FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Beath of fire IV i Grandia II
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-09-2003, 14:00   Beath of fire IV i Grandia II

Znow jestem w przekletym przezludzi i bogow miescie Lublin. W tutejszym empiku oczy me ujrzaly dwie ciekawe gierki z gatunku jRPG:

Breath of fire IV (wersja pecetowska - nie wiedzialem, ze w ogule taka jest) i Grandia II.

Czy ktos w nie gral? Czy sa fajne? Czy warto je kupic?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-09-2003, 14:10   

Breath of Fire IV - mój młodszy zrobił mi z tej gry miły prezent. Fabuła - jak zwykle w tej serii - kapitalna, natomiast grafika nie przypadła mi do gustu. Tło 3D i postacie 2d to nie to, co tygryski lubią najbardziej (ja tam wolę typ 'wczesny Final Fantasy' ^_^). Gra tnie się w niektórych momentach, zwłaszcza, jeśli masz słabszego kompa (do animacji niektórych scen użyto efektów 3d - są super, ale kilka razy jest ich za dużo na raz i się tną). Krótko mówiąc; jeśli podobały ci się poprzednie części - kup. Jeśli nie jesteś pewny - pograj we wcześniejsze, polubisz - kupisz, nie polubisz - odpuść. Ja jestem maniakiem tej serii, więc jak mi gra wpadła w łapki, byłam wniebowzięta, ale przypuszczam, ze w innym wypadku nie wydawałabym tylu pieniędzy ( i tak nie wydałam, młodszy mi kupił ^_^).

A - i jeszcze jedno. Przy scenkach z głównym przeciwnikiem obśliniałam ekran :>~~. Ale to raczej do pań ^__^

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2003, 20:28   

Obie wersje są konwersjami... co niestety widać. :( Ale nie samą grafiką człowiek (tudzież smok, Mazoku, czy coś w tym guście) żyje. Obie gierki mają fabułę pokręconą i ciekawą i wszystkie inne pozytywne cechy japońskich RPG. Zagrać warto, pod warunkiem, że nie zwracamy uwagi na grafikę i jakość konwersji...
W sumie jest i tak lepiej niż w przypadku Finala 7 na kompa- z tym to była jazda! Zwiechy przy WorldMap i grach sytuacyjnych, błędy przy renderingach, nagłe "wyskoki" (do Windowsa ;P)...

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 17-09-2003, 06:34   

Tia, mi siódmy Final chodził w żaluzje... ^^" Pasek gry, pasek czerni, pasek gry... i tak na zmianę... (ale chodził ^_^)

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dąbi Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Lip 2002
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2003, 09:16   

Cytat:
Znow jestem w przekletym przezludzi i bogow miescie Lublin. W tutejszym empiku oczy me ujrzaly dwie ciekawe gierki z gatunku jRPG:


Normalnie Zeg troszkę przesadziłęś :> Tak tu o moim mieście urodzin mówić gdzie sie wychowałem i żyję do tej pory. :) Nie jest jeszcze tak tragicznie

_________________
Ludzie i narody będą działać racjonalnie, kiedy wyczerpią wszystkie inne możliwości. ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1344698
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2003, 16:53   Re: Beath of fire IV i Grandia II

zegarmistrz-dyslektyk napisał/a:
Znow jestem w przekletym przezludzi i bogow miescie Lublin. W tutejszym empiku oczy me ujrzaly dwie ciekawe gierki z gatunku jRPG:

Breath of fire IV (wersja pecetowska - nie wiedzialem, ze w ogule taka jest) i Grandia II.

Czy ktos w nie gral? Czy sa fajne? Czy warto je kupic?


Na poczatku wakacji stanalem przed dokladnie tym samym problemem :D, Tylko miejsce inne bylo.
Wybralem Grandie ( i MGS2, ale to szczegol :)) Nie zawiodlem sie. Pelen trojwymiar, chodzi na nie najmocniejszym sprzecie, fajny sys walki ( ach te biegajace sdczki :D), Millenia :D
Powrót do góry
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 06 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2003, 21:15   

Cytat:
Znow jestem w przekletym przezludzi i bogow miescie Lublin.


