się nie umie patrzyć ze zrozumieniem na ending Wolf's Rain ;D
+ Jeździec jest trochę sztywny (A wy nie bylibyście siedząc okrakiem na stołku i pilnując by nie wypaść za bluebox, mając po lewej operatorkę która ciągle chichocze pod nosem? :D )

_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2008, 18:51   

Efekt 1h w Photoshopie. TAK, WIEM - JEST KANCIASTA. Nie robiłem tego dla sztuki, ale żeby sprawdzić jedną technikę animacji. Teraz już wiem, że warto się za to wziąć na poważnie, tylko że trzeba poświęcić więcej czasu (i wiem już jakich błędów należy unikać!).


Miniaturka jest linkiem do animacji

_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2009, 00:49   

Mały come-back :)


Wampirka, ujęcie numer 2.

Oraz:

Kobitka w zbroi która zapewnia "prawie" całkowitą ochronę ;) Pytanie za pięć punktów, jaką animację do niej dorobić?

_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group