FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Naklejki !
Wersja do druku
Shadziu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2012
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2012, 02:01   Naklejki !

Dzień dobry, na początku wypada się przywitać na forum :) Na imię mam Paweł, w internecie od wielu lat pod pseudonimem Shadziu.

Teraz moja historia: Jestem grafikiem ( gdybym powiedział że profesjonalnym to brzmiałoby to dość bucowato, ale można powiedzieć że żyje i jakoś utrzymuję rodzinę z mojej pracy ;) ). Jestem młodym tatą. Chcąc ozdobić jakoś pokój syna ( w sumie to kącik w pokoju :) ) szukałem w internecie jakiś naklejek. Niestety, wszystkie były dla mnie po prostu brzydkie. Pomyślałem więc, ''jak chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam". Tak zacząłem tworzyć swoje naklejki :) Kiedy pokazałem je znajomym doradzili żebym spróbował sprzedawać je na allegro.
Ostatnio koleżanka powiedziała że stylem przypominają ona mangę i że warto spróbować uśmiechnąć się na forach mangowych. Tak więc znalazłem się tutaj :)

To o co proszę Was, jako forumowiczów:
1. Bardzo nie chciałbym żeby ktoś uznał ten temat za jakąś kryptoreklamę. Mam nadzieję że kiedyś będę mógł przedstawić mój asortyment, ale na pewno jeszcze nie teraz :) Pliki mają znak wodny bo po prostu muszę zabezpieczyć jakoś swoją pracę.
2. Nie znam się na mandze i anime. Nie wiem co się Wam, jako koneserom podoba, proszę w tej kwestii o zrozumienie, a może i jakieś wskazówki ;)
3. Oceńcie, chyba najlepiej opisowo jak wam się to podoba. Oraz czy jest jakaś szansa na powodzenie w Waszym środowisku takich naklejek.
4. Nie chce dawać tutaj moich wszystkich naklejek, bo wtedy chcąc nie chcąc byłaby to reklama. Słyszałem że wielbiciele mangi lubią koty :) Co jeszcze mógłbym stworzyć?




a takie normalne dla dzieci wyglądają tak:




Mam nadzieję, że się podoba i liczę na liczne komentarze :) Pozdrawiam !
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-11-2012, 04:39   

Witamy na forum!

Z adresem strony na watermarku tak czy siak wygląda mi to na reklamę ;) ale nie ma co się przed tym tak zapierać, nie ma nic złego w reklamie własnej pracy, zwłaszcza kiedy praca jest całkiem porządna i faktycznie nawet pasuje do tematyki forum. Jedyne, co by to zmieniało to może konieczność przeniesienia tematu do innego działu. Chyba, że chcesz tu też wrzucić jakieś szkice, może jakiś work in progress, zebrać opinie ludzi na temat tego co by chcieli na skończonym obrazku pisać? Myślę, że nie tylko ja bym chętnie coś takiego zobaczył.

A naklejki mi się podobają, zwłaszcza szalona gwiazdka :D

P.S. Ciekaw jestem jak by wyglądał narysowany przez Ciebie ten jegomość , myślę, że miałbyś szansę na kilka dodatkowych wejść co najmniej jeżeli byśposzedł w tę stronę

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shadziu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2012
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2012, 09:59   

Cześć, wielkie dzięki za odpowiedź ;)

Z reklamą masz rację, nie byłoby to nic złego - kiedy stworzę ciekawą ofertę pewnie to zrobię ! Jednak pierw jestem tutaj, pokazuję swoje prace, pytam się was co można jeszcze zrobić - dlatego po protu byłoby nie fair gdyby była to reklama. Mam nadzieję, że uda mi się, rozmową i podejściem przekonać, że w tym temacie liczę na dyskusję, wasze opinie i pokazanie swoich prac ;)

Jakby wyglądał ten kotek? mówisz masz ;)


Btw. niemam co zamieszczać work i progres - takie grafiki robię bardzo szybko ;)

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 26-11-2012, 12:13   

Super! Gwiazdka z zębami mnie kupiła, a grumpy cat jeszcze lepszy. Mam pytanie natury technicznej - na czym te naklejki? Winylowe, wielokrotnego użytku, czy zwykłe papierowe na klej?

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadziu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2012
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2012, 16:11   

Irian napisał/a:
Mam pytanie natury technicznej - na czym te naklejki? Winylowe, wielokrotnego użytku, czy zwykłe papierowe na klej?


Naklejki są na folii PCV (czyli potocznie winylowe) firmy oracal, a następnie wycinane ploterem :)

a może dam wam Work in progress, ale jako zagadkę: co to jest?

