FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  Psychologia Postaci:
Wersja do druku
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2007, 12:59   

Wracając jeszcze do Sailor Moon, przypomniał mi się pewien idiotyzm, który od czasu do czasu mnie zastanawiał. Otóż po przemianie w sailorki, nikt nie był w stanie rozpoznać dziewczyn... chociaż wyglądały zupełnie tak samo, tylko ciuchy się zmieniały. Wniosek = zapamiętujemy ludzi po ubraniach, nie po twarzach, co być może rzuca nowe światło na proponowaną wcześniej teorię garderobianą. Dla pewności lepiej chodzić zawsze w tym samym ubraniu, żeby nie mieszać ludziom w głowach.

Jeden Mamoru miał trochę przyzwoitości i zakładał maskę, żeby chociaż zachować pozory anonimowości.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2007, 20:18   

ghostface napisał/a:
Wracając jeszcze do Sailor Moon, przypomniał mi się pewien idiotyzm, który od czasu do czasu mnie zastanawiał. Otóż po przemianie w sailorki, nikt nie był w stanie rozpoznać dziewczyn....

Trzeba było czytać książki z Gwiezdnych Wojen - było tam taka fajna mała sztuczka z Mocą, która sprawiała, że się widziało kogoś innego, nie prawdziwą postać. Wniosek jest więc prosty - wanime transformacja nie tylko zmieniała ciuchy i nadawała magicznej mocy, ale też tworzyła urok zmieniający aparycję i głos. Przecież ludzie są je w stanie rozpoznać je tylko po charakterystycznych ruchach i słowach... Chyba, że widzieli je w trakcie transformacji.
Cytat:
Jeden Mamoru miał trochę przyzwoitości i zakładał maskę, żeby chociaż zachować pozory anonimowości.

Mnie się wydaje, że to dlatego, bo mu się wydawała kuulerska.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 17-01-2007, 20:27   

mnie też wydawała się kuulerska, bo sie w nim bujałam, ale to w czasach, gdy miałam zwyczaj krzyczec przy każdej okazji: "Lukrowane serce sprawiedliwości!!!" a także terroryzowałam panie przedszkolanki i siostry Salezjanki.
A żeby było jasne, to mi przeszło ^_^"

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pampuka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Sty 2007
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 21-01-2007, 18:09   

a co o Sailor Uranus? jakoś wogle nie mogłam jej rozgryźć. Raz myslalam że "acha, no, to taka ona jest" ale w innym sezonie to mnie to ogłupiło - nie lubie jej. ktoś może coś o niej napisać ogólnie? :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-01-2007, 19:29   

Cytat:
toś może coś o niej napisać ogólnie?

Wszystko o Sailor Uranus...
http://en.wikipedia.org/wiki/Sailor_Uranus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group