FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Metal made in China
Wersja do druku
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 01:59   Metal made in China

Nie wiem czy kogoś ten temat zainteresuje, ale osoby zorientowane na Azję (a nie tylko Japonię), a w dodatku słuchające metalu - powinny być zadowolone :)

Jako, że zaczynam właśnie na poważnie gromadzić materiały do swojej pracy magisterskiej o chińskiej scenie metalowej, postanowiłem podzielić się z Wami klejnotami wyłowionymi podczas mojej pracy badawczej :) (jeśli komuś się spodoba, oferuję pomoc w zdobyciu niżej wymienionych płyt)

SUFFOCATED - Dead Wind Rising


Świetny thrash ocierający się momentami o death.(plus teksty po chińsku :) ) Pierwsza chińska płyta, która tak konkretnie skopała mi dupsko. Gorąco polecam, a fanom Testament szczególnie.

SUFFOCATED - Day of Migration

EMPYLVER - Wood Woud Would


IMO jedwabisty folk metal. Przy tej płycie naprawdę wiele europejskich potęg może schylić głowę.

EMPYLVER - Old Boy

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 13:57   

Cytat:
Jako, że zaczynam właśnie na poważnie gromadzić materiały do swojej pracy magisterskiej o chińskiej scenie metalowej

Mocarny temat :D Powodzenia!
Co do dwóch powyższych kapel to Suffocated naprawdę fajne, choć chciałbym ich usłyszeć w normalnej jakości ;-) Folkowcy też dają radę :-) Sam słucham swego czasu doomowego (bardzo doomowego i bardzo... takiego cmentarnego) Hyponic, straszliwie wolnego, z naprawdę charczącymi wokalami i niezłymi gitarami.

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 06-01-2009, 21:32   

Hehe, nie dziękuje ;) sam jestem ciekaw jak to wszystko wyjdzie - ale mam nadzieję, że uda mi się napisać coś ciekawego i oryginalnego. Tzn. oryginalne na pewno będzie bo w Europie jak dotąd nie ma akademickiego, syntetycznego opracowania chińskiej sceny metalowej, a i w Stanach jest z tym problem.


Co do Suffocated, jestem w kontakcie z zespołem więc mógłbym załatwić ci płytkę. Jeśli nie zraża cię okres oczekiwania równy 30 dniom ;) Mogę też przegrać ci CD-r z mojego egzemplarza. A muzyka naprawdę zacna - dużo w tym Slayera, dużo Testament - no i niesamowity klimat.

A co do Hyponic, to stary - nie wiedziałem, że ktokolwiek u nas ich zna (respect ;) ). Jest to zdecydowanie pierwsza półka mocarnego, podchodzącego pod funeral, doom metalu i najwybitniejszy przedstawiciel tej muzyki z Chin.

Poniżej kolejna kapela - tym razem znów thrash - acz bardziej cięty i jadowity.


EXPLOSICUM - On the Road of Death

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group