(podpowiedz: to nie jest zaden obcy ;) )


Ps. Dziękuję za ciepłe słowa, to bardzo fajnie słyszeć, że podoba się komuś moja praca!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 26-11-2012, 16:59   

Jak nie obcy to pewnie żółw, ale tak w zasadzie to naklejki geekowe z kosmitami, robotami i czarną maską Vadera też miały by szansę się świetnie sprzedawać, chociaż tu już może być różnie z prawami autorskimi... W sumie, ludki na etsy się nie przejmują. :D

Jakbyś zrobił serię typu Doctor Who albo Star Wars, to biorę na pniu.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-11-2012, 17:17   

Cytat:
Jakbyś zrobił serię typu Doctor Who albo Star Wars, to biorę na pniu.

Tak spojrzałam na pierwszy post, potem an to, co Vodh i Irian podsunęli i... Olej mangę chłopie, idź w zachodnią popkulturę, rób dla graczy, fanów seriali/filmów, moli książkowych. Albo memy internetowe (jak ten kot podrzucony przez Vodha).


A mi ten zielony przypomina orka :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2012, 18:02   

Wygląda jak Cthulhu po goleniu. ;)

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadziu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2012
Status: offline
PostWysłany: 28-11-2012, 00:15   

Cześć ! Dzięki za komentarze :)

Na początek, BOReK, brawo ! to jest Cthulhu ;)


Wiecie, cały świat idzie w sumie zrobić w takim stylu, ale czy na pewno warto iść w jakieś wojny sądowe o prawa autorskie to nie wiem ;) Jest coś takiego jak inspiracja utworem, jest też coś takiego jak karykatura ( ale można wykorzystywać taki wizerunek tylko osob publicznych i tylko przy zajmowanych przez nich funkcjach) . Także kultura zachodnia i znani ludzie jest to jakiś trop na pewno :)

Irian napisał/a:
W sumie, ludki na etsy się nie przejmują. :D

W sumie racja, ale jak to mówią, to że wszyscy kradną nie znaczy że i my mamy ;)

Pozdrawiam :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-11-2012, 15:42   

Widziałem udziec z czegoś ale ja bym tam raczej chętniej zobaczył opierzonego stwora. Bo oczy na jedzeniu to już coś dziwnego (wykluczając z tego zupki).
Tak więc następną misją będzie kura.

Z mojego punktu widzenia ogólnie celowanie w fandom m&a jest raczej marnym pomysłem. Co jak co ale nasza kochana polska mentalność ciągle dominuje i nawet wśród mangowców czy animowców, którzy jednak gdzieś tam marzą o pełnej półeczce oryginalnych wydań, wielki odsetek stanowi grupa, która jak coś zobaczy, to woli usunąć znak wodny i wydrukować niż kupić. I mimo, że u animowców ten odsetek jest chyba mniejszy niż u statystycznych ankietowanych, to nadal jesteśmy grupą małą. Starczy spojrzeć na logi wejść na forum. Z takim designem powinieneś raczej celować w miłośników Angry Birdsów, dzieciaki i rzeczywiście chyba nisze kultowych rzeczy jak Star Wars itp, rzeczy rozpoznawalne. Nie wiem, może Monaliza lub rozciapany Jezus z kapliczki też by się sprzedały w takiej formie.

Proponuje na angielskiej wikipedii przeczytać historię Hello Kitty, może też przyniesie inspirację.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-11-2012, 06:30   

Hej, odpisuję dopiero teraz, bo tak uważniej przyglądam się historii nieprzeczytanych postów na forum właśnie raz na parę dni. I muszę przyznać, że jestem pod jeszcze większym wrażeniem, zarówno grumpy cat, jak i Cthulhu są świetne! Gdybym je zobaczył na jakimś stoisku na konwencie to kusiłyby bardzo.

No i właśnie, jeżeli chodzi o celowanie stricte w mangowców to by chyba musiały być konkretne postaci, w dodatku najlepiej jeszcze rozpoznawalne, a nawet wtedy trudno powiedzieć, jak by było z popularnością. Celowanie w memy i zachodnie fandomy wydaje mi się lepszym pomysłem.

I oczywiście sam zdecydujesz, ale wydaje mi się, że wrzucenie części naklejek (takich jak na przykład uśmiechnięte udko czy nadgryzione ciasteczko) do osobnej zakładki 'dla dzieci' z takimi sympatycznymi, prostymi pomysłami właśnie dla dzieci i oddzielenie ich od różnych memów, vaderów i Cthulhu byłoby dobrym pomysłem - ale to chyba dość oczywista rada. Także jeszcze raz, bardzo fajne designy i ciekaw jestem dalszych pomysłów, kiedy już postawisz na nogi sklep to pewnie wrzucę do zakładek i będę zaglądał raz na jakiś czas ;)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group