FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  The Tarot Cafe
Wersja do druku
DzieckoFantazji Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2008, 14:29   The Tarot Cafe

Według mnie to jedna z najciekawszych pozycji wydanych w Polsce (szkoda, że w formie jednego rozdziału w czasopiśmie, ale dobre i to). Manga, a właściwie manhwa, jest zbiorem krótkich historii opowiadanych przez bohaterów (pośród których są wilkołaki, wampiry, alchemicy itp.) właścicielce niewielkiej kawiarenki. Poznaje ona historie ich życia poprzez odsłanianie kolejnych kart Tarota. Mimo, że zdecydowana większość dotyczy miłości, nie jest to (moim zdaniem) zbió naiwny czy dziecinny, wręcz przeciwnie - pokazuje wiele aspektów w bardzo nietypowy, oryginalny sposób. Całość utrzymana jest w dosyć mrocznym nastroju, przy czym również nie jest to mrok kiczowaty. Pozycja ta przypomina mi idealnie przygotowaną potrawę, w której nie ma niczego ani zbyt dużo, ani zbyt mało. Można powiedzieć, że to głównie dzięki niej zainteresowałam się mangami i pokrewnymi im manhwami.

A Wy co sądzicie o "The Tarot Cafe"?

_________________
Żyłka pulsowała rozkosznie w rytm uderzeń.
Serduszka.
Było niespokojne, to dawało z siebie wszystko, to udawało, że bije po raz pierwszy. Jak każda prostytutka. Catzy, Twoje serce jest mistrzem w Twoim zawodzie.
"Pociąg do Zombie"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group