Przeklęta przez ludzi i bogów to jest Nowa Ruda. Nawet tam prąd nie dociera, a średnia IQ moich rówieśników i rówieśniczek wynosi jakieś 15, bo wszystkich myślących wywiało na studia dzienne i zostały tylko takie dziwaczne wyjątki jak ja :( (wersja hurraoptymistyczna).

Co do gier, to kupiłem Breath of Fire 4 (zobaczyłem w Empiku we Wrocku) i nie zawiodłem się. Trzyma poziom BoF1 i BoF2. Grafika owszem, mogłaby być lepsza, ale nie narzekam, wszak liczy się grywalność, a tę miały nawet pierwsze Final Fantasy na NES-a (tak wiem, mam fioła na punkcie JRPG ;P). Polecam, serię tę stawiam zaraz za FF-ami.

Cytat:
W sumie jest i tak lepiej niż w przypadku Finala 7 na kompa- z tym to była jazda! Zwiechy przy WorldMap i grach sytuacyjnych, błędy przy renderingach, nagłe "wyskoki" (do Windowsa ;P)...


Ja akurat grałem w FF7 na epsxe i żadnych problemów nie dostrzegłem. Wniosek, grać na emulatorze :P. Chociaż FF8 miałem pod peceta i nie sprawiał kłopotów. No i polecam FF9 ^^.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-09-2003, 07:39   

Dobra, chyba tez nabede sobie te gierki. Ale najpierw pewnie bede musial sobie kupic don komputer, bo na mioim starym pewnie nie pojda.

A co do grafiki: ludzie, czy wy oceniacie gry tylko po niej? Ja, osoba, ktora nalogowo gra w Prehistoryka (wszystkiego najlepszego mojej ulubionej gierce z okazji 10 urodzin) nie przejmuje sie czyms tak trywialnym...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-09-2003, 12:09   

To nie tak, że grafika jest brzydka i dlatego gra mi się nie podoba... Gra jest świetna.

Ja po prostu wolę japońskie RPGi w wersji 2D. NIE CIERPIĘ grafiki trójwymiarowej ^_^ Z tego powodu bardziej podobał mi się rysunek w BoFII.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 18-09-2003, 12:25   

Prehistoryk? *blink blink* zajefajna gierka!
Kiedyś się w nią grało :D

Ale też jak grać to wolałam 2D chyba, że wyścigi STAR WARS albo LEGO RACERS :D

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-09-2003, 12:34   

Dziwnym trafem tez nie lubie gier z grafom 3D. Jakos zawsze wolalem kolorowe, niekiedy niemal kreskowkowe sprity niz kanciaste manekiny... To jednak prawdopodobnie wynik mojego anachronizmu i patologicznego zagrywania sie w gierki na Amidze.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 06 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2003, 14:52   

Ja też ogólnie lubię gry z grafiką 2D, czy to nowe, czy starocie. Ale to pewnie dlatego, że namiętnie zagrywałem się w nie na Atarynce (rodzice sprezentowali ją na gwiazdkę 88, czyli niedługo minie 15 lat od dostania pierwszego kompa ^^'), a później na Amidze. W sumie zanim zacząłem zamęczać świat moimi wypocinami, byłem graczem, namiętnie czytałem komiksy, oglądałem kreskówki i filmy sf (co nie oznacza, że nie tworzyłem, pierwszy z moich światów powstawał właśnie w tamtym okresie). Do dziś mam na dysku emulator amigi i atarynki, oraz kilka płyt zapełnionych gierkami z tamtych czasów. No i jeszcze trochę TS-ów, SS-ów (w tym pierwszy numer ^^) i Gamblerów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-09-2003, 17:47   

Grandia II jest świetna.
Tak pokręconej fabuły dawno nie widziałem.^^

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-10-2003, 20:53   

Taa, zwlaszcza miecz >) Bo glowny zly byl dla mnie wiadomy >D od pierwszego spotkania. Intuicja.

Fabula, fabula, gre kupilem tylko ze wzgledu na Skrzydla Valmara >)
Powrót do góry
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-10-2003, 21:47   

Hm... Ciekaw jestem, czy podczas tych pytań, który ci zadają, gdy chcesz otrzymać boską moc, można coś schrzanić?
Skrzydła Valmara? Fakt, niczego sobie.^^ I ten charakterek.^^

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group