FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Prace by Laurent
Wersja do druku
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2012, 12:59   Prace by Laurent

Ostatnio nazbierało mi się kilka prac, którymi chciałbym się podzielić z szerszą publiką. Wszystko wskazuje również na to, że z czasem przybędą kolejne, tak więc postanowiłem założyć ten temat. Komentarze odnośnie strony technicznej mile widziane.

2727
B 13
TP
Lab
DTS
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-10-2012, 15:05   

Długa droga przed tobą. Ile masz lat i od jak dawna rysujesz tak z ciekawości?

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2012, 15:56   

Mam 26 lat. Od kiedy rysuję trudno powiedzieć. Na przestrzeni kilku lat douczałem się na własną rękę z grafiki komputerowej, zrobiłem też ileś tam szkiców, ale nic co śmiałbym komuś pokazać. Temat założyłem w związku z przekroczeniem ilości trzech grafik i ukończeniem tej ostatniej, która choć nie jest doskonała, jest w mojej opinii całkiem niezła.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 01-10-2012, 16:55   

Laurent napisał/a:
ukończeniem tej ostatniej, która choć nie jest doskonała, jest w mojej opinii całkiem niezła.

Ano, przestrzeń prezentuje się całkiem fajnie. Ale postacie ludzkie wymagają przećwiczenia.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-10-2012, 16:55   

Cóż... Widać jakiś postęp między pierwszymi kilkoma a ostatnią, tyle dobrego można powiedzieć...

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2012, 17:46   

Vodh, widzę że jesteś raczej sceptycznie nastawiony do moich prac. Nie dziwię się co do pierwszych trzech: pierwsza była tylko szybkim szkicem, druga dużo traci w powiększeniu, a trzecia była zabawą z efektami jakie daje "brudny" pędzel i cień w ostrym świetle, zaś czwarta to tylko fotografia, więc nie liczę. Prosiłbym cię za to żebyś sprecyzował swoje zarzuty odnośnie piątej grafiki, dlaczego według Ciebie jest słaba. Wprawdzie nie użyłem cieniowania, żeby zaoszczędzić czasu, kreska jest krzywa, a ludzie wyszli trochę kanciasto, ale z drugiej strony obraz jest ciekawy tematycznie (wizerunek członków fikcyjnego bractwa studenckiego), no i włożyłem w niego od cholery czasu, więc jestem ciekaw Twojej opinii. Cóż następne prace jakie planuję będą ciągłotonowe więc może będziesz miał o nich przychylniejsze zdanie (ale kiedy to będzie...).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-10-2012, 01:02   

Trzy pierwsze faktycznie wyglądają raczej treningopodobnie (i czasem nawet ciężko stwierdzić z czym się kojarzą), a więc jeśli rozmawiać to o piątej. Nie da się ukryć, że jest raczej brzydka (ja wiem - wieloznaczne słowo i nie wiadomo o co chodzi, ale słowa są dla ludzi), nie jest to żaden zarzut czy nagana, ot taka cecha pracy. Mnie się na przykład, całkiem podoba, choć jakaś doza światła i cienia zdecydowanie by ją urozmaiciła, no i postaci wymagają pracy, ale wydaje mnie się, że bardziej ich pozy (które są straszliwie nienaturalne i sztywne) niż wygląd i styl.

Tak sobie popisałem - nie bierz sobie do serca. Nie znam się ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-10-2012, 13:47   

Ok, skoro prosisz:

Ludzie to chyba najbardziej podstawowe ludziki jakie da się narysować pomijając stick figures, wszystkie kontury ludzkie stawiasz grubymi, nierównymi kreskami. Trudno mówić w ogole o anatomicznej poprawności bo te postaci bardzo ogólnie przypominają ludzi, zanim będzie można się zacząć czepiać tego czy ktoś ma za wąską rękę albo nie ma kolan to musisz po prostu poćwiczyć (Dużo.) rysowanie sylwetek ludzkich.

Dobór kolorów jest męczący, ale to akurat szczegół. Większym pro blemem jeżeli chodzi o kolory jest fakt, że absolutnie wszystko w tym ich sekretnym bractwie obkleili tą samą tapetą, wliczając cokolwiek-tam-widać-za-oknem bo nie wiadomo, co to jest.

Tak naprawdę jedyną dobrą stroną tej pracy jest to, że całkiem nieźle sprawdza się jako takie wstępne studium perspektywy przy użyciu prostopadłościanów, widać że włożyłeś w nią sporo pracy, ale jeszcze bardziej widać że będziesz musiał podobną ilość pracy wielokrotnie włożyć w kolejne zanim zaczniesz tworzyć rzeczy które będą faktycznie cieszyć oko. Ale zarazem widać, że masz zapał, więc trzymam kciuki żeby Ci go starczyło do zostania porządnym rysownikiem. Moja rada? Narysuj jeszcze kilka takich jak ta piąta do szuflady, a *potem* wrzuć coś kolejnego, trzymam kciuki za postęp.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group