FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Anglojęzyczne fora o anime
Wersja do druku
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2012, 14:04   Anglojęzyczne fora o anime

W sieci jest wiele polskojęzycznych for poświęconych anime. Kotatsu jest jednym z większych, ale czasem zachodzi chęć do podzielenia się swoimi myślami z jeszcze większą ilością osób, do czego teoretycznie powinny nadawać się fora anglojęzyczne. Zapewne największym z nich jest forum na Anime News Network, jednak mam do niego pewne zastrzeżenie. W przyszłości chciałbym napisać i podzielić się jakimś opowiadaniem, a tam nie ma działu na twórczość użytkowników. Próbowałem szukać w Google i jedyna strona jaką znalazłem to Anime Planet, a reszta to strony z możliwością oglądania anime online, w które nie chciałem się zagłębiać. Moje pytanie brzmi: jakie jeszcze fora możecie polecić i jak oceniacie te, które znacie.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2012, 14:19   

Też znam głównie ANN. Jest jeszcze Hongfire, ale chyba bardziej jednak nastawione na gry niż na mango i animu.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-12-2012, 14:30   

Jeśli chcesz zamieszczać fanfik to radziłabym raczej skorzystać ze stron na to nastawionych jak fanfiction.net czy archiveofourown.org, tudzież poszukać fora poświęcone serii na podstawie której stworzyłeś historię, gdyż często zawierają one dział poświęcony twórczości własnej i przy okazji osoby które znają serię na tyle dobrze, by zauważyć, że coś robisz źle.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2012, 14:40   

Raczej myślę o twórczości "własnej", choć myślałem też żeby kiedyś tam napisać fanfika na podstawie pewnej historii i tak się składa, że jest to Twoje opowiadanie o Nieco Nierozgarniętym Eustachym, które mi się spodobało i ma według mnie potencjał na dłuższą historię, a sądzę że Ty nie masz zamiaru tego rozwijać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-12-2012, 15:21   

Nie mam zamiaru rozwijać historii Eustachego głównie dlatego, że jest to część większego uniwersum w związku z którym mam dwa duże pomysły na opowiadania, z których jedno mam niemal całkowicie rozplanowane, a drugie planuje. Mój jedyny problem to to, że totalnie brakuje mi czasu na pisanie, bo 2 kierunki+licencjat+branie udziału w sesjach RPG skutecznie pożera mi jakikolwiek wolny czas jaki posiadam.

Jeśli jesteś ciekawy to pierwszą historię nawet próbowałam pisać rok temu i można ją znaleźć w temacie o mojej twórczości, acz obecnie uważam, że było to nie do końca udane podejście, gdyż nie przemyślałam jeszcze wtedy paru spraw, więc gdybym kiedyś chciała to wznowić zapewne pisałabym od nowa.

A wracając do tematu. Jeśli chcesz publikować jakąś własną twórczość to nie za bardzo wiem czy jest jakaś konkretna strona na to.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2012, 15:48   

Tak sobie myślę, że może na dniach zarejestruję się na ANN i spytam adminów, czy nie ma możliwości założenia odpowiednich działów, a druga sprawa: chciałbym, aby ten temat w miarę możliwości funkcjonował nie tylko jako odpowiedź na moje pytanie o polecenie stron do zamieszczania swojej twórczości, ale też jako ogólna dyskusja na temat for w języku angielskim (wasze spostrzeżenia, zarzuty itp.)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 14-12-2012, 17:28   

Mi się zawsze forum na animesuki.com wydawało duże... nie wiem jednak jak aktualnie jest z aktywnością na nim, nie bywałam od wieków.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group