FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Scrapped Princess
Wersja do druku
Martinez Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sty 2006
Skąd: Zawiercie
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2006, 01:31   

Scrapped Princess - cóż tu dużo mówić, ogląda mi sie z górki, ogólnie rzecz ujmując same plusy - dobrze wykreowni bohaterowie, ciekawa wizja świata, no i jedna z najmilszych dla oka kreska postaci.
Szkoda że tak mało jest równie dobrych serii:(

(A moze to te 7 tygodni dobrowolnej rozłąki z jakimkolwiek anime:P)

_________________
Nawet małpy spadają z drzewa.

Utkneła w nieskończonej pętli powtórzeń, a on jest idiotą.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5540199
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2007, 14:21   

Heh, Scrapped Princess jest serią z naprawdę fajną fabułą, nie będę psuł niespodzianki, jeśli ktoś dopiero zaczyna serię, ale powiem tyle: nie zawsze świat jest taki jaki się wydaje. A jakie to ma znaczenie to zobaczycie sami:D

Spoiler: pokaż / ukryj
Mnie to nieźle zdziwiło, że świat, który na początku wygląda na standardowy magia&miecz okazuje się posiadać technologię najbardziej zaawansowaną ze wszystkich anime jakie widziałem, nawet NGE nie ma tutaj szans
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 30-03-2007, 20:38   

Scrapped Princess (to chyba jakaś zbiorowa faza... :D), do 20 odcinka. Bardzo zdecydowanie tego mi było trzeba! przewidywalne wprawdzie na tyle, żebym jak do tej pory nie miała szczególnych problemów z rozpracowywaniem, co bedzie daleji co kto zrobi, ale może jeszcze mi jakąś niespodziankę na koniec zafunduje.. Ważne, że ogląda się rewelacyjnie, a poza tym zawiera Raquel i, przede wszystkim, Shannona *_*
*pisk a'la fangirl*

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 30-03-2007, 20:43   

Zdaje się, że z pomocą Raquel natchnęłam pół forum.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ByTheWay Płeć:Mężczyzna
???


Dołączył: 27 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2007, 21:16   

Heh, może jakiś dziwny jestem, ale jak dla mnie główni bohaterowie nie byli tacy interesujący.
Najbardziej zaciekawiła mnie Cz, mimo, że w sumie późno się pojawia i nie ma aż takiego znaczenia dla fabuły:p
Spoiler: pokaż / ukryj
Szczerze liczyłem, że ostatecznie przejdzie na stronę głównych bohaterów, nawet w czasie ostatniej walki, ogólnie to dla mnie fascynująca była psychika tej postaci.


Aha no i z racji poszukiwania nowego avatara trafiłem na ten. Zawsze kochałem tą grę ( FF8 ) i nie mogłem się powstrzymać. Szlag trafił szukanie avka z anime:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9180270
voyager Płeć:Mężczyzna
I'm a men of the NERV


Dołączył: 29 Gru 2006
Skąd: Rogoźnik
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2007, 18:44   

Scrapped Princess epik 5 mała odskocznia po Evangelionie i Geneshaft, zamiast pojedynków mechów i techniki, mam tutaj spokojny i piekny (na pierwszy rzut oka, na drugi juz nei jest tak spokojnie:/) świat fantasy i pojedynki na miecze, oh tego moja dusza potrzebowała po tej robotowej łomotaninie:p

_________________
All around me are familiar faces
Worn out places
Bright and early for their daily races
Going nowhere
Their tears are filling up their glasses
No expression
Hide my head I want to drown my sorrow
No tomorrow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4200846
voyager Płeć:Mężczyzna
I'm a men of the NERV


Dołączył: 29 Gru 2006
Skąd: Rogoźnik
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2007, 20:11   

Scrapped Princess coś wspaniałego, połączenie fantasy, techniki i religii, bardzo fajny efekt, bardzo fajnie mi sie to oglądało, szkoda że tylko 24 epki, ale cóż wszystko co piękne szybko sie kończy:/


Spoiler: pokaż / ukryj
Szczególnie spodobało mi sie ze względu na happy end tego anime, chociaż szkoda trochę Leo, heh milion lat, ale warto czekać:P


Następne anime na celowniku, Wolf's Rain, ta sama wytwórnia więc raczej sie nie zawiode:D

_________________
All around me are familiar faces
Worn out places
Bright and early for their daily races
Going nowhere
Their tears are filling up their glasses
No expression
Hide my head I want to drown my sorrow
No tomorrow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4200846
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 24-06-2007, 10:32   

Scrapped Princess (5 pierwszych odcinków) - Hm. Hmmmm... Być może za te słowa będę biczowana przez niektórych użytkowników do końca życia, ale.. trudno. Jestem przecież dopiero na samym początku serii i zdanie o niej może ulec zmianie (nawet się tego spodziewam. Bones mnie zawsze zaskakuje). Jednakowoż! Czy to naprawdę jest TAKIE dobre? Aż z ciekawości poprzeglądałam niektóre strony internetowe... recenzja tanukowa daje bardzo wysoką ocenę, również ta na azunime. Tanukowe komentarze pełne pochlebstw (z tego co widziałam, to nie było ANI JEDNEJ złej opinii). A ja po tych 5 odcinkach wcale a wcale nie jestem bardzo zachwycona. Wszystko jest takie... schematyczne. W ciągu 3 odcinków miały miejsce nawet
Spoiler: pokaż / ukryj
dwa porwania!...
No i znów czuję się jakbym wpadła w środek jakiegoś RPGa. Powtarzam: ZNÓW. Chociaż tym razem świat jest może bardziej interesujący... powoli zaczyna zarysowywać się jakiś konkretny system władzy. Chcę zobaczyć te elementy 'science fiction', bo jak dotąd to jest jedynie 'pure fantasy'.
Być może to ze mną jest coś mocno nie tak. Ale naprawdę mam wrażenie, że już to gdzieś kiedyś widziałam... i to niejednokrotnie. Trochę kojarzy mi się ze Slayersami (ta różnorodność postaci i te sprawy... chociaż Leo z chęcią wbiłabym na pal).
Plusy za:
+ grafikę (....Bones...)
+ design'y postaci. Ah, te stroje Shannon i Raquel! Ah, te peleryny! No ale oczywiście w mieście NieWiemJakSięOnoNazywało wszyscy mieszkańcy byli poubierani na szaro-buro, natomiast Winia błyszczała swoim łososiowym wdziankiem. CZYŻBY była istotną postacią?!

A, i jeszcze czapki z głów za to, że rodzeństwo WYGLĄDA jak rodzeństwo.
+ ending. Pierwszy raz od dawna mnie tak wciąga, że nie chcę przełączać na następny odcinek. Opening jednakże jest nieco gorszy.
+ Fakt, że
Spoiler: pokaż / ukryj
połykająca mieszkańców Czarna Wielka Maź z powrotem tych ludzi nie wypluła gdy została pokonana. Dziękuję za to!

+ różnorodność postaci
+ osobno za SHANNONA. Ojoj. Ależ on mi się spodobał. Jest... faaaajny... *KHĘ*

Rozpisałam się. A mogłabym jeszcze ponarzekać. Ale z ciekawości pytam raz jeszcze - czy tak będzie do końca?...

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2008, 12:29   

Scrapped Princess - odcinek 1. Ogólnie to anime zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Relacje między rodzeństwem są bardzo dobrze przedstawione, a Pacifica nieźle gra rolę księżniczki. Wszystko to w całkiem realnej oprawie, bez zbędnych efektów deformed. Muszę pochwalić sposób przedstawienia czarów i inkantacje używane do ich przywoływania.

Jedynym minusem, który zauważyłem w pierwszym odcinku była pewna niekonsekwencja - kapłan świątynia Mausera dostał od Raquel trzy razy centralnie (aż go odrzuciło) ognistym piorunem, po czym najzwyczajniej żywy wygrzebał się z gruzów. No cóż, taki urok anime - chociaż osobiście wolałbym po prostu zobaczyć trupa, albo przynajmniej nieprzytomnego gościa.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 28-01-2009, 17:53   

Scrapped Princess - udało mi się w końcu obejrzeć to anime po dość długiej przerwie. Dawno temu rzuciłam oglądanie Scrapped Princess po 4 odcinku i szczerze powiedziawszy nie straciłam zbyt wiele. No jakoś nie potrafię się przekonać..Dla mnie to wszystko było dość wtórne i momentami nudne. Może dlatego, że akurat to gatunku powiedzmy przygodowo - fantasy mam dość wysokie oczekiwania.
Spoiler: pokaż / ukryj
Bardzo, ale to bardzo nie podobał mi się wątek jak Pacifica straciła pamięć - normalnie jak w telenoweli brazylijskiej! W ogóle przez 10 pierwszych odcinków wiało lekko nudą, tylko czekałam co teraz złego naszym bohaterom się przytrafi. Ciekawi w tym wszystkim byli jedynie heretycy. A do tych Świętych Apostołów, broni itp. Czuje się oszukana, bo jakoś mało to do mnie przemówiło. No nie mogli wymyśleć czegoś lepszego? I tylko niby 4 Peacmakerów pilnowało porządku świata? Chyba po prostu za bardzo nie lubię gdy świat średniowiecza i magii mieszać z nowoczesną technologią. Nie w tym wydaniu przynajmniej..
Co jeszcze..Nie przekonałam się do Odrzuconej Księżniczki. Ja wiem, zę dziewczyna miała złote serce itp. ale rozpieszczone dziewuchy mało kiedy zdobywają moją sympatię. Dobrze, że przynajmniej jej towarzystwo rekompensował starszy brat.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group